Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Revma Menite, da je revma?

Menite, da je revma?

POZDRAVLJENI!
Zadnje čase opažam,da me konstantno boli kazalec leve roke in sicer oba členka občasno pa tudi členek na prstancu iste roke. Je možno, da se na tak način začne revma in če kdaj je čas, da se oglasim pri zdravniku?

Lep pozdrav in hvala za odgovor!
Simona

Živjo,

podajam ti obrazložitev s strani http://www.revmatoidni-artritis.si, kjer si lahko več prebereš o tej revmatični bolezni. Če je pri tebi tako, kot piše, potem le pojdi čim prej k zdravniku. Meni je moral 3x pregledati kri, ker če nimaš aktivnega vnetja, ne bo nič pokazalo.

“Simptomi in znaki revmatoidnega artritisa (RA) se razlikujejo od bolnika do bolnika. Značilno za bolezen je sklepno vnetje, ki ponavadi prizadene več sklepov hkrati. Začetek bolezni je lahko nenaden ali bolj počasen. Če sklepno vnetje vztraja in se po zdravljenju ne umiri, lahko okvari sklepni hrustanec, kosti in kite ter vezi okoli sklepa, kar vodi v slabšo gibljivost in trajno okvaro vnetnega sklepa. Značilen je simetrični artritis zapestij ter členkov prstov rok in stopal (metakarpofalangealnih, proksimalnih interfalangealnih sklepov rok ter metatarzofalangealnih sklepov stopal). Bolezen se le izjemoma začne z vnetjem velikih sklepov. Bolečina v sklepih je stalna, najhujša je v zgodnjih jutranjih urah. Spremlja jo jutranja okorelost, ki traja dlje kot eno uro. Spremljajoči splošni znaki bolezni so slabo počutje, utrujenost, izguba teka, hujšanje, manj pogosto nekoliko zvišana telesna temperatura. Poleg tega se lahko pojavi slabokrvnost (anemija), ki poslabša splošno počutje. Vnetje lahko zajame tudi kite in kitne ovojnice ter sluzne vrečke (burze) v bližini sklepov (na primer Bakerjeva cista v kolenski kotanji, ki lahko moti venski odtok in tako daje vtis tromboze golenske žile dovodnice).”

Upam, da nimaš revme, a če bolečinejo ne pojenjajo, se spavi k svojemu zdravniku čim prej, saj dlje kot čakaš, je lahko še slabše … srečno!

pozdravljeni,

težave, povezane z reumatoidnim artritisom, se običajno kažejo v obliki zatečenih sklepov (največkrat na rokah: zapestje, prsti), kar kasneje pripelje do deformacije in negibljivosti le teh. Gre za vnetje, ki ga bolniki občutijo kot zelo neprijetne bolečine, posledično pa lajšajo z analgetiki, ki pa ne odpravijo pravega vzroka. Mednarodno zdravstveno priznana metoda za odpravo vnetja je hiperbarična kisikova terapija, s katero imamo tudi v Hiperbaričnem centru OKSI v Ljubljani odlične rezultate pri pomoči bolnikom z reumatoidnim artritisom.

za vse potrebne informacije smo vam na voljo na tel 041/690-391.

lep pozdrav

Tomaž Porenta
HC Oksi

*** Tomaž Porenta

Pozdravljen!

Da nebom odpiral nove teme, bom svoje vprašanje ter težave navedel kar tukaj, saj nevem kaj se dogaja z mano.

No star sem 23 let pri 178cm imam dobrih 60kg, seveda pre malo in sem se zato pred letom in pol odlocil da se je potrebno vsaj malo porediti tam do nekje 80kg, ker sem pristas zdravega aktivnega življenja sem se odlocil da se zacnem ukvarjati s finesom in stem tudi z zdravo prehrano, do sedaj mi ni zal ampak ja…
Zadnje tri mesece imam pa tezave, fitnes sem zmanjsal, zadnje 14dni celo prekinil, kajti to tako negre vec dalje..Tezave so se zacele z okorelimi prsti (občutek odtecenih prstov) kar mine po max 1uri, je pa bolecina prisotna v sredisnkem clenu kazzlca na levi roki…kasneje se je se je zacelo pri levi rami, sedaj pa cutim tuki kolena, sicer nevem ali je zdaj ze psihicno ali je kaj drugega, obcutek je kot da bi me v sklepu nekaj vezalo..

Mogoče bi mi znal kdo kako pomagat, priporočat?
Razmisljam o obisku revmatologa (samoplačniško)..kateri?

Hvala in lep dan

Pozdravljeni!

Pred 20 leti (takrat 6 let mlada) sem imela zlomljen mezinec na roki. Nesrečno se je zaprl med vrata.
Od takrat nikoli ni bil 100%, če sem želela popolnoma pokrčit mezinec je bila in je vedno prisotna bolečina v sklepu in zato tega ne počnem, če ni resnično nujno zaradi kakih opravil.

Sem pa opazila pred meseci, da se mi je začela pojavljati občasno 1-4dni trjajajoča bolečina v tem prstu. Najbolj izrazito v pregibih prsta, vendar pa imam občutek da boli cel prst, kost. Brez dodatnih poškod, na lepem začne bolet, kljuvat, nabijat. Zbudim se z bolečim prstom. Bolečina izvira od znotraj. Danes se je prvič pojavila bolečina tudi na površini, koži blazinice, rahlo pekoča. Mogoče zato, ker sem si vtrla vražji krempel?

Danes je ta prst tudi razhlo zatečen v primerjavi z ostalimi prsti. Tudi gibljiv ni 100%. Iztegnem ga BP, pokrčim ga z bolečino, vendar ne v celoti.

Je smiselno obiskati zdravnika zaradi tega? Naj omenim, da imam tudi težave s koleni in imam obisk pri ortopedu. Je to tudi stvar za ortopeda?

Ne verjamem, da bi služba imela vpliv na to. Delam za računalnikom, knjigovodja in z ostalimi prsti je vse v redu in so v uporabi ravno tako kot tale. Je pa res da sem desničarka, pa vendar, ne pišem toliko na roko, da bi ga toliko stisnila in poškodovala.

LP, Anja

Pozdravljeni .!

Imam tezave in se obracam na vas upam da sem se obrnil na pravi naslov ali pa me lahko vasj kam preusmerite ki bi dobil pravi odgovor.

Namrec v mesevu juniju so se mi pojavile tezave ces nob , z bolecinami v nogah (nemirne noge, zatgovanje,zbadanje )
Sem se tudi slabse pocutiv in oblivala me je neka vrocica oziroma popovno brez energije. Pri osebnem zdravniku sem opravil naslednje krvne lreiskave: (krvno sliko,boreljozo,delovanje scitnice,revma) ampak usi izvidi so bili ok.

Potem sem si sam kupil b-complex in se mi je pocasi stanje umirilo. In mesec dni nisem imel nobenih tezav.Ampak se mi je v mesecu avgustu spet ponovilo, sem zelo utrujen in me trze predusem od medenice navzdol . Se posebej v sedecem stanju moram noge vescas premikati , ob honi je stanje zelo bolse. Obcasno me trze tudi v rokah ampak zelo blago ne tako kot v nogah. Samo to ni taka bolecin ki bi zares bolelo ampak so grozni opcutki nategovanja,zbadanja in mravljincenja. Jedel sem use dodatke od magnezija,b-complexa, vitaminov itd ampak se stanje noce izbolsati.

Sedaj me pa zanima ali je mozno da krvna slika nebi pokazal znakov revme ampak bi bila vseno moznost da jo imam .,? Bi moral na kaksne dodatne preiskave .? In ali so lahko to znaki revme .?

Skrbi me namrec da bi bila lahko to bolezen Multipla Skleroza .?

Zelo se vam zahvaljujem za kakorsenkoli odgovo .!

Lep Pozdrav .!
miah

New Report

Close