Najdi forum

Pozdravljeni, pošiljam vam prepis mojega MR izvida :
Izravnana lordoza s kifozo na C5, C6, spondilioza. Dekstrokonvenksna deviacija. Zmerne degeneracije diskov do C6. Razširjen centralni kanal na višini C6. C4-C5:Manjša posteratoralna osteofit disk kompleksa ter dorzalna protruzija. Delno zozan sprednji likvorski prostor.
C5-C6 : večja koncentricna protruzija s fisuro. Utesnjen sprednji likvorski prostor ter nekoliko imprimirana medula. Delno zozena oba foramna. Degenerativne spremembe ter zožitev predvsem C5, C6.

S strani zdravnice sem dobila napotnico za nevrokirurga in fiziatra, omenila mi je da bo po vsej verjetnosti potrebna operacija. Ker sem stara 31 let si še ne želim operativnega posega, zato iščem alternativne rešitve, saj je bolečina zadnje čase neznosna in trajajoča nekaj mesecev. Imam se namen naročiti na posvet pri vas, zato me zanima vaše mnenje o smiselnosti in ali obstaja kakšna pomoč brez operacije? V naprej se vam zahvaljujem za vaš čas in odgovor.

Pozdravljeni,
Na podlagi moje ocene, so spremembe (še) obvladljive konzervativno.. Gre za sicer precej izražene obrabne spremembe za starost 31 let na več nivojih, ki pa niso kritične do te mere, da bi zahtevale kakršen koli (operativni) poseg. Najbolj resno spremenjen je prostor C5-C6, kjer sta zožena oba foramna ter v delnem stiku s hrbtenjačo. Na slikah bi bilo potrebno preveriti ali ne gre za t.i. mielopatijo, v primeru suma le-te bo operativni poseg morda tudi potreben. Pomembno je na podlagi nevrološkega pregleda tudi oceniti prisotnost nevroloških izpadov. Vidni so znaki bolečin, hrbtenica je že razvila nepravilno ukrivljenost, ki ji poljudno rečemo tudi t.i. protibolečinska drža, da bi zmanjšala pritisk na razdražene živce. S tehnikami manualne medicine uspešno zdravimo številne podobne primere. Obrabnih sprememb, ki so že nastale, sicer ne moremo »izbrisati«, lahko pa te spremembe uspešno zaustavimo in zmanjšamo ali odpravimo simptome, ki se ob tem pojavljajo. Za bolj natančen nasvet glede možnosti zdravljenja bi morali opraviti klinični pregled.«
Na pregled se lahko naročite telefonsko v vam najbližjo ordinacijo: https://www.mo-gy.si/kam-na-pregled/
Za naročanje lahko uporabite tudi spletni obrazec: https://www.mo-gy.si/hitro-narocanje/
Na pregled prosim prinesite medicinsko dokumentacijo za obstoječe težave (izvide in slike).

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Pozdravljeni, zanima me mnenje izvida MR torakalne hrbtenice. Hvala za vas odgovor.

Visina korpusov vretenc in intenziteta signala skeleta sta primerni.
Dehidriran, blago znizan i.v. Disk TH 9- TH 10.
Kongentinalno normalno sirok spinalni kanal.
Intenziteta signala hrbtenjace je v mejah normalnega.
Zmerna epiduralna lipomatoza.
Paravertebralna mehka tkiva so v mejah normale.
Brez stenozantnih sprememb spinalnega kanala in nevroformanov v predelu prsne hrbtenice.

Pozdravljeni,

vaš izvid je povsem brez posebnosti. Znižan medvretenčni prostor med 9. in 10. vretencem je lahko posledica stare poškodbe. Lipomatoza je maščobno tkivo, ki ni nevarno in ne bi smelo povzročati simptomatike.
Na splošno je v prsnem delu zelo malo verjetno, da prihaja do sprememb, saj je ta del hrbtenice najmanj gibljiv.
Svojih težav sicer ne opisujete, predvidevam, da jih imate, saj ste opravili slikanje hrbtenice, precej bolj verjetno pa je, da gre za vzroke, ki izvirajo iz vratnega dela hrbtenice.
Lep pozdrav.

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close