Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Motnjave pred očmi

Motnjave pred očmi

Pozdravljeni.

Že kar nekaj mesecev se mi pojavljajo motnjave pred očmi, včasih levo, včasih desno oko, kot 1cm dolga črtica, pika, madež, barve sploh ne znam določiti, ni pa prozorna in ni črna. pojavi se kar naenkrat in se še bolj poudari ko mežiknem, in traja od par sekund do minute in nato spontano mine. Okulistični pregled ni pokazal posebnosti. Čaka me Mr glave. Kaj bi še lahko to bilo? Je zelo moteče in se pojavi kadarkoli, v temi, na soncu, ko ležim, hodim, če pregledi ne bodo pokazali nič, kaj mi še svetujete…

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Spoštovani, po opisu težav, so zelo verjetno prisotne motnjave v steklovini ali morda spremembe površine površine roženice (sluz). Navajate da sicer očesni pregled ni pokazal nič posebnega. Potrebno je izključiti uveitis, ki ima podobne znake, a je veliko nevarnejši. Same motnjave očesne steklovine so sicer neprijetne, a niso nevarne in se ne zdravijo, če jih seveda ni preveč.Svetujem kontrolni pregled in postavite vprašanje zakaj so priporočili MR glave.

*******************************************

Hvala za odgovor, MR glave imam zaradi migren z avro, ker drugače težko potrdijo da je res migrena. MR je že za mano, čakajo se izvidi. Bolj me skrbi da MR nebi ničesar pokazal, potem takem se potem vrnem nazaj k okulistu. Drugih težav z očmi nimam, je pa res da sem zelo slabovidna in uporabnica leč. In te motnjave trajajo od decembra in se pojavljajo vsakodnevno. Naj dodam tudi, da sem decembra rodila in se to pojavlja predvsem bolj izrazito po porodu.

Spoštovana, pomemben podatek, katerega še  ne vem, je velikost dioptrije, zelo verjetno kratkovidnosti. Pri visokih miopijaj so vedno prisetne motnjave. Se še slišimok,LP dr Gorazd Kolare

*******************************************
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev

New Report

Close