Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Membrana – desno oko

Membrana – desno oko

Pozdravljeni,

prosila bi vas za mnenje o izvidu, ki sem ga prejela pred kratkim s strani oftamologinje. Stara sem 38 let. Pred 5 leti sem opravila lasersko operacijo zaradi dioptrije, pri čemer so mi pred pregledom omenili, naj dam pregledati očesno ozadje pri desnem očesu, saj je videti neke spremembe. Operacija je bila uspešna, a kot so napovedali, dioptrije na d. očesu ni bilo mogoče povsem popraviti, saj imam tam tudi astigmatizem. Potem sem odšla še k oftamologu, ki je na očesnem ozadju potrdil neke spremembe, in sicer nastajanje epiretinalne membrane. Ker z vidom nisem imela večjih težav (levo oko vidim skoraj 100%, desno bi ocenila 70%), sem odšla na kontrolo šele po treh letih, in sicer prejšnji teden. Ponovno so pogledali očesno ozadje, levo oko je bp, na desnem pa so po besedah zdravnice že večj spremembe in ta membrana naj bi nekoliko tudi vlekla. Izvida žal ne znam razbrati, ker je napisan na roko. Rekla mi je, da je to pri tako mladih redkost in da je škoda, saj lahko izgubim vid; operacija naj bi bila zelo tvegana, opravijo pa jo šele, ko se na to oko zares skoraj več ne vidi. Precej me je prestrašila. Kontrolo imam čez pol leta, vmes pa naj samokontroliram vid, če se kaj spreminja; v primeru kakšnih težav, kot je lomljenje slike, vijugasta slika itd., naj pridem pod nujno nazaj. Prosim za vaše mnenje, izkušnje, kako je s to membrano in ali je zadeva res tako kritična.

Prepisujem še dioptrijo:

TDO: 13,3, RDO: +0,25 -2/28

TLO: 13,0, RLO: +o,50 -0,50/175′

Za desno oko mi je svetovala, naj si uredim lečo za korekcijo dioptrije.

Hvala lepa in prijazen pozdrav.

Spoštovani, po priloženem izvidu je na desnem očesu prisoten tudi visok astigmatizem ( nepravilna bočenost roženice). Glede epiretinalne membrane pa se strinjam z  mnenjem vaše oftalmologinje, svetoval bi pa še pregled pri internistu ( event. sladkorna bolezen, hipertonija), za iskanje vzroka nastanka membrane.LP dr Gorazd Kolar

*******************************************
Objava čaka odobritev

New Report

Close