Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina moj oče

moj oče

lepo pozdravljeni.
Moj oče je bil alkoholik-lahko bi temu tako rekli, vendar sam tega nikoli
ni priznal. Zdaj pa so se začele tezave. Boli ga trebuh, boli ga vse, skratka
boli ga vse tako da ne more več piti.
Šel je na preiskavo ko “požiraš šlavf” in so mu rekli da imam preveč kisline.
Zdaj pa ze 1 teden nič ne je. AMpak dobesedno nič ne je. To pomeni, da
poje na dan 1 jabolko, to pa je tudi vse. Pije čaj 3 dcl na dan. In zadnjič je
bilo tako hudo da smo ga odpeljali na urgenco. Bila sem prepičana da ga bodo
obdrzali, vendar ga niso. Slikali so mu trebuh, ekg v redu, kri v redu, pritisk več kot odličen. Ne morem verjeti da je temu tako. kako je to sploh mozno.
Pravi da so mu rekli, da ima preveč kisline in mu dali tramal 3 krat na dan.
Resninčno meni to ni jasno.
Od urgence je minilo ze 5 dni, vendar še vedno nič ne je.
Kako je mozno da je vse b.p.
Najlepša hvala za odgovor.

Spoštovani!

Na urgenci rešujejo nujne primere, ki praviloma sodijo v bolnišnico, tako kot ste menili tudi vi. V nasprotnem primeru je obisk urgence izguba časa, ker vam tam ne težko pomagajo pri tako zapletenih problemih, kot je vaš. Pravi naslov za to je vaš osebni zdravnik, ki naj ga obišče vaš oče in preko njega rešuje svoje težave.

Pričakovati je, da so vsi (opravljeni) izvidi normalni, kar pomeni samo to, da so izključili življenje ogrožujoča stanja. Pri očetu pa gre verjetno za dva vzporedna problema: telesni propad (lahko tudi za kornični pankreatitis) in za upad duševnih sposobnosti, t.i. psihoorganski sindrom kot posledica preteklega prekomernega uživanja alkohola in drugih stanj in bolezni. Na žalost premalo vem o vašem očetu in ga ne morem niti vedeti, zato skušam ugibati, da je verjetno precej oslabel in da mu je apetit tako močno upadel postopoma. Huda nejejščnost pa bo zagotovo narekovala vsaj krajši sprejem v bolnišnico.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close