Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija minimalna vročina

minimalna vročina

Pozdravljeni ponovno!

Mi smo ravnokar prišli domov. Ponoči ni bilo nobenih težav, ob pol enih zjutraj je dobil 1/2 svečke Voltaren (TT 38,5), temperatura je padla v dobre pol ure. Zjutraj ob 6-ih je bila temperatura 36.0, ob 9-ih že 37,8 nato je ob pol enih popoldan spet dobil 1/2 svečke, temperatura 38,1. Temperaturo so začeli zbijati že pri 38,0 zaradi vročinskih krčev, ki naj bi jih pokazala tudi krvna slika.
Skratka, danes čez dan je bil zelo zaspan, utrujen, kar je pri vročini normalno. Pri odpustu so nam namerili TT 36,3 (ob 17.30), pred pol ure smo prišli domov, takoj izmerili temperaturo, ki je spet 38,2. In smo spet v začaranem krogu. Najraje bi se takoj odpravila nazaj, ampak vem, da nas brez napotnice ne bodo sprejeli. Dobili smo Voltaren svečke in Stesohid. Diagnoza: st. po vroč. krčih, enost. I. epiz., ARI zg. dihal (kaj to pomeni?), sum na novo gripo ovržen, saj je bil bris negativen.
Včeraj so mu vzeli še kri, izvidi pa so taki CRP<3, k+ 4.44, Na 136, Cl 107, seč 2,7 P 1.68, Mg 0.90, Ca 2.16
Skratka, zdravnica je napisala odpustnico. Ko sem jo vprašala, kaj mu je, je odgovorila, da najverjetneje viroza. Spet sem poudarila, da je temperatura že 14 dni, pa me je samo začudeno pogledala in rekla, da ona ni tega vedela in da izvidi kažejo na to, kot da bi zbolel šele včeraj. Naj gremo jutri nazaj k svoji osebni zdravnici. In kaj nam bo ona lahko nudila več, kot bi nam na kliniki? Najbrž nam bo spet dala napotnico in bomo ponovno pristali tam. Nisem hotela “tečnariti”, da bi ostali še kakšen dan, saj najbrž ne bi bila ravno navdušena, da se upiramo.

Skratka, kako vi komentirate izvide krvi, ARI zg. dihal? In, kaj mislite, da sledi? Lahko temperatura v parih dneh izzveni ali bomo po vsej verjetnosti morali nazaj v bolnišnico?

Hvala in lp

Ko so otroku v bolnišnici opravili preiskave, izključili novo gripo in po krvi ugotovili, da gre za virusno prehladno obolenje (ARi = akutni respiratorni infekt, torej vnetje zgornjih dihal), so vas odpustili, kajti otrok se lahko zdravi doma in ne potrebuje nobenih specifičnih ukrepov, ki bi jih izvajali v bolnišnici. Temperaturo zbijajte po navodilih zaotroke z vroičinskimi krči, dobro naj pije, če bo vročina še v torek, greste na ponovno pregled k vašemu pediatru.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Hvala za vaš odgovor. Torej je nekaj znano, ARI. Ker tam nam je rekla, da ni jasno, kaj bi bilo oz. zakaj tako dolgo vročina. Da pojdimo jutri nazaj k svoji zdravnici in bo pač treba stvari priti do dna. Koliko časa še lahko traja temperatura, da je še v mejah normale? Meni se zdi tole že kar malo predolgo za eno navadno virozo?
Pred eno uro sem mu 1/2 svečke Voltaren, temperatura je v eni uri padla z 38,5 na 37,6. Zdaj spi. Upam, da temperatura ne bo prehitro narasla, saj naj bi se te svečke dajale na 8-12 ur (polovičko). Ali mu lahko sočasno z jemanjem svečk oz. dajanjem kakršnihkoli sirupov za zniževanje temperature, mažem dlesni s Calgelom?

Lp

Marsikdaj ne morete priti do dna, še posebej boleznim. Očitno pač gre za neko virozo, ki bo trajala (npr. adenoviroze lahko trajajo 8 tednov in potem jim šele pridemo do dna).
Če dajete svečke paracetamol, mu ne morete dati še sirupa Lekadol, Calpol, Daleron, Panadol, ker vsi vsebujejo eno in isto učinkovino=paracetamol. Lahko pa kombinirate Voltaren na 8-12 ur, vmes pa apracetamol.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,

se opravičujem, ker vam ponovno težim, ampak mi je jasno, da iz mojega dolgoveznega posta niti niste mogli razbrati v čem je težava.
Virozo je prebolela starejša hči, mlajša, ki je stara šele 2 meseca viroze v takšni obliki ni imela. Od konca prejšnjega tedna ima ob večerih temperaturo 37,4, ki ji po uri spanja pade na okoli 36,5. V četrtek popoldan na pregledu pri pediatru ni bilo nič posebnega, čeprav je tik preden sva šli imela temperauro 37,3. Kot sem že omenila ima od začetka prejšnjega tedna rahlo zamašen nosek.

Ali menite, da je temperatura bolezenskega izvora, čeprav po spanju tako hitro pade na normalo, ali je možno, da je to njena “delovna” temperatura”, ki pa je prej nisem merila? Ali menite, da se je potrebno iti pokazati pediatru, ker je še tako majhna?

Hvala še enkrat.

Veste, predvsem je težko odgovarjati na različna vprašanja v istem postu. Kar naprej moram skakati gor pa dol, da si prebiram vaše vprašanje in tako zgubljam nit pri odgovarjanju. Zato je mnogo bolje, če odprete svojo temo.
Pri taki nizki temperaturi pri dojenčkih običajno pregledamo kri in urin. Je potrebno izključiti vnetja sečil. Če je to v redu, lahko čakamo in opazujemo. Sicer je tudi pri dojenčkih normalna temperatura telesa do 37.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Vročina je pri našem včeraj padla na 37,5 (zvečer), danes čez dan je ni imel, zdaj zvečer pa 37,0. So se mu pa po telesu pojavile take mini rdeče pikice, vmes tudi kak flekec. Pediatrinja sumi na šesto bolezen. Sem pa zdaj zvečer opazila, da so se flekci, pikice pojavili tudi na čelu. Ker nisem nikjer zasledila, da se lahko pojavi tudi na obrazu me zanima, če je to normalno pri šesti bolezni?

Če je bil potek z 2-3 dnevno visoko vročino, po padcu vročine pa se je pojavil izpuščaj, je šesta inf. bolezen možna. Izpuščaj pa je lahko tudi po obrazu, manj izrazit.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozabila še nekaj….vem, da naj bi bil izpuščaj drugi dan najmočnejši, tretji dan pa naj bi že skoraj izginil. Ali te pikice, izpuščaji tudi srbijo?

Ne zelo izrazito.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni

 

Zanima me ali otrok ce ima temperaturo 37.5 gre lahko v vrtec?

Predvidevam,  da ga matrajo zobki.

Hvala lp

Ne. Otrok ima minimalno povišano temperaturo in ne more v vrtec.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close