Najdi forum

po že drugem padcu in s tem zvinu kolena pravi zdravnik travmatolog ,da imam poškodovan meniskus.Na artroskopijo sem naročena čez 3 tedne.Na notranji strani kolena in na dotik je stalno prisotna bolečina,ne sicer huda kot takrat pri padcu,ampak je.Imam občutek ,kot sa mi bo koleno zlezlo ven iz sklepa in v njem čutem nek pritisk;občutek ,kot da mi bo koleno razneslo.To je zadnje 14 dni sploh bolj intezivno kot pa prej 2 meseca.
In zdaj vprašanje glede artroskopije:Ali bom lahko že takoj obremenila nogo ,ali bom morala hoditi z berglami?Bom morala precej počivati?Vem samo to-karmi je povedal travmatolog-da pridem še isti dan domov in da mi pripada 1 mesec bolniške.Hvala vam za odgovore ,ker sem na tem področju laik.
lp

Lahko ti povem po izkušnjah moje mame – po operacija meniskusa z artroskopijo je domov prišla še isti dan, brez bergel. Nekaj dni je težko hodila in večinoma res počivala (razen wc in podobni opravki), nato je bilo iz dneva v dan bolje. Po treh tednih je hodila že skorajda normalno in spet začela hoditi v službo (ki je povrhu vsega precej stoječe narave).

Srečno!

Pozdravljeni!

Če gre za odstranitev meniskusa potem je dovoljeno takojšnje obremenjevanje, če gre za šivanje meniskusa pa so omejitve v smislu gibljivosti v prvih 3 do 6 tednih in v smislu obremenjevanja. Po vsaki takšnem artroskopskem posegu je potrebno:
– vplivati na oteklino (krioterapija- hlajenje z ledeno vrečko, elektroterapija)
– vzpostaviti pravilno biomehaniko kolenskega sklepa (doseči polno gibljivost v smeri pokrčitve in iztegnitve)
– okrepiti mišice (trening mišične moči in vzdržljivosti)

Glede na sam artroskopski poseg boste napoteni na fizioterapijo ali pa tudi ne. Priporočamo Vam, da vsaj nekaj obiskov pri fizioterapevtu opravite. Bolniško vam določi osebni zdravnik in je odvisno tudi od tega ali imate fizioterapijo ali ne.

Hvala za vprašanje!

Lep dan in uspešen artroskopski poseg!
Lep pozdrav,

ARTHRON tim

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

hvala vam za odgovor.Kdaj pa vejo,npr. da je meniskus za šivat?A to šele med samo artroskopijo ali se to že prej vidi?Ker meni je rekel,da je poškodovan meniskus nič pa ni omenil kako je poškodovan.
lp

Pozdravljeni!

Ali se da meniskus zašiti se vidi ob samem artroskopskem posegu, kjer se natančno vidi v kolikšni meri, v katerem delu in coni/področju je meniskus poškodovan. Pomembno je, da operater izvaja tehniko šivanja meniskusa.

Lep pozdrav,

Arthron tim

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close