Najdi forum

Moja mama potrebuje pomoč

Pozdravljeni

Moja mama ima 70 let. Sumim znake demence vendar ne vem kaj naj naredim….Danes sem opazil, da je pri kuhanju goveje juhe dala notri domač peteršilj iz vrta, ki je bil malo umazan od zemlje kar v juho. Ne da bi ga prej oprala. Pušča prižgan kohar, ogrenj(imam plinski štedilnik). Seveda pričakujem, da mi boste rekli, da naj sam kuham vendar žal ne morem imam 3 izmensko službo z delavnimi vikendi. Moj oče je žal bolan ima 77 let premagal je raka tako da res ne vem kaj naj naredim obstaja kakšna služba, ki vozi kosila na dom? Res vam bom hvalažen vsake pomoči…

Pozabil sem tudi omeniti da moja mama jemlje tablete za živce več kot 30 let, ki so posledice smrti sina(mojega brata, ki je umrl v prometni nesreči). Kako naj izboljšam ali ukrepam? Javim njenemu zdravniku kaj se dogaja? Mi lahko sploh kaj pomagajo?

lep pozdrav

Pozdravljen,

Za vsako težavo obstaja rešitev, tudi za vašo mamo, le pogumno.

Svetujem, da se pozanimate v vašem okolišu v šoli ali vrtcu za kosilo na dom, pri nas vozi hišnik kosila na dom.

Vsekakor bi bilo dobro, da kontaktirate njenega osebnega zdravnika in se skupaj pogovorita, poiščeta kakšno rešitev.

Obstajajo pa tudi dnevni centri, kjer imajo starostniki svoje dejavnosti, pogovor, druženje, itd.

Lep pozdrav, pa srečno.

Krenmudel lep pozdrav,

 

kako ste uredili stanje?

______________________________________________ Zlo na svetu zmaguje takrat, ko dobri ljudje ne ukrepajo.

New Report

Close