Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija minimalna vročina

minimalna vročina

Spoštovani,

lepo prosim za vaše mnenje o naslednji zadevi:
Otrok je bil 3 tedne bolan, zadnja stvar vnetje ušes in 10 dni antibiotikov. Po pregledu zadnji dan antibiotikov so bila ušesa v redu in otrok “sposoben” za vrtec. Takoj naslednji dan pa je sredi dneva dobil rahlo vročino (37-37,1). To se ponavlja že četrti dan; zjutraj 36,8, potem naraste že okrog poldne na 37. Otrok se občasno tudi popraska po ušesu (pred to enomesečno boleznijo tega ni počel). Sicer otrok v zdravem stanju nima temperature nad 36,5. Kaj lahko to pomeni, ponovitev vnetja, kaj novega, gre lahko tak otrok v vrtec, gre lahko ven na sprehod?

Vnaprej hvala in lep pozdrav!

Proti popoldnevu telesna temperatura vedno naraste in takšno vročino ne štejemo za bolezensko. Tudi telesna aktivnost, hrana, povzročajo tvorbo toplote v telesu, kar se lahko kaže kot temperatura okoli 37 (tudi 37,3 npr.).

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Hvala za hiter odgovor.

Pa vseeno me še vedno zanima, ali sodi tak otrok v vrtec (gre za enoletnega otroka, ki je zbolel, še preden je bil v vrtec uveden). Ker v vmesnem obdobju njegovega bolezenskega stanja je imel ravno takšno temperaturo, ki se je vlekla kak teden (takrat je imel tudi vnete očke in dobival Tobrex), sledilo pa je vnetje ušes in zopet 10 dnevno zdravljenje z antibiotiki. Ne bi rada, da se vse skupaj ponovi, mogoče ravno zato, ker smo ga (že/še) bolnega prehitro spet začeli uvajati v vrtec.

Hvala in lep pozdrav.

V ponedeljek bo ravno pravi čas za vrtec, če se ne razvije še kaj:=)

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Bi kar tukaj zastavila vprašanje, čeprav nimamo ravno minimalne temperature, vendar se mi ne zdi smiselno odpirati vedno nove teme, saj bo vprašanje ravno tako glede temperature.

Skratka, sin, star 7,5 mesecev ima že od ponedeljka povišano temperaturo. Najbolj je bila povišana v ponedeljek zjutraj, 37,6 nato nihanje med 37,2 do 37,5. Včeraj popoldan takoj po spanju celo ni imel vročine (36,7), zvečer pred spanjem spet minimalna 37,3. Torej, k zdravniku nismo šli, saj nima nobenih znakov prehlada ali česa drugega in se mi ne zdi smiselno tam čakati, kjer je polno bolnih otrok. Ponoči lepo spi, zaspi cca. okrog 20h in se okrog 2-3h zbudi, poje in spi naprej do 7h ali 8h. Že zelo dolgo se otrok praska po ušeskih, za ušeski, vendar ob mojem dotiku ne joče. Torej, ušesa niso vneta. Sicer pa pri vnetju tudi ponoči ne bi tako lepo spal. Dlesni si zelo močno drgne, če je le možno ima non stop nekaj v ustih. Na dlesni je tudi že vidna rahla bela pikica tako, da sumimo, da je za to povišano temperaturo kriv zobek.

Otrok je sicer malo bolj razdražljiv kot ponavadi, vendar je najbrž to glede na temperaturo normalno. Tudi cvili in pogovarja se vmes, potem pa spet malo positnari in je spet ok.

Ob dojenju ali “kobacanju” po tleh ima takoj mokre laske in temperatura zraste za cca 0,3 stopinje.

Lula in hrani se normalno, celo zelo rad. Zjutraj, ko vstane se doji, potem dobi dopoldansko malico, sledi spanje, kosilo, dojenje, popoldanska malica in večerno dojenje + dodatek. Čez dan spije približno 1,5 dcl kompota. Ali je to dovolj?

Kaj mi svetujete?
Počakati do ponedeljka in se nato odpraviti k zdravniku, če bo vročina še prisotna?
Koliko časa lahko traja vročina ob izraščanju zob, je možno več kot teden dni?

Hvala in lep dan!

Načeloma izraščanje zob ne povzroča pomembne vročine. Če bo takšna nizka (subfebrilna) temepratura še trajala, bi bilo za preveriti kri in urin.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Spoštovani!
Sin bo v prihodnjih dneh star 8 mesecev. Od prejšnjega ponedeljka (torej skoraj 14 dni) ima vročino. Sprva je bila vročina med 37.2-37.6, vmes dva dni brez vročine, danes spet vročina. Sprva 37.7, vendar sem mu jo merila tik za tem, ko je “telovadil” na tleh. Kmalu za tem se je tudi pokakal, vendar je bilo blato normalne konsistence, nič tekoče. Ko se je zbudil je pojedel kosilo , nato sem mu spet merila vročino, saj se mi je zdel že, ko se je zbudil, precej vroč. In sem namerila 38.2.
V petek (prejšnji teden) smo šli zvečer k zdravniku, pregledali so kri, ki ja bila ok. Levkociti nekaj malega čez 6, CRP pod 8. Skratka, zdravnica je menila, da gre za virozo. Nahoden ni, parkrat kihne in maksimalno trikrat pokašlja, pa še to ne vsak dan. Ker je tudi čez vikend vročina bila tja do 37.5 smo v ponedeljek dali pregledati še urin+urikult (ali nekaj podobnega), vse BP. Pediatrinja nam je svetovala, da naj otrok veliko pije in v dobrih mislih, da vročine pač ne bo več, sem mu jo tudi nehala meriti, saj je bila že par dni malo nad 37 ali pa celo pod. Danes pa spet šok. Otrok je normalno razpoložen, siten postane samo takrat, ko je zaspan, drugače pa ne. Naj povem še to, da si že štirinajst dni res intenzivno drgne dlesni, vse kaže na prihod prvega zobka, vendar se mi tale vročina zdi vseeno malce sumljiva. Kaj nam svetujete? Bi bila možna tudi nova gripa brez drugih znakov kot samo temperatura ali je možno, da so krivi zgolj zobje, čeprav naj zobje ne bi bili krivi za vročino, sploh pa tako dolgotrajno.

Koliko je torej izmerjena temperatura?

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Temperatura je v eni uri narasla na 38,9. Mu bomo kar dali 4ml Calpola, potem bomo pa videli.
Imamo samo sirup. Ali so načeloma svečke bolj učinkovite?

Hvala in lp

1 svečka paracetamola in 5 ml Calpola (ali Lekadola ali Dalerona ali Panadola ali Panadol Baby) vsebuje enako količino (120 mg) enake zdravilne učinkovine (paracetamol). Torej bolj učinkovito ni nobeno od teh zdravil, vendar svečka nekaj prej začne učinkovati kot sirup.
Jutri pojdite raje na ponovni pregled.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Naj gremo na pregled tudi v primeru, da bo temperatura do 38? Glede na to, da je ravno vikend, ne bodo najbolj navdušeni, če se bomo prikazali tam. Krvi in urina pa nam tako ali tako ne morejo dati pregledati. Razen, če nas bodo poslali v Lj?
Zobje sigurno niso krivi za tak porast? Ali pač? Drugače je otrok dobrovoljen, razen zdaj, ko mu je narasla do 39 sopinj je bil malo siten. Ampak res malo. Je in pije normalno.

Hvala in lp

Po poteku z vmesnim izboljšanjem in ponovno vročino, bi jaz vsakemu svetovala, da gre na pregled, potrebno je izključiti poslabšanje. Pa pejte kar v Lj, itak vse pregledamo. Samo popoldne morate iti, pa če bi kdo kaj rekel, preslišite.

Vročina ni v zvezi z izraščanjem zob, lahko pa zobje izrastejo med boleznijo zaradi vročine.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Kam pa bi morali iti, če bi se odločili iti direktno v Lj? Na Metelkovo, Pediatrično ali kam drugam?
Drugače imamo sicer pediatrinjo v Ljubljani, vendar nismo iz Ljubljane, zato menim, da bi nam kaj komplicirali, če bi šli direktno v Ljubljano.

Če pridete, pridite po 13.uri na Metelkovo, ne morete direktno na Pediatrično brez napotnice.Seveda ne bo nič komplikacij, če pa bi kdo kaj komentiral, si zaprite ušesa. Itak vseeno vse pogledamo:=)

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni ponovno!

Ponoči nam je temperatura naraščala,okrog pol treh ponoči vročinski krč (tresenje rokic in noggic,par s
ekund odsotnost,nato jok). Dala sem mu svečko,temperatura je z 38.5 padla na 37.7. Sledilo je hranjenje in nato je otrok do osmih zjutraj spal. Takoj,ko se je zbudil je bil brez vročine, v roku pol ure spet 37.8. In smo se kar odpravili v Lj. Dali smo kri, levkociti 4.5, hemoglobin 115. Zaradi vročinskega krča smo bili napoteni na inf. kliniko,kjer smo ostali na opazovanju. Nam je pa že zdravnica v ZD rekla,da je glede na krvne izvide zelo možno,da imamo novo gripo. Sedaj so mu vzeli bris,izvid pa bo šele jutri. Upam,da bo vse ok.
Sk
ratka,želela sem vam samo sporočiti,kako je z nami. Ko pridemo domov,se javim ponovno.

Hvala za vse nasvete in lp

Ja, vročinski krči so pri gripi pogosti. Upam, da boste v treh dneh zdravi.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,

imam 2 mesečno hči, ki ima že tretji dan zvečer temperaturo 37,4 merjeno pod pazduho, po uri spanja pa ji pade na 36,5. Zjutraj ima od 36,5 pa tudi do 37,1.
Mogoče je imela zvečer višjo temperaturo že prej ampak ji pač nisem merila in če ne bi prejšnji torek za virozo (vročina max. 37,9, obilen gnojen izcedek iz nosu, kašelj, v soboto na pregledu pediatrinja ugotovila začetek bronhitisa, vročina od ponedeljka do četrtka čez dan max. 37,2, bolezen po večini sanirana, malo še kašlja in ima rahlo zamašen nos) zbolela starejša sestrica (3 leta), ji tudi sedaj verjetno ne bi merila, ker se mi ne zdi zelo vroča ali drugačna.
Od torka ima tudi rahlo zamašen nos (sluz se občasno sliši v ozadju in včasih, ko ji sperem nosek s fiziološko), 1x dnevno zakašlja.
V četrtek popoldne sva bili na sistematskem pregledu in tik predno sva šli sem ji namerila temperaturo 37,3. Pediatrinja jo je skrbno pregledala in je bila OK (pljučka čista, nič sluzi v žrelu).
Je pa res, da je čez dan nekoliko manj ješča, se večkrat “krega” na dojki in jo moram kar malo nahecati, da se umiri in je, ponoči pa je normalno, vendar to povezujem s tem, da se mi že pripravlja na mesečno perilo in baje ima mleko takrat drugačen okus.

Ali menite, da je temperatura bolezenskega izvora ali je možno, da je to njena stalna temperatura? Če bi se imelo iz omenjenega kaj hujšega razviti ali menite, da bi se že ali je potrebno še čakati?
Predvsem sem v dvomih zato, ker bi po skoraj 14-ih dnevih radi šli kaj ven na sprehod pa si kar ne upam.

Opravičujem se za podrobno opisovanje in že vnaprej hvala za vaše cenjeno mnenje.

Nizko povišana tmperatura je posledica prebolele viroze, v času rekonvalescence je možno, da je še kakšen teden takšna, torej malce nad 37. Vodilo je otrokovo stanje. Enako velja za “oditi ven” – če je otrok živahen, videti zdrav, potem lahko greste ven.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni Tanč,
naša 2,5 let stara punčka je imela iz četrtke na petek vročino 38,6. Dala sem ji Calpol.čez dan v petek je bila v redu, razpoložena ok, malo je kihala in smrkala.V lekarni so svetovali Daleron za otroke, katerega je tudi popila 3 vrečke. Verjetno zato tudi ni imela vročine. V soboto popodan je imela vročino 37,6 nič več. Bila je zaspana, nič jedla, pila še kar, delovala je kot da jo boli glava, vseskozi pa se prijema za ušesa. Zvečer sem ji pred spanjem dala Calpol. no danes je celi dan že brez vročine in dobre volje?Zanima me kaj bi lahko pomenila ta vročina, čeprav ni prehlajena, iz nosa ji ne teče… Ali moramo jutri k zdravniku??

Hvala Vam

Natasa

LAhko je prebolela kakšno bolezen na tak način. Če bo danes popoldne, zvečer in ponoči v redu, potem ne hodite k zdravniku (možnost okužb), temveč čakajte, kaj bo.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close