Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Medrol

Medrol

Živjo,

je mogoče katera od vas jemala Medrol in zanosila tekom IVF oz. ji ni uspelo? Uspelo mi ga je dobiti za eno rundo, bi ga jemala v postopku z zamrznjenčki, pa bi rada slišala še vaše izkušnje. Pušenjak pravi, naj se ga jemlje 8mg, saj je to še varna doza, na tujih straneh berem, da so imele punce predpisanih na začetku 16mg, po tranferju pa 8mg

Živijo Ines prvic,jaz jem medrol 4 mg.in test je bil pozitiven postopek z Z.Sicer mesec pred transferja sem imela hsg odstranjena pregrada.Drgac sem spremenjila tudi ishrano.Veliko srece ti zelim…lp

Odlično!!!! V katerem delu postopka si začela jemati (med menstruaicjo, po njej, po transferu) in ali od začetka 4mg ali si v začetku jemala večjo dozo? Iskrene čestitike 😀

Hvala za cestitke..komaj cakam na Uz,po resnici povedano za mano sta2 ss in me je meckan strah kako se bo naprej nadeljevalo upam na naboljse :).Medrol sem zacela jest 5 dni pred transferja po 4 mg.in tko nadaljevala,zadnic sem pozabila vprasat v MB ce ga moram se naprej jest in po koliko.21.05 imam prvi uz,se bom pozanimala vec o tem ce ne bo prepozno ;).
A si ti v stimuliran postopek ali ne in v kateri kliniki si?
lp.

V Ljubljani, sicer pa v spontanem postopku- drugi IVF, 5. prenos dveh zarodkov bom imela predvideno junija

Aja, vedno spontani postopek pri prenosu Z

ines prvič

jaz sem imela v IVF postopku Medrol 16mg samo od punkcije do transferja. Sedaj sem v 11. tednu.

Čestitke tudi tebi!!!!!!! A ste ga dobile preko zdravnika na recept? Po komentarjih sem namreč brala, da ga v Ljubljani ginekologi nočejo predpisovati, tko da iščem druge poti

xxxyyyy,zivijo,a po transferja pa ni si vec jemala medrola al kaj?
Pri vsaka je razlicno na kateri kliniki si drgac?

Leonišče

cukerček

Ne, Medrol sem imela samo do transferja, po njem pa ne več. ET sem imela tretji dan.
Nisem bila v Sloveniji, temveč na Kaali inštitutu v Budimpešti, pri doktorju Kovacs Petru.

Nočem biti tečna, ampak v 2 postopku na lastno pest jemati medrol??? Punce, ne ga srat.. Res! Ste komaj v 2 postopku, pa obupujete in jemljete tako nevarna zdravila.. Medrol lahko povrzoči tudi napake na plodu, kaj pa potem?

Jaz sem medrol začela jemati v 6 postopku, po 4 mg in nič več. Tako so mi predpisali. Pa ti lahko povem nekaj – jemala sem ga v 6, 7 in 8 postopku + 3x eskimi, pa nisem zanosila.. tako, da tudi medrol ni čudežno zdravilo.

Jaz zaradi stanja moje maternice NIMAM časa za 6 postopkov, niti za 4, tako da-naj čevlje sodi le kopitar. Sicer pa si preberi Pušenjakovo mnenje o Medrolu, tudi o napotkih, kako, koliko in kdaj ga jemati na lastno pest v postopku IVF, pa se na njega spravi. Ni čudežno zdravilo, je pa ena od opcij, ki jo velja poskusiti. Tebi ni uspelo, torej nimaš problema s killer cells, mnoge pa so imele večjo srečo kot ti in zaradi njih bom probala.

Tako kot praviš: le čevlje sodi naj kopitar!!
Verjemi, imamo podobno stanje – tudi jaz nimam časa za 3 postopkov, kaj šele za 9, tam kjer sem sedaj. 🙁 Imam prehudo endometriozo, operirana 3x, težke operacije, zadnja 6 urna z dvema kirurgoma, odrezanega kar precej črevesja, vse zlepljeno med seboj.. še kakšno pojasnilo? 🙂
In nisem mislila, da tudi tebi ne bo uspelo – samo povem kako je pri meni, še eno mnenje in izkušnja. Sem tudi na začetku razmišljala, da bo medrol ful pomagal, pa aglurab, pa DHEA, pa kaj vem kaj še vse, pa na žalost ni tako. 🙁

Ines prvič in ostale, pošiljam link o medrolu, da ne bo pomote…

http://med.over.net/forum5/read.php?19,8463599

Takšna doza je čisto ok, če se jemlje kratek čas. Toliko o medrolu. Na daljši čas pa ni ok.

Lep dan,

In še tali link je pravi

http://med.over.net/forum5/read.php?19,8431764,8457619#msg-8457619

Ja, tako kot pravite, vse, kar jemljemo, lahko pomaga, lahko ne, zagarantiranega sredstva, da bo prišlo do vgnezditve pa ni. Pač probaš stvari, ki ne škodijo in dokler ne škodijo. Če je vse ostalo ok, celice, blastociste, hormoni, in je “samo” vgnezditev problem, je zelo malo stvari, ki jih lahko še narediš.Če pustimo ob strani endometriozo in konstantno ponavljanje miomov v legi, ki močno zmanjša možnost vgnezditve.

Odgovor na objavo uporabnika
cukrcek, 13.05.2014 ob 06:35

Živijo Ines prvic,jaz jem medrol 4 mg.in test je bil pozitiven postopek z Z.Sicer mesec pred transferja sem imela hsg odstranjena pregrada.Drgac sem spremenjila tudi ishrano.Veliko srece ti zelim…lp

    Zdravo. Se je potem ta postopek uspesno iztekel na koncu?

Ce ja, do kdaj ste jemali Medrol?

 

Hvala

New Report

Close