Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Bolezni prebavil (gastroenterologija) močna bolečina v žlički

močna bolečina v žlički

Lepo pozdravljeni!

Po nekem stresnem dogodku se mi je začela pojavljati močna bolečina v zgornjem delu trebuha (v žlički) in hkrati tudi s hrbtne strani. Ponavadi se pojavi proti jutru, ali pa če pojem ali popijem kaj kislega, pekočega….. Rahlo pa je ves čas prisotna. Zdravnica mi je predpisala Ultop, ki sem ga jemala dva tedna. Zdaj pa je spet slabše. Sicer pa nisem bila na nobenem pregledu. Kaj mi svetujete? Zdravnica sicer sumi na rano na dvanajsterniku. Zanima me tudi, kako se ugotovi okužbo z bakterijo H. pylori? Na kakšen način poteka ta preiskava?

Hvala!

Zdravnica vam je predpisala Ultop za 2 tedna, nato je potrebna kontrola. Če se stanje popravi, se terapijo prilagodi, če pa se ne popravi dovolj, vas bo vaša zdravnica napotila na nadaljno obravnavo. Kakšne preiskave vam bo dala, je odvisno od vaših težav, ne od naključne izbire. Sem sodijo gastroskopija, dokazovanje okužbe s HP in druge. Pojdite na kontrolo k vaši zdravnici. Uspešno zdravljenje vam želim!
Marija Štefančič Gašperšič.

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close