Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom Menjava oken: Nagodeti ali AJM?

Menjava oken: Nagodeti ali AJM?

Vse kar lahko povem AJM rajši ne, če jim v prvo uspejo pravilne izmere in montaža RAL sploh ne znajo zmontirat. Preverite reference imajo zunanje monterje po pogodbi.

Kaj pa TIP-TOP okna, ima kdo izkušnjo z njimi?

Pri nas pa imamo v hiši lesena Inlesova okna s polkni že 10 let. Barva na oknih in polknih je še popolnoma nepoškodovana- tudi na južni in zahodni strani.

Smo pa v prizidek vgradili okna plastična okna SATLER – zunaj rjava znotraj bela. Zaenkrat jih imamo tretje leto in nimamo pripomb čez njih.

Seveda pa iamjo prednost lesena Inlesova okna.

Najboljši so PVC Nagode Postojna (ne tisti iz Logatca!). Držijo se rokov, vgradnja natančna, vse zaščitijo in počistijo za seboj. Od vseh ponudb so bili najcenejši, vse deluje brezhibno še vedno. Visoka cena ne pomeni vedno tudi boljše usluge in kvalitete. Naši sosedi so na AJM imeli kar nekaj pripomb.[/quote]

Tudi pri nas Nagode – Postonja, brez pripomb.[/quote]

Še ena zadovoljna! Mi smo pri Nagode Postojna pred tremi leti vzeli PVC okna in smo bili zelo zadovoljni tako z odnosom in njihovim delom kot s kvaliteto oken (so še vedno kot nova). Tako prijaznih delavcev še nisem imela. Narejeno pa natančno v nulo in pospravljeno za seboj!

Dajte no,morda ne poznate podjetja v Mariboru kateri imajo okna,in se vsi ti lahko skrijejo pred njimi.Ko sem lani dobivala ponudbe in videla kvaliteto oken,mi je poslalo slabo,pri kolegici sem naletela na okna,katere še kvalitete res dooolgo nisem videla.Zelo kvalitetne cena neverjetna.Podjetje je DN SALUS,probajte in videli boste da ne nakladam.Delajo jih tudi v blokih.Ni mi žal,in vsakemu jih priporočam.

Tudi mi smo imeli Nagode iz Postojne, pred več kot petnajstimi leti in je še vedno vse super. Držali so se rokov, pustili urejeno za sabo…

AJM okna, rolete in komarnike imam ze 8 let in sem zadovoljen, sama vgradnja pa je bila katastrofalna, ker jo je delal en salabajzer z vajencem (ima s.p. in dela za AJM kot pogodbeni izvajalec), nato sem vse reklamiral in zahteval, da mi napake odpravijo mojstri, zaposleni pri AJM. Napake so odpravili hitro in vse uredili.

Ce gres na AJM, ZAHTEVAJ, DA TI MONTAZO NAREDIJO AJM MOJSTRI in ne njihovi pogodbeni izvajalci.
Tudi 100 % avansa ne daj, kvecjemu 50 %, ostalo v roku 15 dni po montazi.

Ja nagodeti…v tem videu zavajajo…
https://www.youtube.com/watch?v=N3rLHlYH8Qc

Kot da jih oni delajo. Uvažajo jih iz poljske…mah…

Nagodetije odsvetujem. So najcenejši, ampak njihovo delo je katastrofa. Ker se na mojo reklamacijo požvižgajo, se bom še bolj potrudil da jih bom vsem odsvetoval.

Ni pomembno kje naročite, ampak kaj so vam pripravljeni ponuditi za to ceno. Pozanimajte se lastnosti profilov, saj so razlike v kvaliteti ogromne.
Veliko ljudi hvalu Nagode iz Postojne. Glede kakovosti so na rangu bivšemu Alukomnu. V kolikor se delajo iz profila Rehau. Ostalih ne poznam in ne bom komentirala, samo Ajm pa res odsvetujem.
Schucco so tudi kar dobri in na nivoju z Rehau. Veka baje ni slaba. Čas vzat pa lastnosti primerjati. Zadnjo primerjate ceno.


Nagodeti se zdaj ukvarjajo le z inženiringom in ne izdelujejo več. Naročajo drugje.

Na osnovi dobrih ocen na internetu sem sklepal, da gre za soliden proizvod in montažo. Proizvod seveda težko ocenjujem, ker je šele vgrajen. Eno krilo je počeno ( to naj bi zamenjali – ne znajo povedati kdaj ), ena žaluzija razbita, tesnilo na balkonskih vratih pri sestavi zavito, okna zatikajo in se ne dajo odpirati ( to bo verjetno rešeno z nastavitvijo ). Rokov se niso držali.
Pri vgradnji pa je predvsem pomembna strokovna izvedba. In tukaj lahko povem, da je montaža porazna in poteka na povsem napačen način. Plastična zaščita okvirjev odstranjena pred montažo ( po montaži vse umazano ), EKO montaža ni izvedena, kitanje in silikon zatesnitev je izvedena nepravilno in bo potrebno popravilo v celoti, letvanje izvedeno isti dan kljub temu, da purpen še ni suh, tri žaluzije pritrjene postrani itd. Tudi zaščite ni nobene ( razen tisto, kar sem zaščitil sam ) in zato sta razbiti dve ploščici, zidovi okoli oken pa so potrebni beljenja – vse umazano. Delo je bilo zaključeno isti dan s tremi monterji – delati je znal samo eden ( 5 oken in večja pregradna stena z balkonskimi vrati ).Če zaključim:
1.Gre za Poljska okna – kje jih delajo ne vem.
2.Delo ni opravil Nagodeti ampak podizvajalec.
3.Montaža 8.8.2017. 17.8. sem poklical za zamenjavo okenskega krila in žaluzije. Odgovora kljub obljubi vse do danes še ni.

Predlagam, da se NAGODETI – ja iz Logatca izognete na daleč.

Tukaj je potrebna previdnost, da se ne naredi krivica in, da bodo informacije točne in res koristne. Obstajata (vsaj) dve podjetji Nagode. Eno je v Postojni in prodaja PVC okna, drugo iz Logatca pa izdeluje lesena okna.
Glede na to, da omenjate proizvod iz Poljske, domnevam, da je pri vas šlo za PVC, torej Nagode iz Postojne. Imam prav?
To mi je pomembno, ker imam namreč naročena lesena okna iz Logatca in imajo kar lepo zamudo pri dobavi. Upam pa, da bo vsaj kakovost na zadovoljivi višini.

Priporocam pvcNagode iz Postojne! Drzali so se datuma izdelave in montaze. Kvalitetno montirali nova in odstranili stara lesena okna. Zatesnili z stekleno volno in purpeno. Nic poskodovali in pospravili za sabo. Vzel sem Kommerling ki so cca 10% cenejsa od Rehau. Kvalitwta se mi zdi primerljiva. Zunaj antracit temna, noter bela, rolete Roltek. Pozanimal sem se tudi za alu vrata ki jih bom tudi od njih najverjetneje vzel lwr jih delajo sami in so klasicni modeli ugodni. Imajo fajn merilca ki nam je pri izmeri svetoval in tudi koncna montaza ni bila drugacna od predvidene tako da ni bilo presenecenj. Izbral sem njih ker so mi nudili na kljuc zamenjavo s starimi ker je bilo potrebno gipsanje preko omarice in obdelava spalet. Doma v garazi imamo tudi poljska od Aluplast4000 new. Ni primerjave, za hiso jih ne bi nikoli kupil.

Spoštovani. Z nagodeti imamo tudi mi velike težave. Junija 2018 smo naročili pri njih 5 pvc oken in glede ponudbe smo pač verjeli. Prišel je merilec izmeril in v začetku septembra brez predhodnega obvestila kličejo monterji da so na poti. Pa se znajdi v službi. Bili so trije monterji in sem se čudila kam tako norijo. Okna letela ven druga noter letvice takoj na svež purpen in o obljubljeni neki kakovostni peni za okolju prijazno montažo ne duha ne sluha. Navaden propen ki ga lahko kupimo povsod. Na vratih kuhinje ostal propen podrsane ploščice ob oknu v kuhinji…. in že so bili na stopnicah in pospravili svoje sem videla da v kabinetu še ni končano okno. Večkrat so se pošalili da drži bure vodu dok majstori ne odu in točno tako je bilo. Prva burja je metalo malto po jedilnici in piha iz škatel nadokenskih rolet noter pa ropotalo v škatlah in tulilo kot sirena vlaka. Pa pridejo njihovi monterji in menjali nekaj letvic pa zadelali z silikonom in odšli. Prvi dež nam je lilo noter v vogalu okna in za povrh še piha noter. Klicali so me iz podjetja da če mogoče nam voda ne tolče iz tal. Vse se dogaja v prvem nadstropju. Pa pridejo spet monterji ki so montirali in opazijo da niso montirali kanalčnikov. Ko se ozračje segreva in ohlaja okna pokajo da zgroženo opazujemo če je kje plastika popokana. Da ne omenjam nesramnosti monterjev in klevetanja. In končno je prišel iz medle pa en dan prej pokličejo in če ne dobiš dopusta ali pustiš ključ ali pridejo ko pridejo in nobenega papirja ne dajo kaj se je naredilo. Ker piha čez škatle rolet noter sem želela vedet kaj se je naredilo pa so mi odgovorili da so poslali reklamacijo v medle in čez nekaj dni dobim odgovor od medle da škatle so narejene po standardih in da hišo imamo na 600m nadmorske višine in da je burja. To so mogli povedat prej da nimajo primernih izdelkov za to nadmorsko višino in burjo. Lani smo pokurili 6m drvi več letos smo kupili kaminsko peč ker ne moremo segret hiše z energetsko varčnimi okni nagodeti. Celo je g. Kunc izjavil da smo mogli vzet rolete na električni pogon. Tega nam ni nihče povedal prej bi se odločili za druge izvajalce. V glavnem zavlačevanje z odgovori na reklamacije in sedaj obljuba da bo poklical direktor ampak ker dopoldan v službi ne morem bit vedno dosegljiva kar kadrovnica dobro ve še čakam. Drugi del oken smo vzeli pri konkurenci na primorskem in zelo zadovoljni. Monterji tako lepo naredili in drugi dan prišli dat letvice in skoraj ni bilo kaj čistit za njimi ne pa kot pri prejšnjih. Tako da smo zelo razočarani nad izvedbo in kvaliteto. Pa tudi pripomba monterja da so nam podtaknili vodila za komarnike ki nismo naročili razen komarnik na enem oknu in široke reže na škatlah rolet da še bolj piha noter. Za ostale napake pa so rekli da bi treba okna dat ven kar se ne bo zgodilo da bolje okna zamenjat. 13 mesecev imamo okna nagodeti.

New Report

Close