Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa Moja punca se je zredila – kako ji povedati … !!!

Moja punca se je zredila – kako ji povedati … !!!

Dragi Alen.

Če hodiš s punco samo zaradi njenega izgleda in glede na to, da je njena teža še vedno zdrava, bi bilo bolje, da se razideta, saj si očitno zasluži nekoga boljšega, ti pa si pojdi novo punco iskat na klinični center, na oddelek za anoreksična dekleta.

Upam, da si star osemnajst ali manj in je to le tvoje trenutno prepričanje o ženskah in ne življenjska filozofija.

Lp.

Hm, meni pa se ne zdi nič narobe, če fanta moti, da se je punca začela rediti in je nehala skrbeti sama zase. Tudi mene bi motilo, če bi to opazila pri mojem fantu, pa nisem taka, da bi mi bila samo zunanjost pomembna.
Konec koncev to, da skrbiš zase, nekaj pove o tem, kako se počutiš. Nekdo, ki mu je postalo vseeno za to, kako je videti in kaj počne v prostem času, s tem nekaj sporoča. Kaj je to bo treba rešiti z iskrenim pogovorom, ki ga bo morda treba začeti tudi večkrat, dokler se bo punca pripravljena pogovoriti.

Zame je skrb zase in za svoje telo (v mejah normale, nisem perfekcionistka in vsako pretiravanje je škodljivo) izraz zdravega odnosa do življenja in obenem tudi odnosa do partnerja – saj ga vendar imamo radi in ga spoštujemo in bi bili radi lepi in zdravi tudi za to, da smo mu všeč in da bi z njim lahko preživeli še veliko lepih trenutkov …

Ne razumem tistih, ki pravijo, da bi fanta pustile, če bi jih prijazno povprašal, zakaj so se zapustile in se začele rediti. Bi vam bilo res vseeno, če bi vaš postavni (po vaših merilih) in dejavni fant nenadoma začel popoldneve preživljati doma na kavču ob čipsu in televiziji??? Dvomim.

Še to: mene bi veliko bolj skrbelo, če bi bilo partnerju vseeno za to, kar se dogaja z mano, če bi se začela rediti in se prepustila lenobi in bi mi bilo vseeno za vse. A bi takega rade, resno???

Hja no, dandanes je debelost že tako normalna, da je vsaka z normalno težo po forumih (razpon te je širok) že oklicana za anoreksično, nezdravo, neplodno in nezmožno dojenja otroka. Dajte taki, ki tako mislite, malo pomislit, no, ne tako ozko razmišljat. Med anoreksijo in vzdrževanjem teže z zdravo prehrano pa je taka razlike, da ni za primerjat.

mogoče je pa noseča???

njen itm je totalno normalen
http://www.eetaq.si/kalkulator-telesne-teze
zdej če se ti zdi grda ker ni suhi špaget jo pa nimaš prav rad

ne vem zakaj ga tak napadate, meni se zdi čisto normalno kako razmišlja in kaj hoče dosečt.
mislim, valda da ne boš mirno gledal kako se ti punca redi in kako te vedno manj privlači?!

okej, ne bi blo prav, če bi jo zdaj pustil ali pa je ne bi imel zaradi tega več rad – potem bi pomenilo, da je verjetno nikoli ni imel, če pa hoče da obdrži postavo oz. se vsaj ne zapusti preveč pa s tem ni nič narobe.

jaz sem svojemu fantu že na začetku rekla, da naj kr obdrži svojo postavo in hodi v fitnes, jaz pa sem njemu obljubila, da ne bom preveč shujšala. evo, simple as that.

kljub vsemu me moti, da dajete tak povdarek na težo. se vidi, da ste še mladi, da vas življenje še ni teplo. lepo vas prosim, kaj bi bilo, če bi punca, bog ne daj zgubila roko ali nogo. bi jo pustii, ker ni več cela

ni isto. sej ni sama kriva če je zgubila roko, nogo ali pa se ji je pripetila kakšna druga bolezen, nesreča

ko pa se gre za stvari kot so hujšanje, lenoba, slabe navade ipd., ki se dajo spremenit, pol pa zakaj jih ne bi, če jih lahko

se strinjjam, kot rečeno morda to njemu ugodi, za njegovo željo. bojim se, da z leti postaja teh želja vedno več in kot dobra partnerica mu vedno ugodi ali pa sprejme kompromis. no na koncu pa spozna, da se je sama in njene želje nekje izgubile.

ampak to je samo moje mnenje, pač ljudje smo različni. samo ko začne partnerju kaj motiti je to alarm, da nekaj ni v redu z odnosom.

Po moje, da pomaga odkrit pogovor. Tako bosta videla zakaj je temu tako. Niti pod razno pa odsvetujem kupovanje kart za fitnese in podobne stvari -zadeva se lahko samo še poslabša. Pomaga pa, da se tudi ti odrečeš nezdravim prigrizkom oz., da jih sploh ne kupujeta več, če hodita skupaj v trgovino. Pa manj televizije in več gibanja na zraku. Za oba bo dobro, pa še pogovorila se bosta lahko kaj vmes.

Sicer zdaj je od tega minilo že več kot eno leto…
Verjetno ji je že tako ali drugače povedal 😉

Drugače pa res je to.

Drugače pa res je to.[/quote]

se popolnoma strinjam….

sploh pa izjave na prvi strani….o prepovedi seksa-če so bile resnične….life goes on….imamo priliko ženske, da tudina “drugačno ” rekreacijo kje drugje pristanemo….tako kot moški…če je že taka zveza…

Edin tip ki je meni rekel da sem debela – zdaj vara svojo novo punco, ki mu je rodila 2 otroka. Vara jo cel čas tudi med nosečnostjo – jaz pa sem hvaležna bogu in angelom, da sem se ga rešila, bedaka.

Jaz pazim na svojo težo zaradi sebe in tudi zaradi partnerja, ker bi mu bila rada še naprej seksi – isto pričakujem od njega. Vsak se mimogrede zredi za par kg, in jih tudi mimogrede spravi dol s čisto malo volje in discipline, nič hudega. Vidiš, da te hlače malo bolj tiščijo in ukrepaš.

Če pa bi se začel partner vse bolj rediti, bi me motilo. Jasno, da bi tudi njega, če bi se redila jaz. Zdi se mi tudi nespoštljivo za partnerja, da se ne potrudiš (več), da bi bil privlačen. Seveda v mejah normale – ne jaz ne on že zdaj nisva popolnih postav in videza 🙂

Razumem, da človek zboli, se poškoduje, tudi staramo se vsi in jutri ne bomo več tako lepi in čvrsti, kot smo bili včeraj. Ampak to so neizogibne stvari. Če pa se zrediš, ker se ti pač ne ljubi poskrbeti zase, pa je nekaj drugega.

Jaz bi priporočala, da ji kar iskreno poveš, seveda bolj na nežen način in ne v smislu ultimata. Ti jo najbolje poznaš in veš, kako pristopiti in kaj pri njej pali.

To, da bi človek moral ljubiti partnerja ne glede na to, koliko kilogramov ima in kako izgleda, je pa bedarija. Razumem, da imajo vsake oči svojega malarja in da zunanjost ni NAJBOLJ pomembna, ampak nepomembna pa tudi ni, kajne. Kot rečeno prej, s tem, da se potrudimo, da smo videti dobro, izkazujemo tudi, da nam je mar zase in za to, kako nas vidi partner.

New Report

Close