Najdi forum

Moški in prijateljevanje z ženskami

Kaj se je zgodilo s tistim “v ljubezni in vojni je vse dovoljeno”?

Jaz sem tisti moški.

Meni je en tip rekel, da sva lahko kolega, v kontaktu itd. ampak samo dokler si ne bo našel resne punce. Potem pa nič več. In to se je tudi zgodilo. Čeprav je bilo med nama veliko zelo osebne in zaupne komunikacije. Takšno odločitev lahko razumem. Vseeno pa težko razumem, da te nekdo, ki ti je bil dolgo časa zelo blizu, kar izbriše ali pa da ti celo v nesrečenih okoliščinah, ki se zgodijo ena na milijon, reče, da žal ti ne more pomagat, ker ima zdaj punco. 🙂
Mimogrede, moje odločitve za mojega partnerja, on pred tem ni kaj dosti spoštoval. Namerno ali ne, ne vem. Kakorkoli, zdaj nimava nobenih stikov in po mojem je kar ok tako. Imam ozek krog prijateljev in med njimi ni ljudi z njemu podobno življenjsko filozofijo.

Ženska je lahko prijateljica moškemu. Moški ne more biti prijatelj ženski. Vsaj ne “samo” prijatelj, vedno je še nekaj zraven, razen v primerih kjer ni seksualne privlačnosti, beri: ker je ženska grda. Tako pač je, pa če si priznamo ali ne. Vse ostalo je hoja po tanki vrvi in je treba pazit v kakšne situacije se daješ.

To velja le za grde moške ali tudi za vse ostale?

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]


Meni se zdi, da si se ti sedaj dala v ugodno pozicijo, ko sama lahko prijateljuješ s tipi, tvoj moški pa z ženskami ne sme oziroma ne bo smel. Ker tako pač je!!! Ni kaj, “premeteno”. :))

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Marko: a to tebi tvoja dela? 😛
Prvo: nisem ženska, drugo: ne pravim da je tako prav!

Ene ženske celo priznajo, vem da bi me moj prijatelj rad podrl…ampak to je njegov problem, jaz sem samo prijateljica. Ene pač živijo v iluziji.

Pač odvisno od primera. Če je stari prijatelj ali kaj podobnega še gre. Pač kakšen odnos imaš s to osebo.

Ampak nobenemu ne moreš govoriti s kom se naj druži. Če ni zaupanja itak ni nič. Odvisno od karakterja čeprav se nikoli ne ve. Če se ti punca preveč druži s “prijatelji” je tvoja odločitev ali to sprejmeš ali pa si najdeš kakšno katera bo razumela za kaj se gre in da ni vse tako nedolžno.

S tvojim zadnjim prispevkom se strinjam (razen prvega heca), s tisto prejšnjo trditvijo pač ne… da moški ne more bit samo prijatelj z žensko. Moja izkušnja potruje, da je to možno, že mnogo let, s tem, da moja prijateljica ne priznava, da bi jo rad podrl, ker ve, da to ni res. :))
Ne praviš, da je tako prav, so pa to verjetno tvoje izkušnje. 🙂 No, moje so takšne, da je prav. 😉

…ene si pa samo domišljajo, da bi jih rad vsak podrl in potem to “resnico” raznašajo okoli. Verjetno z namenom, da sebi dvigajo vrednost, v stilu Rugljeve izjave:
“Ženska propade, ko se noben moški več ne zanima za njeno mednožje….”

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Tudi z strani take ne gre za prijateljstvo, temveč samo za dobivanje pozornosti.

pravzaprav se mi smilijo ljudje, ki prijateljstvo že v štartu obsodijo na propad samo zaradi spola osebe, ne, da bi sploh pomislili na njene druge “odlike” – zamujajo namreč polovico priložnosti za bogatenje življenja.

prijatelj ali prijateljica ni zato, ker ima ali pa nima tiča med nogami.

še bolj pa se mi smilijo tisti, ki so prepričani, da če imaš partnerja, ne smeš imeti prijateljev ali prijateljic. če jih ne želiš, prav. ampak, da jih ne smeš? madona, to je pa huje kot celibat! in ne, to, da imaš prijatelja ali prijateljico, ne pomeni, da imaš partnerja kaj manj rad. pa kaj imate v srcu prostor samo za enega človeka?

odrasli ljudje naj bi znali sami presoditi, ali to, da potrebujejo nekoga, pomeni, da so pač zdravi, odrasli, sociabilni, ali pa dejansko iščejo nekaj izven zveze. in naj bi znali tudi sami presoditi, če so šli s prijateljico na kavo, ker je z njo fajn debatirat, ali, ker jo hočejo podret. in odrasli ljudje naj bi tudi razumeli, da je možno eno in drugo in tretje. če pri njih ne, pri kom drugem pa.

Aha, “odj***” te je po domače – in ja, kakopak, to razumeš, seveda, če te nekdo, s komer si si zelo blizu, prijatelj, kratkomalo odpiše, odreže!? V tem ni nič razumljivega, razen če je imel tvoj prijatelj ob novi ženski interes spati s tabo, pa je vedel, da rabi razdaljo. Ampak to je njegov problem. Tak moški nima hrbtenice in je slabič, lahko pa, da je tudi precej samovšečen, da se igra nekega “kralja”, ki nekoga potem kar izvrže iz svojega življenja, ali pa se boji, kaj bo njegova partnerka rekla, da je potem ena mevža.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

jaz pa mislim, da je čist možno prijateljstvo med žensko in moškim, saj sva s prijateljico prijatelja že 22 let, pa se nikoli nisva zapeljivo pogledala, ali pa, da bi se zaljubila eden v drugega … sva prijatelja, ki se pogovarjata vsakdanje stvari …
pa tudi punci sem rekel, da imam svoj krog prijateljev, ki ga ne mislim zapustit, tako da mislim, da rabiš še eno osebo nasprotnega spola, ki ni tvoj partner …

Pa ti daš roko v ogenj tudi za to tvojo prijateljico? Da ni nikoli želela kaj več? Ne moreš, a ne?:-)))

Pa ti daš roko v ogenj tudi za to tvojo prijateljico? Da ni nikoli želela kaj več? Ne moreš, a ne?:-)))[/quote]
On lahko jamči, da mu tega ni izrazila. Jo lahko daš ti, da je kljub temu želela kaj več? Ne moreš, a ne? :))

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

absolutno dam roko v ogenj, da ni nikoli želela kaj več … sploh pa nisem njen tip moškega, ki bi ga želela …

prijateljstvo med moškim in žensko je absolutno možno, tako kot med dvema ženskama in med dvema fantoma … v mojem primeru s to prijateljico je tako, da absolutno nisem jaz tip fanta, s katerim bi ona hotela bit, in tudi ona ni tip ženske, s katero bi jaz hotel bit … kot prijatelja, pa se dopolnjujeva … in tu ne gre za nobene stvari, da bi jaz ali ona hotela kej več … pač sva prijatelja, ki se vidiva dvakrat na teden, se pogovarjava in počneva vsakdanje stvari …

hehe, ne vem, v čem je problem, in kaj pol vi kr neki bluzite, da ni možno prijateljstvo med fantom in punco …

tega:)

http://www.najdi.si/novica/Wannabe-Magazine/Zanimivosti/Deset-krajev%2C-kjer-lahko-sre%C4%8Date-mo%C5%A1ke-%281.-del%29/8b13e1377521fd1d6580bf7cc27afb7f

Po mojih izkušnjah je tako. Jaz sem lahko prijatelj do ženske, če me fizično ne privlači oz. me more res nekaj odbijat na njej, ima pa sicer druge kvalitete, mogoče pogovorno, hobiji…
Ok, lahko sem prijatelj, tudi če me fizično privlači in je drugače v drugih stvareh pomanjkljiva.
Zelo težko sem pa prijatelj, če me fizično privlači in se še pogovorno štekava, imava enak pogled na svet, podobne hobije. To je pa zelo težko.

Ti si redki srečnež izmed mnogih, da se ti to dogaja. Če doživiš tvoj predzadnji stavek, potem menim, da tudi ona ne bi imela nič proti. In svet bi bil poln prijateljev in prijateljic brez iskrice.

New Report

Close