Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Menierov sindrom

Menierov sindrom

Stara sem 27 let in že 5 let trpim za napadi vrtoglavice. Moj osebni zdravnik mi je rekel, da gre za Menierov sindrom, vendar me ni poslal na nikakršne preiskave in tudi zdravil nisem dobila. Napade dobivam različno pogosto. včasih en krat na mesec, včasih na tri, včasih pa imam več kot pol leta mir. Opazila sem, da mi dva dni pred napadom piska v ušesu in tudi sluh je slabši – kot ta bi bili toni pridušeni. Ko potem dobim napad se mi vrti kot v centrifugi. Če imam glavo čisto pri mieu, še nekako gre, če pa jo premaknem, pa se spet začne vse vrtet. Kadar traja napad cel dan ali celo več, me začne boleti tudi glava in mi je slabo. Zanima me ali obstajajo kakšna zdravila in kakšne preiskave so potrebne? ali lahko na te napade vplivam sama in kako? Ali obstajajo kakšne tablete, ki jih vzameš ob napadu, da se ti neha vrtet? Če dobim napad doma je vredu, včasih pa ga dobim tudi v službi in tam se ne morem kar tako vlečt in čakat, da napad mine.

Hvala za odgovor in lep pozdrav, Anita

Spoštovani

Ob napadih se splača vzeti zdravila proti vrtoglavici, ki velikokrat vsaj ublažijo napad, če ne čisto prekinejo.

Od preiskav mi na misel pride edino EEG zaradi izključitve možganskega tumorja in pregled pri otologu v zvezi s sluhom in ravnotežnim organom.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close