Najdi forum

metatarzalgija

Pozdravljeni,

pred več kot desetimi leti so se začele bolečine med 3 in 4 metatarzalno kostjo. Sprva je bil sum na Mortonov neurom, vendar MRI tega ni pokazal. Takrat nisem pristala na inekcije kortizola, ampak sem s počivanjem in vložki bolečino zmanjšala do te mere, da sem normalno lahko hodila. Bolečina se mi je pojavljala le ob daljši hoji na asfaltu. Letos pa se mi je stanje zaradi službe, ki zahteva veliko hoje, močno poslabšalo. Imam močne bolečine na obeh stopalih, tako da praktično ne morem hoditi. Ortoped mi je postavil diagnozo sesutje metatarzalnega loka, oz. da se je 4. metatarzalna kost spustila, zato je preveč obremenjena in se je pojavilo močno vnetje. Za tovrstno stanje naj ne bi bilo terapije, v poštev pride le operacija (ki pa velikokrat ni uspešna) kjer skrajšajo kost , vendar naj bi bila za tovrstni poseg še premlada (36let). Hkrati z vnetjem so se pojavili tudi simptomi kot so vroče noge in roke, vzdraženi živci po površini nog in rok ter drugod po telesu (vrat, hrbet).

Zanima me, če se tovrstne težave lahko rešijo tudi s fizioterapijo, saj gre po mojem mnenju v bistvu za porušeno motoriko na stopalu.

Pozdravljeni!

Če so napete mišice, se da poagati s trigger point terapijo.
Nadražene živce se poskuša pomiriti z vajami mobilizacija živčevja.
Oslabljen ligamentarni aparat – vložki, ki oblikujejo transverzalni in longitudinalni stopalni lok.
Vaje za stabilizatorje stopala, ki so hkrati tudi “vzdrževalci” stopalnega loka.
Motorična reedukacija – da izboljšate svoj vzorec hoje.

New Report

Close