Najdi forum

Mnenje glede zdravljenja kolena

Pozdravljeni!

Stara sem 39 let in lani aprila sem pri odbojki udarila z levim kolenom, katero je bilo dolgo časa v modrici in bolečinah 2 meseca! Bila sem na RTG, ki ni pokazal nič posebnega. Poleti po igranju odbojke je koleno postalo ponovno zelo boleče!

Avgusta sem opravila MR kolena:

Majhen izliv s trakasto poplitealno cisto.

Horizontalna fisura medialnega miniskusa na prehodu korpusa v zadnji rog brez znakov prekinitve površine. Lateralni miniskus ima normalen signal. Široka fisura hrustanca lateralne fasete trohlee femurja sega do kosti.

Skelet ima normalen signal.

Mnenje: Široka fisura hrustanca stopnje 4 lateralne fasete trohlee femurja. Delna ruptura medialnega meniskusa.

Bila sem pri ortopedu, ki mi je svetoval injekcije z matičnimi celicami ali blokado!

Za to se nisem odločila!

Težave so se mi stopnjevale. Trenutno ne morem teči, ko vstanem iz sedečega položaja v kolenu poči in hudo močno zaboli. Občasno me peče na desni strani kolena. Ob stisku kolena na levi strani me zaboli!

Koleno je gibljivo! Ne morem počepniti, pri delnem počepu pa se lahko vstanem samo s pomočjo! Prav tako imam težave pri hoji navzgor in navzdol po stopnicah. Po večdnevnem počitku je krajši čas boljše, a po manjšem naporu ponovno začne boleti! Koleno je tudi oteklo!

Prejšnji teden sem še enkrat opravila MR kolena:

Srednje velik izliv

Horizontalna fisura medialnega miniskusa na prehodu korpusa v zadnji rog najverjetneje brez prekinitve površine. Lateralni miniskus ima normalen signal.

Okrog 1,1 cm širok defekt hrustanca lateralne fasete trohlee femurja ob sulkusu sega do kosti.

Poševna fisura hrustanca hrustanca lateralne fasete patele sega skozi 2/3 debeline.

Skelet ima normalen signal

Mnenje: Majhen defekt hrustanca stopnje 4 lateralne fasete trohlee femurja. Poševna fisura hrustanca stopnje 3 lateralne fasete patele. Večja delna ali možna majhna povsem periferna stabilna fisura medialnega meniskusa!

Prosila bi za vaše mnenje in me zanima:

1.     Je stanje tega MR izvida slabše kot prejšnje?

2.     Je res edina rešitev injekcije?

3.     Kakšno zdravljenje svetujete? Pripravljena sem iti samoplačniško!

4.     Kaj če ne naredim nič, bo kdaj boljše oz. se bom lahko ukvarjala  s športom?

Strah me je operacije, a sem res pripravljena narediti vse, da bom lahko normalno hodila in se ukvarjala s športi, kar je trenutno nemogoče!

Lep pozdrav,

    Sanja

 

Spoštovani!

Mislim, da nikakor niso odgovor samo injekcije. Rad bi Vas videl v ambulanti. Pišite mi prosim na [email protected] in se bova pogovorila o možnostih pregleda.

Z lepimi pozdravi,

Klemen Aleš Pilih

Spoštovani!

Pozdravljeni. Bila sem na MR slikanju in prosila bi vas za razlago mojega izvida.

Narejene so bile standardne frekvence in ravnine.

Videti je manjši izliv v sklepu.

Sprednji križni ligament je edematozen, ohranjene kontinuitete. Zadnji križni ligament je primeren.

V posteriornem rogu medialnega meniska je vidna drobna ruptura meniskokapsularno.

V lateralnem menisku je vidna horizontalna  ruptura iz tibialne strani s skupkom parameniscealnih cist premera 10x7mm.

Medialni in lateralni kolateralni ligament sta ohranjena.

V poplitealni kotanji je vidna drobna Bakerjeva cista.

Patelofemoralno ni videti posebnosti.

Tetiva kvadricepsa in ligament patele sta primerna.

Hvala vam vnaprej in lep pozdrav.

Spoštovani!

Glavna patološka najdba je ruptura lateralnega meniska s parameniskalnimi cistami. To Vam verjetno povzroča bolečine na zunanji strani kolena.

Dodatno je prisotna tudi manjša poškodba medialnega meniska ter verjetno nateg sprednje križne vezi.

Mislim, da bi bilo potrebno koleno in MR posnetke pregledati. Zelo verjetno bi Vam pomagalo artroskopsko zdravljenje vsaj lateralnega meniska, vendar je potrebno to doreči ob pregledu kolena.

Z lepimi pozdravi,

Klemen Aleš Pilih

Iskrena hvala za odgovor.

New Report

Close