Najdi forum

mirena

Pozdravljeni.
V mesecu oktobru-10-tega mi je ginekologinja vstavila mireno, od takrat nisem imela menstruacije. Imam kakšen dan samo rjavi izcedek 2 dni. Nato nič in potem se pojavi rdeč izcedek in ko že mislim da je to prvi dan menstruacije se ta izcedek ustavi. traja samo en dan in potem nič. Sem malo v skrbeh ker sem 6 septembra imela UPN in nebi bila rada noseča. Ker se mi je danes zjutraj pojavila slabost kar ni v moji navadi sem najprej pomislila na to da sem zanosila. Naj še malo počakam ali naj obiščem ginekologinjo.

Naredite test za nosečnost. Drugače pa je za Mireno značilno, da so menstruacije zelo šibke ali pa celo čisto izginejo.

Pozdravljeni!
V mesecu oktobru sem rodila in sem se odločila za Mireno. 21. 11. sem dobila Mireno in sem imela 3 dni krvav izcedek. 27. 11. pa sem začela karvaveti (menstruacija). Zdaj krvavim že 10 dni in me skrbi, da je to kaj narobe, ker imam prvič Mireno in Nikoli nisem imela tako dolgih menstruacij. Krvavitev ni tako močna, ampak je prisotna.
Koliko časa naj še počakam? Ali naj grem na pregled?
Hvala za odgovor

Pozdravljeni.
Mireno imam vstavljeno že leto in pol. Sprva z njo nisem bila zadovoljna (dolgotrajne blage krvavitve, nejevoljnost, nobene želje po spolnosti), sedaj pa se mi že nekaj časa zdi, da sem spet jaz. Nimam posebnih težav. Krvavitve niso močne oz. samo toliko, da opazim, razpoloženje se mi ne spreminja in tudi želja po seksu se je vrnila. Ker imava z možem že pet otrok, si ne želiva nobenega več. Ker pa uživava v spolnosti in to malo trši, me zanima, če bi se pri taki aktivnosti mirena premaknila ali kako drugače poškodovala, da bi prenehala delovati.
B.

@fricpl: Svetujemo, da se poskuša počakati vsaj prve 3 mesece, da se vidi kako se telo obnaša. Taka podaljšana, blaga krvavitev ni nič nevarnega. Preberite pismo naslednje gospe…

@ B.M.: Sam maternični vložek (Mirena) je v telesu maternice iz materničnega vratu pa molijo tanke, 2-3 cm dolge nitke, s pomočjo katerih jih po 5. letih odstranimo. Če torej vaša spolna praksa vsebuje elemente, ki bi lahko potegnila za te nitke, bi se Mirena lahko premaknila nižje ali celo izpadla- teoretično.

Pozdravljeni,
pred 14 dnevi mi je ginekologinja vstavila Mireno, zanima me ali kaj vpliva na delovanje srca in posledično tudi na krvni tlak? Pred časom sem namreč imela srčne aritmije in malo povišan krvni tlak(140/90) zato mi je zdravnik predpisal zdravilo Concor Cor 2,5 mg.
Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Mirena se lahko uporablja tudi v takih primerih.

Pozdravljeni,

Vstavljen imam maternični vložek, imam ga dva tedna, po vstavitvi me je bolel spodni del trebuha in imela sem manjše izcedke, čez par dni se je to prenehalo. Zdaj pa me spet boli spodni del trebuha in imam izcedek, kaj bi lahko bilo kaj narobe ?
Pri spolnih odnosih tudi včasih začutim bolečino, je to normalno ?
Hvala za odgovor in lep pozdrav.

včasih je občutek tudi kot da me bolijo jajčniki.
LP.

Kot ti je zagoptovo ginekologinja povedala so možne težave z izcedki nekje do 3-4 mesecev. Tudi bolečine za to kratko obdobje so normalne, NE SMEJO pa se POVEČEVATI. To pm. da bi bolelo vedno huje. V tem primeru pojdite nazaj do ginekologinje da bo z ultrazvokom preverila stanje mirene. Drugače pa pregled po treh mesecih.

Pozdravljeni! Mene pa zanima, kako je s krvavitvami/krvavkastimi izcedki po zamenjavi mirene – ko so mi jo prvič vstavili, se mi je to vleklo več kot pol leta, potem sem pa prišla do tega, da sem imela samo 2 dni na mesec menstruacijo, ki je bila zelo zelo blaga, bolj kot ne samo krvavkast izcedek. Kako bo zdaj po zamenjavi – spet tako kot prvič ali bo teh krvavitev kaj manj, ko je telo bilo že navajeno mirene?

Lahko, da bo takoj v redu.

Pozdravljeni!
Zanima me ali je normalno, da po vstavitvi Mirene imam pogostokrat grenki izcedek iz nožnice, ter pekoče bolečine v nožnici.

hvala Lp

Pozdravljeni!

Normalno ni, možno pa je tudi, da ni pogojeno z MIreno. Če ne bo bolje, se posvetujete z vašim ginekologom.

Matjaž

Pozdravljeni.

Zanima me ali je lahko povezana uporaba materničnega vložka jaydess z močnim razbijanjem srca? Oziroma aritmijo.

Lp

Pozdravljeni!

Jaydess lahko povzroča (pre)hitro bitje srca, tahikardijo, a je to zelo, zelo redek pojav, recimo da se pojavi tam pri 0,1% žensk – in seveda je možno, da ste tudi vi med temi. Če vas zelo moti se pogovorite z vašim ginekologom.

Matjaž

Jaydess sicer uporabljam že skoraj leto dni in do sedaj ni bilo zapletov. Zato ne vem točno, če bi bilo to krivo. Prej mogoče stres vendar vseeno vprašam.

Hvala.

Lp

sandra

Pozdravljeni..danes so mi vstavili mireno..imela sem omotico,ki je scasoma tudi izginila..doma sem malo pocivala in je bilo vredu,ko se vstanem in hodim oz.nekaj delam se mi spet zacne pojavljat omotica in moram leci na posteljo da izpuhti..je to normalno ali moram poklicat

Hvala

New Report

Close