Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija motnjave v steklovini

motnjave v steklovini

Pozdravljeni,pred dobrim letom sem imela odstop steklovine v levem očesu,pred kratkim pa se mi je to zgodilo še na desnem.Od takrat dalje vidim motnjave,ki so se pojavile takrat,ko se je to zgodilo.
Oftalmologinja mi je dala naslednji izvid:
Myopia o.u.
Astigmatismus myopicus comp.o.dex
PVD o.u.H43.8
Vitritis o.u.
Biomikroskop:corne aintaktna,sprednji prekat normalne globine o.u.nitaste in kepaste motnjave v steklovini o.u.začetna kortikalna skalitevcortexa post.leče o.u.na polusu post.zenici simetrično reaktivni.
Fou:PNO rožnati,jasno omejeniv nivoju.Arterije ozke.Makulibrez patoloških sprememb.Retina leži o.u.
Ona trdi,da motnjave niso posledica odstopa steklovine ampak kažejo na neko vnetje nekje v telesu.
Do sedaj sem opravila že laboratorijske preiskave,slikanje zob,ultrazvok trebuha,vendar vnetja niso nikjer našli.
Ker me vse to že pošteno skrbi,se obračam na vas,da mi poveste svoje mnenje in razložite izvid.
Za odgovor se vam najlepše zahvaljujem!

Glede na izvid, a brez navedbe ostrine vida desnega in levega očesa in opisa dogajanja v steklovini, bi bil potreben še razširjeni oftalmološki pregled z dodatnimi preiskavami. Svetujem vam, da bi se za dodatne preiskave javili na očesni kliniki z napotnico vašega oftalmologa. LP dr Gorazd Kolar

*******************************************

New Report

Close