Najdi forum

menstruacija

Lep pozdrav!
Vem, da ste v zvezi z menstruacijo ze veliko pisali, a prav takega problema nisem nasla. Stara sem 18 let in vec kot dve leti sem imela popolnoma redno menstruacijo. Zadnje tri mesece pa se mi dogaja, da dobim menstruacijo tudi za cel teden prezgodaj in je zelo sibka in kratkotrajna. to se mi zacelo dogajati, ko sem zacela uporabljati tampone. Bolecin, ki so prej spremljale vsako menstruacijo, pa ni vec. Saj bi sla h ginokologinji, ampak v nasem mestu je ena, o kateri se ne slisi na zalost nic dobrega, v nekem drugem mestu pa moram precej dolgo cakati. Zato sem se odlocila da vam pisem, ker me skrbi.
Hvala ze vnaprej in lepe praznike!
Pikica

Draga Pikica,

ginekoga si lahko izberete kjerkoli v Sloveniji, res pa je, da ga boste v morebitni nosečnosti, če si jo boste kdaj “omislili”, tja na posvete hodili vsaj 1x mesečno. Kakorkoli, vaše težave nimajo zveze s tamponi, bolj verjetno je zadeva slučajna. Če ste že imeli spolne odnose si ne obotavljajte preveč in se naročite vsaj na preventivni pregled pri ginekologu, če ne pa lahko počakate, saj se M ciklus v reproduktivnem obdobju ženske kdaj pa kdaj tudi spremeni. Lahko, da imate kakšno prehodno hormonsko motnjo ali kakšno nenevarno hormonsko aktivno cisto na jajčniku, ki slej ko prej poči in se ciklus spet uredi. Če v 3 – 4 mesecih ciklus ne bo v redu se ne glede na to ali ste že imeli ali ne spolne odnose vseeno oglasite pri ginekologu.

New Report

Close