Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost menstruacija med jemanjem KT

menstruacija med jemanjem KT

Mene pa zanima po kolikem času po prenehanju jemanja kontracepcijskih tabletk (7 dnevni premor) naj bi dobila menstruacijo ? ali lahko tudi 4. ali 5. dan ?

Hvala

Ja, lahko. Tabletke zacni potem jemati natanko po shemi, ne glede na krvavitev.

Kaj pa če 7. dan še ne dobim menstruacije ? Potem ne smem jemati tabletk naprej ?

Lahko jih jemljes dalje po shemi, vendar se prepricaj, kaj in kako! Predvsem je pomembno: ali si imela vmesne krvavitve (kdaj, koliko casa), ali si kdaj pozabila vzeti tabletko, koliko casa ze jemljes tabletke, katere tabletke jemljes itd. V primeru negotovosti lahko naredis nosecnostni test, je zelo zanesljiva zadeva in jo lahko kupis v vsaki lekarni.

Še tebi: vprašaj raje strokovnjaka na forumu ginekologija!!! Mi ti lahko samo povemo svoja mnenja, tam boš pa dobila strokovni odgovor, samo malo bolj boš morala opisat svojo težavo!!!

Dobra macka, verjetno je zastavila vprasanje tukaj, ker med praznikom ni strokovnjaka, ocitno pa je bilo “nujno” (strah, da ni kaj narobe)… Res pa je, da “za prvo silo” lahko tudi jaz kaj povem, ginekologija je bila eden izmed mojih ljubsih predmetov.

Ja sej tist ginekolog zmeri vse neki napol odgovori ! 🙂 bols mi je tukaj vprasat nosej zdej sem dobila menstruacijo in je vse kul !dobila sem jo pa 4. dan

Dr. Pusenjak kar fino odgovarja, samo vcasih se moras malo potruditi, pa poiskat tisto, kar je ze 100 x predebatiral s kaksno drugo zensko, ki je imela enako tezavo. Zato je tudi namenjen gumb “isci”. 🙂
Mislim, da je hormonsko kontracepcijo ze zelo dobro “obdelal”, tako da ni vec nejasnosti.

Sicer pa nikar ne bodi prestrasena, ce traja malo dlje, da dobis menstruacijo, zlasti, ce nisi pozabila nobene tabletke.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close