Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Mišična slabost

Mišična slabost

Sem 27 letno, sicer zdravo dekle in nisem imela do sedaj nobenih večjih problemov s svojim zdravjem. Zdravim se za depresijo ( depresivna nevroza), ki po vsej verjetnosti ni redka bolezen in jem zdravila.
Pišem zaradi druge težave. V sebi čutim mravljince, ščemi, gomazi po vsem telesu in ne samo v mišicah (roke, noge….) ampak tudi v glavi in danes sem za trenutek izgubila tudi zavest. Živčni sistem, ki me drži pokonci mi kot kaže ne dela dobro. Noge me niso držale pokonci, padla sem skupaj in bila kot drogirana, bila sem odsotna, bilo je zelo boleče. Vse telo me je bolelo, težko sem se premikala in bolečina je bila huda. Borila se se s to bolečino, vendar brez uspeha. Partner me je nesel v posteljo in v trenutku sem začutila neverjetno olajšanje. Bolečina je izginila. Ne vem, kaj naj bi to bilo, zato prosim, če mi lahko kaj svetujete. Moram pa povedati tudi to, da se je to začelo v obdobju, ko sem začela z zdravili proti depresiji. Čeravno moji klici v Slovenijo in vprašanja, če je to od zdravil, ki jih uživam, ne povedo veliko, ker mi zdravnik, ki mi jih je predpisal, zatrjuje, da ni od tega-od predpisanih zdravil. Kaj ostane?
Hvala za nasvet in predlog.
Do svojega zdravnika bom šla, vendar sem začasno v tujini, zato rabim kakšen nasvet.
Lep pozdrav
Tanya

Spoštovani!

Niste povedali, katera zdravila jemljete proti depresiji, ampak domnevam, da poleg teh nimate anksiolitika, ki bi vam pomagal pri opisanih napadih tesnobe. V tujini ga boste našli pod imenom xanax.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close