Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija mežikanje+občutljivost na svetlobo

mežikanje+občutljivost na svetlobo

Pozdravljeni !

Star sem 40 let in celo življenje mežikam. Vid imam odličen (lansko leto sem na pregledu z obema očesoma prebral kot iz topa najmanjši vrstici črk).

Pri svojem delu uporabljam računalnik, poleg tega še doma, tako, da na monitor gledam v povprečju najmanj 9 ur na dan, tako, da imam dostikrat utrujene oči.

Oči imam tudi občutljive na svetlobo oz. se mi pri soncu solzijo.

Pred nekaj dnevi sem srečal znanko, ki je bila sestra na Oftalmologiji ter je povedala, da naj bi se dalo mežikanje odpraviti z vitamini, glede občutljivosti ter utrujenosti pa naj bi pomagala očala, ki spreminjajo senčnost glede na svetlobo.

Zanima me, kateri so to vitamini oz. ali se raje naročim na pregled na Oftalmološki ordinaciji ?

lp

Tudi mezikanje se lahko razlikuje in je takole tezko oceniti za kaksne vrste mezikanje gre tako da vam tezko odgovorim. Pri trzanju veke, ki je obcasno na primer vcasih svetujemo Magnezij. Vendar pa ni cisto tocnih dokazov, da bi to pomagalo.

mag. Kristina Mikek, dr.med. spec. oftalmologije Morela okulisti d.o.o. Center za očesno refraktivno kirurgijo Tehnološki park 21, stavba D, 3.nadstropje Ljubljana Tel: 01 5102340 www.morelaokulisti.si

New Report

Close