Najdi forum

Metelkova – metadonski program

mucika me veseli da si clean 🙂 kar se tice drog nisem nikoli poskusil heroina in me niti ne mika,nisem niti imel zelje po cem drugem edino po marihuani in kadim tu pa tam:) zakaj mislis da noben neodvisnik ne razmislja tako?meni se to zdi normalno vsak clovek ima svojo zgodbo in raje poslusam zgodbe ljudi navadnih ljudi v krizi kot pa se ukvarjam z “zdravimi” ljudmi polnih predsodkov pri slednjih me odbija cisto vse
poznam dosti podobno mislecih po mojem mnenju socutnih ljudi oz normalnih:)

in kako se je tvoja zgodba zacela?res me zanima:)

in ceprav nimam nobene izkusnje z heroinom bom rekel,da je zalostno da so ljudje sebicne riti in tako ucijo tudi otroke da je treba vse ignorirati kar predstavlja nevarnost
namesto socenja z tezavami in zdravih reakcij jih spodbujate k temu da se tezavam izogibajo ali bodo kdej pripravljeni nanje?
zivljenje morda ima svoj smisel ravno zaradi
nenehnega socanja s tezavami in njihovega resevanja. Saj je navsezadnje
tudi vzgoja otroka in mladostnika le ucenje, kako resevati zivljenjske tezave.
V bistvu je clovek vedno znova pred odlocitvijo: tezavo resiti ali pred tezavo
pobegniti?

ljudje znajo skupaj stopiti in ceniti zivljenje in malenkosti samo v primerih smrti bljizne osebe
vsaj neki:P

Se strinjam, če sem pred težavo se je potrebno soočiti, poiskati rešitev in gremo naprej, toda!?

Nebi rekel ignorirati generalno vse, kar predstavlja nevarnost, rekel bom , ignorirati vse, kar je več kot učitno beda.
Če vidim, kako je marihuana “sfuzlala” možgane kolegu vem, da je to beda , ki je ne potrebujem okušati pač le ignorirati – (travo).
Če vidim, da je beda, če nekdo skoči z mostu in je palačinka, bom to početje ignoriral…
Torej, kolega, zdrava pamet te sooča z resnico, ki včasih boli. Se mar zato izogibaš zdravi mameti?
Morda sem malo ošter, toda vedi kolega, da si se rodil brez marihuane, zato ne išči razloge, da jo potrebuješ danes. A se res tako slabo ceniš in spoštuješ? Če boš tako nadaljeval, boš s sojim početjem drugim onemogočal, da te spoštujejo.
Ajt, stopi na pot clien.

Človek, spomni se kdo v svojem bistvu si, da bi lahko živel sebe. ČLOVEK, LEPO JE, DA OBSTAJAŠ!

No končno imam malo časa da odgovorim:))Zakaj mislim da noben neodvisnik ne razmišlja tako?Morda zato ker še nisem srečala take osebe,ker je okoli mene polno ljudi s predsodki,ki vse mečejo v isti koš.Tudi odvisniki so si med sabo zelo različni,in niso čisto vsi kriminalci.Nekateri lahko s tem celo nekako shajajo.
Tudi sama spadam med ljudi,tako kot ti,ki raje posluša zgodbe ljudi v stiski.Z njimi se nekako lažje povežem,so bolj odprti,pustijo ti bliže,so bolj razumljivi….

Moja zgodba pa se je začela v zelo rosnih letih,stara sem bila 16 let.Moja zelo ljuba oseba,ki mi je bila čez celo otroštvo nekakšen vzornik mi je zaupala da je na heroinu in me povabila,če bi tudi sama poiskusila.Takrat še nisem imela pojma,kako te to lahko zasvoji,niti nisem poznala droge saj sem živela v dokaj zakotnih krajih.Bila pa sem oseba polna energije,kar razganjalo me je od nje in vedno sem iskala nove izzive in doživetja.Veš kako mi je danes žal da nisem tega bolj pametno iskoristila.No potem so bili ti najini skupni podvigi vedno pogostejši,nakar sem preko te osebe spoznala fanta narkomana.Živela sva skupaj in nič več ni bilo pod nadzorom,v šoli sem vedno več manjkala in nenazadnje so mi tudi tam dali kajlo.Zveza je trajala dve leti,seveda je bila obsojena na propad že zaradi najinih staršev,ki tega nikakor niso odobravali.Ampak jaz kot jaz,spoznam novega fanta(tudi narkomana) se preselim k njemu,tam poleg heroina začnem še s kokainom,zraven pila še metadon.Živela sva dokaj umirjeno,saj sva se držala bolj zase.Oba sva delala(on je tudi dilal),in kdor naju ni poznal,ni vedel kaj preživljama,saj sva na zunaj zgledala povsem normalno.Seveda sva v glavi imela vedno nove plane,kako se bova zrihtala in imela družino.Ampak potreba po drogi je vedno znova zmagala,ni se je dalo nadzorovati,niti ni blo neke prave motivacije.Tako sva živela šest let…potem pa zanosila.Oba sva se zavedala da če sedaj ne nehava nebova nikoli in končno je prišla tista prava motivacija.Prenehala sva z vsem razen metadonom.Vem da se najdete tudi tisti ki mi to očitate,vendar tisti ki poznate situacijo veste,da je po 8 letih težko presekati kar vse naenkrat.Pa tudi nevarno za nosečnost.Po porodu sem postopno zniževala,otrok mi je dal neskončno voljo da se spremenim.Kar kmalu sem spet zanosila-ja še vedno sem bila na metadonu,le da tokrat na minimalni dozi metadona,ki sem ga pa dokončno skinla takoj po porodu.In končno lahko rečem da sem po 11 letih zopet čist clen:)Otroka sta mi ena velika sreča,in hvaležna sem da ju imam.Zgleda da se je morala v mojem življenju zgoditi ta velika prelomnica.Res bi bilo veliko lepše,če bi že takrat lahko rekla da sem čista,ampak očitno sem rabila nekaj,da me sploh pripravi do tega.
To je to na kratko…

Aja,ne morem se bolj strinjati s tvojim zadnji odstavkom.In vesela bom če se boš še kaj oglasil.Lp

Pa še to za neznanec82:
Tvoje razmišlanje je zares častno,me veseli da obstajate še take osebe,res si napisal stvari,ki so se me dotaknile.
Vesela sem da je tvoja edina opcija trava:)No pa še moja izkušnja z njo.Kadila sem jo zelo malo,predvsem zato,ker me je posadila na kavč.In niti vstat se nisem mogla več:)Bilo pa je nekaj takih redkih trenutkov ko sem planila v nenadzorovan smeh in tistih se rada spominjam.Škoda da jih ni bilo več:)

Denarja gre na leto 8 milijonov evrov. Odvisnikov pa je 10 tisoč v Sloveniji. Če se jih pozdravi 5 % poplačajo vse stroške zdravljenja skozi nadaljna plačila v zdravstveno blagajno. Tako, da realno jim država založi. Poleg tega, da tudi njihove družine plačujejo v zdravstveno blagajno in sem prepričan, da jih ne moti da gre za to denar.
Slabe ljudi maš pa v svetu na vseh področjih. Cerkev, podjetja, država. in enako je na zdravljenju za metadon. Eni se želijo ozdraviti, eni ne. Niso pa vsi narkomani enaki. Eni so dobri ljudje, eni niso.

Jaz sem se s pomočjo metadona pozdravil. Mislim, da se drugače nebi. Zdaj bom celo življenje delal in skušal popraviti za napake iz mladosti. Zasvojil sem se pri 16ih, v lažje droge pa zapadel pri 14ih.

Zakaj pa ljudi ne moti, da se iz zdravstvene blagajne plača za zdravljenje raka na pljučih? so si kadilci tudi sami krivi. Većina rakov pride od napačnega načina življenja. Pa se nam njihovi bolniki vseeno smilijo.

So pa trde droge huda stvar. Najbolj trpijo družine odvisnikov. Ne pa vi mimoidoči.

Joj,joj,joj!

Kadar berem te zvesto puritanske, snobovske, slovenske predstave, polne predsodkov, o narkomanih, se mi srce trga zaradi njih samih in hkrati zaradi piscev o njih!!

Žal je tako,da nihče ne zna pravilno sodit o zadevi,katere sam ne doživi, zato pa upam,da se vam vsem zapredsodkanim zgodi,da doživite npr.narkomanijo ob nekom,ki vam je najbolj ljub,drag in življensko pomemben,saj tudi ozdravitev predsodkov poteka le zgrda,ko zlepa ne gre! Enako se to dogaja z vsemi stigmami-s homoseksualnostjo, s psihično in mentalno prizadetimi, z invlidnostjo itd..

Ne razumem zakaj se imate Slovenci za pametne,ko pa s svojim razumevanjem in dojemanjem drugačnih pogorite vsakič v stiku z njimi!!

Narkoman ne pade v drogo zaradi užitka,pač pa zaradi počasnega samomora, ker ga od znotraj žrejo hude čustvene,telesne ali spolne zlorabe iz otroštva ali pa celo še iz sedanjosti..VESELI BODTE,DA SE VAM NE GODIJO TE STRAHOTE,ČEPRAV BI JIH RAZUMELI ZGOLJ OB LASTNEM IZKUSTVU!! Bog naj vas pomiluje,da ste tako ozkosrčni,kar kaže le na to,da vam v življenju nič ne manjka in trpljenja še od daleč niste izkusili!!! Jaz temu pravim pač ničvredne, razvajene zadnje plati! BY

PA ŠE TO.. LJUDJE,KI SE ZAPLETATE V PREDSODKE DO VSEH STIGMATIZIRANIH,STE SAMI V RESNICI ZGOLJ GLOBINSKO ZAKOMPLEKSANI IN SVOJE KOMPLEKSE ZDRAVITE NAD TISTIMI,ZA KATERE MISLITE,DA SO SLABŠI OD VAS, KAR VAŠEMU EGU ZAČASNO UGAJA, V RESNICI STE PA DALEČ BOLJ OKUŽENI Z LASTNO JALOVO IN NESPREJEMLJIVO SAMOPODOBO..
PAPA 🙂

Kaj dozivim vsakic ko grem na metadonsko z sestro,prodajajo tablete travo izven tudi drogo.ce ze govorimo o metadonu ko resitvi se to ne bi smelo dogajati.dobesedno tezijo z prodajo.


Tako je !

Yonix

Ne bom komentiral Leilito al kakšen nik imaš.. Nima nobenega smisla. Ne morem verjet kako si lahko tako ne empatičen. Zame si enostavno kratkoviden kreten.

Jest še naprej fino pijem metadon in živim lepo živlenje. Dokončan magisterij,žena,služba,dober avto,otroci. Ti pa kar naprej tolči po nemočnih,saj jest to nisem.

žiujo,zanima me koliko časa si na mtedaonu in če imaš stranske učinke,.libido?

Dragec, vem, da se je po eni strani moje pisanje brez veze, saj je post že star. Pa vseeno.

Kdo je tebi dal magisterij? Še slovenščine ne znaš (jest, živlenje ipd. ‘lapsusi’). A se ga kupi pri dilerjih?

Se bojim, da so zgoraj naštete le tvoje želje, ki si jih želiš v prihodnosti, in še zdaleč nisi ‘clean’.

Kakorkoli že, upam, da se motim in ti želim vse dobro. Pa brez drog.

Pejte v “ku***” vsi povrsti! Vsi samo optožuejo, dodeljujejo razne žaljive vzdevke, pridevnike nihče pa se ne vpraša kaj je človeka do droge pripeljalo! Koliko od teh ljudi jih živi na ulici, brez strehe nad glavo, zaradi svojih staršev, družine in celo življenjskega podcenjevanja. “Ti si nesposoben! Ti si narkoman! Ti imaš dve leve roke! ipd” Nihče se nikoli ne vpraša kakšno zgodbo imajo te ljudje! Tisti, ki smo bili na drogi, ki smo na metadonski terapiji in tisti, ki smo bili po takšnih in drugačnih ustanovah s raziskovalnega vidika vemo! Ni narkoman vsak ki ima piercinge, tattooje in se občasno drogira! Vi se rajši vprašajte o svojih otrocih, ki vsak vikend hodijo ven po diskačih in žurajo. Vlečejo cele grame kokaina, speeda in razne druge kemije, kot je konjsko pomirjevalo in gnojilo za rože! Namesto, dy samo obtožujete in napadate se včasih rajši poslušajte in prisluhnite so človeku. Tudi vaš otrok je lahko narkoman! Upam, da pocr…. zaradi svoje neizobraženosti. Namesto, da bi se kdaj vprašali psihoterapevtska vprašanja sami pri sebi in najprej pometli pred svojim pragom se rajši vtikate v druge in njihova dejanja. In metadonski centri, celotna farmacija služi cele tisočake na enemu pacientu, ki celo leto hodi na metadon, suboxon ali druga zdravila. Celi tisočaki se vrtijo, medtem ko država služi na narkomanih. Pizda še sami VI ste ovce sistema! Vsi smo ovce sistema! Tisti, ki pa živijo svoje sanje, živijo to kar si želijo, so svobodni, imajo ljubezen četudi nimajo denarja in strehe nad glavo so srečni! ZAkaj!? Medtem, ko se folk živcira, obira, kritizera, ponižuje zaradi lastnih problemov so tisti drugi srečni, ker živijo to kar si želijo, so svobodni. Denar ne kupi sreče! Srečo kupi to da smo svobodni in živimo to kar si želimo in nas veseli! Narkomani večino časa zapadejo v svet droge v 95% zaradi družin in medsebojnih odnosov! In ne me fucking jebat s nekimi pametnimi komentarji! Tisti, ki je bil aktivno v svetu droge ali ki je VSAK DAN v stiku s temu ljudmi takšen najboljše ve! In ne potrebuje biti človek narkoman, da pozna njihovo življenje, da ga sprejmejo medse. Bila sem stara 17 let, ko sem prišla v največjo narkomansko meko KOLIZEJ! Bila sem nedolžna majhna punčka, ki je prišla med 5 30+ let starih narkomanov, ki so imeli iglo v rokah vsake 30 minut. Več mesecev sem gledala njihovo drogiranje medtem, ko so me čuvali in skrbeli zame! Bili so mi kot oče, ki je bil cele dneve v službi in kot mama katere nisem imela! OD njih sem se naučila kaj želim živeti, kaj si želim! In to je svoboda, ustvarjalnost, biti kreativna in ustvarjati skozi življenje na sto in enem področju. S pomočjo narkomanov sem napisala svoj prvi članek Kolizej in Kolizija interesov, v času svojega življenja v Kolizeju MED narkomani. Danes pa sem poročena s bivšim odvisnikom, živiva v zapuščeni hiši in prav nič nama ne manja! Denarja nimava a sva srečna! ZAKAJ?! Ker imava ljubezen, živiva svobodno, ljubiva se, ustvarjava, sva kreativna. Ljudje mi ob branju moje spletne strani kjer pišem življenjske zgodbe narkomanov, brezdomcev in med drugim svojo čestitajo! Ker se naučijo nekaj novega, ker iz prve roke dobijo znanje, zakaj so te ljudje postali narkomani! In njihov pogled nanje se po hitremu postopku spremeni! Ni vsak tako močen kot razni pametnjakoči, ki podcenjujejo glede na stereotipe, ki jih je ustvarilo ljudstvo. Lep dan vam želim in upam, da boste nekoč prisluhnili so človeku, predno ga boste obsdolili in poniževali. Ker lahko je prav ta človek, ki je za vas nesposoben, manj vreden SPOSOBEN VEČ KOT VI!

Zdravo vse lepo in prav sam razjezi me k use mecete u isti kos jas sm na metadonu in vsak mesec znizujem po pou ml pocutim se odlicno imam služba v drzavni firmi pa odkar se zdravim mi niso in tudi nism probal druge droge niti trave prej sm pa vse kar je prslo pod roke. …res pa da nism nikoli kradel fehtau strasiu sm zelo proti temp. Lp

Na buprenorfinih oziroma suboxonih lahko voziš brez problema,medtem ko na metadonu in substitolih ni dovoljeno.
Oziroma,ja lahko voziš in upaj da te policaj ne bo peljal u zdravstveni dom scat.

New Report

Close