Najdi forum

moj mož se me je naveličal-po 1 letu

A je Kaja in Mojca eno in isto?

Sorry za zablodo. Tukaj eni deklici kažem, kako super je naš forum. Pa je vtipkala svoje ime in potem ostane , ko nov mail napišeš. Ni bilo namerno. Jaz sem še vedno Kaja.

LP,Kaja

Pusti ga naj spi, ti pa pogumno in ponosno steci novemu življenju naproti. SREČNO

BRAVO!

ps. rabiš sostanovalko? 🙂

Bodi tako pogumna še naprej, tudi jaz držim pesti zate.

Kim

Muca,lahko ti samo čestitam,nisem verjel,da boš lahko naredila ta korak,velik jih ne upa to nardit. SREČNO.

Čestitam. Očitno si bolj odločna in močna, kot se zavedaš sama.
Želim ti, da si srečna.
Lep pozdrav! Iva.

Muca

spoznala si da moraš v življenju biti divja mačka

Bravo!!

Draga Muca, kakorkoli žalostno slišati, ampak v takem zakonu zate ni svetle prihodnosti, še manj pa za otroke. Spomni se zakonske prisege, ki jo je tvoj mož že na začetku prelomil in to prav grdo. Ne samo, da se te je naveličal, kot praviš, ampak je vprašljiva prisotnost ljubezni in spoštovanja z njegove strani
do tebe. Če ljubezni, spoštovanja v zakonu ni, ga tudi dobra spolnost ne more zapolniti. Toda tudi ta element primanjkuje, a ne? Da o tvojem slabem zdravstvenem stanju in njegovem nerazumevanju tega (še manj o podpori pri zdravljenju), sploh ne govorim (veš tisto: v slabem in dobrem, v ljubezni in zdravju …). Ob vsem tem naštetem, se zdi dvom, da ima ljubico, sploh nič več važen.
Težko je drugemu svetovati, toda jaz si mislim, da bi bilo bolje, da odideš, dokler še imaš svoj ponos. Kajti, če bo ugotovil, da s tabo lahko dela na tak način, ti pa vse mirno prenašaš, boš imela v lastni hiši pekel od življenja. Sedaj še ni prepozno, težje ti bo, ko bodo otroci. Mar od takšnega moža, ki je vse prej kot to, lahko pričakuješ, da bo pa dober očka? Mar lahko pričakuješ, da te bo v pričo otrok bolj spoštoval, kot te sedaj?
Ti bo pomagal v bolezni tvoji ali vajinih otrok?
Verjemi, vsakdo zasluži svojo priliko. On jo je imel (njegov predlog za skupno življenje), pa je ni izkoristil. Ti imaš sedaj
svojo. Izkoristi jo tako, da boš sebi zagotovila srečo s človekom, ki te bo med ostalim tudi spoštoval in svojim otrokom varno in srečno odraščanje.
Srečno!

Oh, draga Muca, nisem prebrala, da si se že odločila.

Na tvoje vprašanje sem samo odgovorila, tako kot mislim, ne da
bi prej prebrala ostala mnenja. Upam, da mi ne boš tega štela
v slabo. Se bom pa potrudila in prebrala še ostale.

Vsekakor ti želim, na splošno, več sreče v bodoče in upam, da boš kmalu našla kakšno “cortkano” stanovanje. Čao!

Še veliko jih pa bo treba narediti.
Bodi pripravljena na to, da se boš počutila peklensko slabo, verjetno boš nekaj časa osamljena, morda se boš spraševala, če si se prenaglila, to bo vsekakor šok tudi za moža, lahko pričakuješ zelo različne reakcije, od tega, da se boš čez en teden na tvoje mesto vselila druga, do tega, da se bo v hipu (ali v nekaj mesecih, ko se bo naveličal priložnostnega športnega seksa) poboljšal, postal ves sladek in te skušal pridobiti nazaj. Zelo zanimive in raznolike reakcije lahko pričakuješ tudi od sorodnikov in znancev (od tega: saj sem vedela že na poroki, da ta tepec ni zate…, do tega: kaj boš pa revica sedaj…)

Ampak najbolj važno je, da se zavedaš, da je tvoja sreča odvisna samo od tebe. Nobena druga oseba, noben še tako zlat mož ti ne more pričarati sreče, če je sama zase nisi sposobna zaužiti, …, ampak prav tako ti je tudi nobeden ne more vzeti….

No in če boš res nekaj časa v dvomih in osamljena, se vedno lahko obrneš na tale forum, bomo že poskrbeli za tebe!

p.s. Če bo treba, ti še frajerja zrihtamo ..;))))

Draga Muca!

Če si želi da ga pusti ga pač pusti. Vem da je to lahko govoriti in težje narediti pa vendar. Zelo ti bo v uporo, če imaš razumne starše, ki ti bodo stali ob strani tako kot so meni ( iz srca sem jim hvaležna za njihovo podporo in razumevanje). Ne kliči ga, vsaj prvih nekaj dni ne, naj občuti samoto, naj vidi kako je to ko ženske ni doma. Boš videla kako bo potem gledal na to.Ko sem jaz odšla in se čez nekaj dni vrnila nazaj k svojemu bivšemu partnerju, da se pogovoriva o ločitvi sem doživela pravo presenečenje, na mizi je imel navodila z delo z pralnim strojem. Naenkrat je moral prati perilo sam…. Ločitev……. verjetno ti najbolje veš kdaj se boš odločila zanjo, vendar to ni tako strašen strošek. Mora vedeti da misliš skrajno resno!!!! Ločitev je manj boleča ko še nimaš otrok. Ko so otroci se vsa stvar zaplete, moraš na socialno, pa kdaj bodo obiski očeta pri otroku pa še bi lahko naštevala…. Če se boš ločila, boš čez nekaj časa bogu hvaležna, da vama ni dal otrok. Lažje je ker potem nimaš nobenih stikov več. Tudi jaz sem imela svojega bivšega moža zelo rada. In ko sva se ločila sem bila še vedno zaljubljena. Rabila sem nekje 8 mesecev da sem se spravila v red. Šele ko sem bila dovolj močna sem začela zahajat v lokale, spoznala sem čisto nov krog ljudi, zaživela sem popolnoma drugo življeneje, popolnoma sem se spremenila in na življenje od te izkušnje gledem drugače. Imela sem moč, da sem ga vedno ko sva se srečala prizadela, tako kot je on mene ko sva bila še poročena. Spravila sem ga na kolena in nato sem ponosna ( ne mislim materialno ampak psihično). No sedaj ima družino in tu in tam slišim da je zadovoljen vendar ni srečen in da me ima še vedno rad. Jaz pa rečem zakaj pa ni znal prej spoštovati tega kar je imel!

Draga Maca želim ti da bi se odločila tako kot ti veleva srce, za dežjem vedno posije sonce, sicer pa sigurno poznaš pesem ( Življenje je kot kurja lojtra kratek in posran)
Tanja**

Draga Muca!

Če si želi da ga pusti ga pač pusti. Vem da je to lahko govoriti in težje narediti pa vendar. Zelo ti bo v uporo, če imaš razumne starše, ki ti bodo stali ob strani tako kot so meni ( iz srca sem jim hvaležna za njihovo podporo in razumevanje). Ne kliči ga, vsaj prvih nekaj dni ne, naj občuti samoto, naj vidi kako je to ko ženske ni doma. Boš videla kako bo potem gledal na to.Ko sem jaz odšla in se čez nekaj dni vrnila nazaj k svojemu bivšemu partnerju, da se pogovoriva o ločitvi sem doživela pravo presenečenje, na mizi je imel navodila z delo z pralnim strojem. Naenkrat je moral prati perilo sam…. Ločitev……. verjetno ti najbolje veš kdaj se boš odločila zanjo, vendar to ni tako strašen strošek. Mora vedeti da misliš skrajno resno!!!! Ločitev je manj boleča ko še nimaš otrok. Ko so otroci se vsa stvar zaplete, moraš na socialno, pa kdaj bodo obiski očeta pri otroku pa še bi lahko naštevala…. Če se boš ločila, boš čez nekaj časa bogu hvaležna, da vama ni dal otrok. Lažje je ker potem nimaš nobenih stikov več. Tudi jaz sem imela svojega bivšega moža zelo rada. In ko sva se ločila sem bila še vedno zaljubljena. Rabila sem nekje 8 mesecev da sem se spravila v red. Šele ko sem bila dovolj močna sem začela zahajat v lokale, spoznala sem čisto nov krog ljudi, zaživela sem popolnoma drugo življeneje, popolnoma sem se spremenila in na življenje od te izkušnje gledem drugače. Imela sem moč, da sem ga vedno ko sva se srečala prizadela, tako kot je on mene ko sva bila še poročena. Spravila sem ga na kolena in nato sem ponosna ( ne mislim materialno ampak psihično). No sedaj ima družino in tu in tam slišim da je zadovoljen vendar ni srečen in da me ima še vedno rad. Jaz pa rečem zakaj pa ni znal prej spoštovati tega kar je imel!

Draga Maca želim ti da bi se odločila tako kot ti veleva srce, za dežjem vedno posije sonce, sicer pa sigurno poznaš pesem ( Življenje je kot kurja lojtra kratek in posran)
Tanja**

Ja, se strinjam, Edi. Zabava se šele začenja.

Čestitam za takšen korak. Če ti bo težko, nam piši. Forumci ti bomo stali ob strani!

Lep pozdrav!

Čakaj te malo vsi skupaj !
Tale muca, ima resen problem mi ji lahko veliko svetujemo , samo priznajmo si da nam srce dela zmraj nasprotno od naše volje
Prepričana sem da ga v resnici še zmeraj ljubiš,ker drugače se nebi obračala na nas !
moj nasvet malo pokvarjen toda se dotikrat tudi obnese !
– delaj se da ni nič (čeprav verjamem da je to včasih teško )
– časa imaš sedaj veliko (ker ga je zgleda malo doma )
– Moških je veliko ,zmeni se stistim ,ki te je nazadnje nagovarjal…..
tudi če ga boš prevarala (ker te je on zgleda že prej, naj ti ne bo žal…
– Postani podobna kakor se on obnaša do tebe, samo malo bolje v prefinjeni obliki in boš ugotovila sčasoma da se kolo obrača
– glede odvetnikov pa sledeče – čim dalje od njih to so pa lovci na denar, dostikrat dobijo večino oni drobiž pa ostali…

Če ti po kaj pomagal moj nasvet !

Cao lucija

Muca, ko se v zakonu zacne z nizkimi udarci, je to verjetno zacetek konca. Moz je sedaj pokazal svoj pravi obraz in malo verjetno je, da bi se stvari izboljsale. Ocitno ni zrel za uspesen zakon. Dobro je, da vsaj se nimata otrok. Pa se ena modrost mi je sinila v glavo : Oce naredi svojim otrokom najvecjo uslugo, ce spostuje njihovo mater.

Lp Senja

Ni se te naveličal. Ne gre za to. Preprosto, ni te nikoli vzljubil, nikoli te ni zares ljubil in imel rad in te nikoli ne bo! Morda je bil zaljubljen vate. Vzrok za poroko je torej bila – minljiva ZALJUBLJENOST. A ta ga je minila, ker vedno mine, ljubezen pa se ni rodila… Zaljubljenost ni enaka ljubezni. Zaljubljenost je občutek, ki se vedno pojavi in mine sam od sebe, vedno je tako. Povzroči pa izločanje opojnih substanc v kri, ki učinkujejo podobno na človeka, kot droga; zaljubljenost je samo občutek, je past narave. Ljubezen ni občutek, je nasprotno temu, je zavestna, trezna odločitev združiti svojo pot z nekom, ki se odloči podobno in zahteva trud in trajno delo na ti odločitvi;

http://www.viva.si/Psihologija-in-odnosi/328/Je-zaljubljenost-%C5%BEe-ljubezen

Več o razlikah med zaljubljenostjo in ljubeznijo si preberi tule;

http://med.over.net/forum5/read.php?163,6787486

http://med.over.net/forum5/read.php?163,6906238,6906930#msg-6906930

http://med.over.net/forum5/read.php?181,6097527

http://med.over.net/forum5/read.php?181,5206377

in preberi knjige;

Ljubezen in duhovna rast / Dr. Scott Pecka. Izdala jo je Mladinska knjiga leta 1990,

Najina ljubezen / Harville Hendrix,

ter

Ženski možgani / Louann Brizendine.

Razumela boš razliko in ugotovila, zakaj ni ostalo ničesar, kar vaju povezuje. Ostal je samo dogovor, pogodba, papir, na katerem piše, da se zavezujeta biti skupaj v dobrem in slabem, za vedno… Tak papir brez ljubezni obeh, je nesmiseln in sili človeka v prostovoljni zapor, ki se mu reče – zakon brez ljubezni. Si želiš to, dokler vaju smrt ne loči?

Pogovori se z njim, resno, odkrito, brez olepšav. Če potem ugotoviš, da te resnično ne ljubi, saj ti je rekel, da pojdi, če ti ne paše in to je gotovo mislil zares, če se ceniš, tedaj odidi in ne čakaj, da ti to reče še enkrat. Pojdi in ne glej nazaj in ne verjemi, da lahko pri njemu obudiš ljubezen. Ko zaljubljenost umre, umre dokončno in za vedno, ljubezen pa se morda pri njemu niti ni nikoli rodila in se ne bo. Drugače bi te ljubil tudi tako, kot prikazuje spodnji link in kljub dvema splavoma in kjub temu, da bi ne mogla imeti otrok. Ne bi ti rekel, da pojdi.

Kaj prenese ljubezen si oglej tule;

https://www.google.si/search?q=Heartwarming+Photo+Of+Kelly+Cottle+Carrying+Her+Husband,+Former+Marine,+Jesse+Cottle,+Goes+Viral+%28PHOTO%29+&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:sl:official&client=firefox-a&source=hp&channel=np&gws_rd=cr&ei=8kniUs7xPMGetAb84YGAAQ

Na sliki je ameriški marinec brez obeh nog, ki ga partnerka LJUBI enako, kot prej, ko je imel vse ude. Ljubezen presega snovno telo človeka, ker je človek več kot le telo in um.

Iz tega dogodka se za naslednjič nauči naslednje; ZALJUBLJENOST ni dovolj velik razlog za podpis tistega papirja in za poroko. Zaljubljenost ne garantira, da bo potem, ko bo minila, za sabo pustila ljubezen ali sploh karkoli. Zato, za vse, ki hitijo brezglavo v zakon pod vplivom opojnih substanc v krvi, povzročenih z zaljubljenostjo; POČAKAJTE LETO, DVE ALI TRI, da vas zaljubljenost MINE, četudi se vam zdi, da je to nesmisel in ne morete ali nočete tedaj trezno razmišljati. Samo mislite v tem stanju, da lahko trezno in realno razmišljate, pa ni tako, kot se vam dozdeva. Po tem času, ko vas zaljubljenost mine, lahko šele spoznate partnerja, partnerko, fanta, dekle, drugega človeka takega, kot dejansko je. Lahko, da vam takrat tak, kot dejansko je, ne bo niti malo všeč, nikar, da bi se ga odločili ljubiti, dokler vaju smrt ne loči.

Ko vas zaljubljenost mine, trezno presodite, ali obstaja OBOJESTRANSKA L J U B E Z E N.
Če je odgovor DA, se odločite zanjo obojestransko in se poročite. Takrat se zančne trajno in obojestransko delo na projektu ljubezni, drugače počasi ugaša in – ugasne.

Lep pozdrav
marinec

Se opravičujem, ker sem odgovoril na 13 let staro temo, pri čemer sem pogledal le letošnji datum zadnjega odgovora.

Kljub temu, menim, da je odgovor dovolj splošen in brez časovnih omejitev, trajno uporaben.

Lep pozdrav
marinec

Tudi jaz sem danes našla tvojo temo.
Upam, da si v teh letih našla pravega in da si srečna.Želim ti to!

New Report

Close