Najdi forum

Moja izkušnja

Preveč povzdigujete E.A..Jaz mislim,da vsak opioid,kot je tramal,morfij,analgin,deluje na človekovo zavest tako,da je manj priseben in ne čuti prav dosti svojega telesa in pravtako posameznih delov.Poskusite pojesti 2 opioida(tramal)…(slabost,bruhanje,vrtoglavica,,..)Človek občuti tako stanje kot pijanost.
Osebno mislim,da “pijan” človek manj čuti bolečino=popadek in s tem lahko tudi manj pritiska in sodeluje pri samem porodu.Tak oso možnosti komplikacij večje:Raztrganje presredka,infekcij,vakumskega poroda,carskega reza.
Ja kako ste ble pa vse do sedaj rojene????Preučite statistiko porodov z E.A. in statistiko “naravnih porodov”,ali naj vam to pokaže vaš dr. iz Maribora.
Bralki z pluvanjem čez zdravnico,zelo ostro nasprotujem.
Urška

Pri odgovorih od dr. Pušenjaka sem prebral, da e.a. res odvzame občutek za bolečino, da pa lahko zmanjša občutek za pritiskanje in je potem potrebno narediti kleščni ali vakumski porod, kar pa je spet povezano z določenim tveganjem.

Kaj misliš glede tega oz. ali te je doktor opozoril na to možnost in kakšne so možne posledice takšnega (kleščnega) rojstva?

LP

Stara sem 25 let in tudi midva s fantom načrtujeva otroka v bodočnosti no pol leta še ne. Me pa zanima, kaj ve mislite na to izjavo. Moj fant namreč pravi, da ženska, ki ne rodi z bolečinami ni “prava” ženska, pa da potem to sploh ni tisto pravo doživetje poroda. Jaz mu odgovarjam, da nej pa gre on na porod, pa da naj sam prenaša bolečine. Kljub temu pa imam neke moralne zadržke, in me na nek način vest peče. A on to govori upravičeno?

Zgrožena ugotavjlam, da so v ljubljanski porodnišnici glede epiduralne analgezije še v srednjem veku., oz. računajo s tem, da so ženske. Ko sem prosila zanjo med porodom(dobila sem Oxytocin in vas vse opozarjam, ki boste to mogoče brale,da je bolečina nepopisna, protibolečinske terapije učinkovite pa ne dobiš), me je babica grobo zavrnila, da če mislim, da bo potem kaj bolje!?
Toplo vam priporočam, da se izognete ljubljanski porodnišnici, če niste po naravi mazohistke. Doleti pa vas lahko tudi, da bodo med vašim porodom izvajali klinični pouk, se pravi, da bo v vas strmela nepovabljena skupina ljudi. Moj prvi porod se je po zaslugi nehumanih in neetičnih medicinskih ljubljanskih metod, odvil milo rečeno katastrofalno!!!Tatjana je pisal/pisala:
>
> Lep pozdrav!
>
> Sem mamica tri tedne stare punčke.,Rodila sem v Mb-bolnišnici
> s pomočjo epiduralne anestezije.
> Tudi mene je bilo vedno kakdarkoli sem pomislila na porod
> prej, preden sem zanosila in rodila naploh zelo strah porodne
> bolečine.
> Za vse vrste bolečin dandanes obstajajo medikamenti lajšanja
> le-teh oziroma preprečevanja. Ko gremo k zobozdravniku se nam
> zdi popolnoma samoumevno in logično, da dobimo ponujeno
> injekcijo in se s tem izognemo bolečini. Ko pa gre za
> lajšanje oz. preprečevanje porodne bolečine pa marsikatera
> ženska koleba med odločitvijo za ali proti. Jaz osebno sem
> imela malce strahu pred tovrstno anestezijo (seveda
> neupravičeno) in pa moralnega mačka nasproti vsem tisočletja
> trpečim ženam, ki so del svojega poslanstva na zemlji
> odigrale z “mukotrpnim” porodom.
> Moja izkušnja v MB-bolnišnici pod budnim očesom in
> izkušenostjo prim. Zabavnika je več kot prijetna. Vsem, ki še
> niste rodile toplo priporočam lajšanje porodnih bolečin z
> epiduralno anestezijo.
> Pa še nekaj: zelo sem bila presenečena nad prijaznostjo
> celotnega osebja MB-bolnišnice.
> Če me želi katerakoli bodoča mamica karkoli vprašati, bom
> svojo izkušnjo z veseljem podelila z njo.
>
> Lep dan še naprej!

Ker si tako hrabra ženska in daš vse na naravni in boleč porod in tradicijo tisočih let sem prepričana, da nikoli ne vzameš nobenega tableta proti bolečinam, kaj šele da bi si privoščila kako injekcijo pri zobarju. Da na kaj hujšega niti ne pomislimo!

Kako ti uspeva!? Moram reči, da te občudujem. Verjetno se mi bodo tiste, ki se odločajo za e.a. pridružile:)

Po svoje mora biti zanimivo živeti z miselnostjo naših prababic. No kakorkoli že, vsak po svoje, le da smo srečni, a ne!?

lp

Morda ti bodo podelili naslov sv.Mance v Vatikanu, ker si se tako zelo pripravljena žrtvovati in trpeti.

Čestitke za ojaoja!

EA je možna tudi v Slovenj Gradcu, če katero zanima.

Trapasto stališče.Kot v srednjem veku.

Hej hej…
rada bi samo apelirala s svojim postom na Manco in njej podobne. Gospe, pomislite malo o svojih “prežvečenih” stavkih v stilu kako je nekaj za scrkljane… Ali se poslušate? Zvenite kot stare učiteljice, katere so učili, da je treba otroke samo s trdo roko in fizičnim nasiljem pripraviti do tega, da se kaj naučijo.
Seveda so ženske pred toliko in toliko leti rojevale brez anastezije… Ker je svet še ni poznal. Zakaj pa mislite, da je na svetu toliko znanstvenikov, laboratorijev, v katerih raziskujejo? Zato, da se svet vrti NAPREJ! Najbolje bi bilo, če bi ukinili splošno anastezijo pri operacijah – saj ste sigurno brali v knjigah kako so to počeli včasih – ugriznili so v kakšen trd predmet, da so lažje prenesli bolečino in to je bilo to! Požižgajmo se na vse možne iznajdbe, samo, da nam kdo ne bo rekel, da smo scrkljani.
Dajte no!
Tako, kakor ste ve, drage gospe imele pravico govoriti o tistih, ki zagovarjamo E.A., da smo scrkljane, imam jaz pravico o vas izreči, da ste primitivne. Ker ne greste v korak s časom in napredki! Najbolje, da vsi postanemo Amiši in ugovarjamo spolšnim načelom, ki veljajo v modernem svetu.

Hvala bogu, da so iznašli obliko lajšanja porodnih bolečin in hvala anastezistom, ki jo uporabljajo.

Lep nadimek si si dala, Hope, kar je po angleško upanje. Torej upanja zagotovo še nisi izgubila. Želim ti, da bi se ti uresničila tvoja velika želja in bi postala čimprej tudi ti mamica! Potem boš najbrž tudi najhujšo porodno bolečino prenesla z radostjo.

Srečno!

Kako pa glede plačila?
Slišala sem o vsotici 30.000 sit.
LP Z

nekaj me zanima Tatjana!glede lajšanja bolečin,a vseeno čutiš bolečino ali je to kot v postojni ko ti dajo inekcijo zadaj?

New Report

Close