Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Mena ali resen problem?

Mena ali resen problem?

Spoštovani,
Imam 50 let, dnevno uživam Tenormin 100 mg (polovičko na dan). Štiri mesece sem brez menstruacije. Posebno zjutraj čutim močno bolečino v petah, čez dan pa mi gležnji močno otečejo in me bolijo cele noge. Ko zvečer pritisnem na otečene gležnje se koža ne izravna tako hitro (ostane nekaj časa še vdolbinica).
Prosim, če mi svetujete kam naj se obrnem saj se bliža poletje in situacija se verjetno v vročini veliko poslabša.
Hvala in lep pozdrav,
Martina

Spoštovani!

Mislim, da bi bilo prav, da se kar kmalu oglasite pri vašem zdravniku. Verjetno bo najprej predpisal zdravila za odvajanje vode in če ta ne bodo uspešna opravil dodatne preiskave. Lahko da vam nekoliko popušča srce in potrebuje nekaj pomoči v obliki zdravil, lahko gre za hipotirozo ali kaj podobnega. Vsekakor bo verjetno potrebno nekaj obiskov pri zdravniku za razjasnitev in izboljšanje stanja.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Kaj je hipotiroza?

Martina

Spoštovani!

Hipotiroza je stanje zmanjšanega delovanja ščitnice, tj. nižja raven ščitničnih hormonov. Upočasni se presnova,izpadajo lasje in dlake, pojavijo se otekline rok, nog, koža je suha, zveča se telesna teža…

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close