Najdi forum

Milena M. oddaja pse

Zdravo vsem skupaj,

v včerajšnji Jani sem prebrala, da bo Milena Močivnik (končno) začela oddajati svoje uboge pse. Se mi zdi, da je ideja bolj od novinarja Vinka Vasleta, kot pa njena, pa vseeno je to en napredek. Menda lahko bodoči posvojitelji pridejo k njej vsako soboto. Ur si nisem ravno zapomnila, se mi pa zdi, da je nek urnik, kot npr. od 11 do 13, oz. od 13 do 15.
Močno upam, da bo čimveč psov dobilo dobre družine in bodo končno zaživeli, kot se spodobi. Včasih, ko pogledam moja dva ultrarazvajenca, se mi vsi, ki se nimajo tako lepo kar hudo zasmilijo.

Kitajski zid tudi ni bil v enem dnevu sezidan. In ce jih bo oddala (oddajala) bo to zagotovo srecni dan za kuzke.
Povejte vsem znancem, prijateljem, ki se zanimajo za nakup kuzka, da je v soboto (in se eno in se eno) prav dan,d a si dobijo prijatelja – za vedno!
Jaz – ker imam rad zivali

Akcija Jane je več kot dobrodošla. Upam samo, da bo se bo solidarnost naroda izkazala! Pohvale sem izrekel že včeraj na http://www.mojpes.com/forum.
Sama ideja ni zrasla na Janinem zelniku. To je bil eden od konkretnih predlogov, ki so jih na sestanku slišali predstavniki Tierhilfe Sueden od članov Društva za zaščito živali Ljubljana in predstavnikov foruma revije Moj pes. Med drugim smo predlagali, da Jana vsak teden objavlja slike nekaj psov, ki so še pri Mileni. Podali smo tudi kritiko na Janino akcijo sponzoriranja psov, da lahko ostanejo tam. Jan Plestenjaka, Marko Zore in druge znane so povabili k botrstvu posameznih psov, da lahko ostanejo tam. Mi smo bili mnenja, da je akcija kontraproduktivna, saj ne spodbuja ljudi, da se odločijo za posvojitve psov. Morda bi bila opravičljiva, če bi pomagali najbolj ubogim psom, so si pa izbrali najbolj simpatične in jim zapečatili usodo, da ostanejo pri Mileni za vedno!

Lasus: Marta Zore in ne Marko Zore 😉

Njaprej pozdravljamo to idejo, potem pa si ne morem kaj, da ne bi povedala, da je to pobuda, ki smo jo dali na sestanku z Nemci posamezniki in predstavniki DZZŽ, Nemci pa so jo potem prenesli do Vasleta, ki smo mu očitali, d arazen reklame ne naredi nič konkretnega. No končno se je konkretno začelo, d ale bog da da bo tudi rodilo sadove. Iz pisma TS – Nemcev je razvidno ,d amorajo vsi novi lastniki z živlajo takoj k veterinarju zaradi garij in zajedalcev. Zato prosimo vse, ki bi poznali koda, ki vzel pas pri m

Eva,

lep pozdrav, prosim te, če lahko malo bolj obširno razložiš vrste okužbe, ki se prenašajo na človeka ali žival, če imaš že eno doma. Informacija bi bila več kot dobrodošla, da bi lažje, že pri samem prevzemu vedeli kako ravnati, če je kuža služajno bolan. Ali je morda obolenje vidno že recimo, dlaka, očke itn.
Za odgovor se ti najlepše zahvaljujem.

Bom odgovorila kar jaz. Ne glede na to, ali je obolenje že vidno ali ne, priporočamo takojšen pregled pri veterinarju, pa tudi to, da poveste, da kuža prihaja od Milene. Po njihovih izkušnjah mu bodo ne glede na to, ali se že vidi ali ne, takoj dali injekcijo proti garjam in notranjim zajedalcem.
Cepljenje proti kužnim boleznim ni priporočljivo, preden mine 14 dni. V tem času se namreč morebitna bolezen razvije, če bi cepili že okuženega, ki še ne kaže znakov bolezni, pa bi stvar samo še poslabšali.
14 dni je tudi doba, ki jo osebno priporočam za vse tiste, ki že imate drugo žival doma, da nima stikov s prišlekom. To konec koncev velja tudi za vse ostale najdene živali, še posebej pa za Milenine zaradi garij. Če pa so že v stiku, bi bilo morda pametno ob pojavu praskanja peljati vse na injekcijo proti garjam.
To seveda niso razlogi, zaradi katerih bi se odvrnili od posvojitve psa od MM. Malo previdnosti pa vseeno ni odveč. Lp

Bliža se sobota, to pa pomeni, d abo milena zopet oddajla pse. prosim vas, da opozorite na to svoje prijatelje, za katere veste da iščejo novega štirinožnega prijatelja. Če so odgovorni dobti ljudje, naj gredo po psa k mIleni, Za vse pse ki pridejo od tam smo pripravljeni plačati prvi “sevis” na veterini. Ko pridete na kliniko povejte da je pes od mIlene in da želite, da vam društvo poravna stroške prvega pregleda. Od tam bodo poklicali pooblaščeno osebo društva, ki bo pregled in “servis” odobril.
Sedaj imate priložnost da vsak na svoj način pomagate, d ne bo potem kakega vpitja in cvilenja, če bodo živali odvzeli!!! Hvala

Ja, Eva a si vidla kakšno taktiko ima MM? Odda okuženega mladička, pa še tega revčka ji vrnejo brez ustrezne veterinarske oskrbe, kjer bo kaj kmalu poginil v hudih mukah, če ima kugo ali parvovirozo, slednjo bi se dalo verjetno še pozdraviti.
Že samo ta primer ti pove, da ljudje niso pripravljeni prevzeti in oskrbeti bolanih revežev. Zdrave in nesocializirane to ljudje še prenesejo, kaj več pa očitno ne.
Škoda, resnično mi je žal vseh teh mladih revežev, ki verjetno ne bodo dočakali jutrišnjega dne.

Kadar greš kupit psa k vzreditelju pričakuješ od njega, da boš dobil zdravega in cepljenega mladiča.Cepljenja ki sledijo naj bi prevzel nase novi lastnik, prav tako skrb za zdravje živali. Če gre človek po psa v zavetišče prav tako pričakuje, d abo dobil zdravega in cepljenega psa. poleg tega je naloga zavetišča tudi omejevanje neželjenega prirastka, zato so povečini živali ko odhajajo sterilizirane. Dejstvo je, da ljudje pričakujejo to tudi ko vzamejo žival pri Mileni. roko na srce, če se opeva njena skrb za živali je to tudi njamanj kar bi človek lahko pričakoval, da so živali dobro oskrbovane. Resnica je žal drugačna in ljudi, ki bi bili pripravljeni vzeti bolno žival je zelo malo. Zdravljenej je draga zadeva, zato je potrebno vlagati predvsem v preventivo. Pri virozi in kugi vemo kako je. Kar se tiče konkretnega primera lahko rečem takole: Najprej je bila skrajno neodgovorna mIlen da je takšno psičko sploh oddala, naslednja stavr ki je ne razumem je, kako je lahko oddala psa takemu človeku- glede na to, da pravi da ljudi edino od oceni natančno nove lastnike in da je le ona sposobna oddajti pse, ker točno ve kaj dati komu?! Naslednja stvar ki je ne razumem pa se nanaša na nove lastnike. Kako zaboga so lahko tako hudo bolno žival odpeljali nazaj?!Če ne dobi infuzije, zdravil in nege je tako mlada žival zagotovo obsojena na smrt. Vsega tega pri Mileni ni dobila, njena sestrica tudi ne.Tako sta dve živi bitji, stari komaj dva meseca,k o sta šele začeli čutiti kaj je to življenje odšli, brez da bi lahko kdaj koli občutili človeško toplo roko in ljubezen. Naj mi nekdo pove zakaj je bilo potrebno da se je zgodilo nekaj takega in zakaj se takšne stvari pri mIleni lahko dogajajo ves čas, vsak dan, vsak teden, mesec in že dolga leta. Le zato, ker jo vsako leto podpre peščica ljudi in ji pomaga prebroditi hude čase, ko ji grozi odvzem s strani države, samo zato, ker jo je podprlo 2500 Slovencev, ki sploh niso vedeli o čem govorijo in glasujejo. So to res razlogi, ki opravičujejo njena dejanja. jaz mislim da ne?!

New Report

Close