Najdi forum

MCV in MCH

Pozdravljeni. Prosil bi če mi lahko glede na te vrednosti odgovorite na spodnje vprašanje.

MCV 95,4 81-94
MCH 33 26-32
K-Erci 4,39 4,50-6,30
S-Trigliceridi 0,52 0,6-0,7

Zanima me, če mi lahko to predstavlja problem za pridobitev nove službe, saj so me poslali na zdravniški pregled in te stvari so za malenkost premajhne ali previsoke. Prosim lepo za hiter odgovor. lp

Navedene vrednosti so komaj zunaj normalnih mej in ne predstavljajo potrebe po zdravljenju. Menim, da niso zadržek za sprejem v katerokoli službo. Morda je vrednost MCV sumljiva za vpliv alkohola. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Prosim za razlago : / navedene samo številke izven normalnih/ in to: biokemija: S-proteini 59, S-klorid 107, Hemogram: K-erci 4,8 K-hb 136, K-Ht 0.386, K-trombociti 106, MPV 8.5 Hvala za odgovor!

Izgleda, da so na vašem obrazcu navedene malo drugačne normalne vrednosti pregledanih parametrov. Vsekakor ni razloga za zaskrbljenost. Proteini v krvi so blago pod spodnjo normalo, kloridi blago nad normalo, trombociti blago pod spodnjo normalo, ostali parametri (Eritrociti, Hemoglobin, Hematokrit v normalnih mejah). Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

g. primarij!
Najlepše se zahvaljujem za odgovor. To sprejemam kot lepo novoletno darilo.
Ob Novem letu Vam želim , da se Vam izpolnijo vse želje in da bi bili še naprej tako prijazni z nami.
Lep pozdrav Ljubo

Hvala za spodbudne besede ter zdravo in srečno leto 2016.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Kaj pomeni, da imam previsok H-MCV (imam 32,2)?? Jem tablete za mozolje (Roaccutane).

Pozdravljeni!
Mene pa zanima, če so spodaj navedeni laboratorijski izvidi lahko povezani z neznosnim srbenjem rok od zapestja do ramen in za lopaticami, katero traja od konca leta 2013.
Eritrociti 3.80
MCV 102
MCH 35
MCHC 359
MCH in MCHC so že leta povišani, er pa včasih normalno včasih znižani
Leta 2011 je bil vitamin B12 669 (142-725), folna 21.8
Leta 2013 B12 746 (141-489), folna 33.35
Leta 2014 B12 616 (141-489)
Hemoglobin in železo sta v mejah normale.
Za odgovor se vam najlepše zahvaljujem.
Lp

Krvna slika kaže na živahno obnavljanje eritrocitov (velik volumen in hkrati večje vrednosti količine in koncentracije hemoglobina v posameznih eritrocitih). Nimam podatkov o morebitnih stranskih učinkih ugotovljene krvne slike. Indiciran posvet pri dermatologu.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni

Dobila sem rezultate iz zdravniskega pregleda. Zanimajo me odstopanja.
Je v mejah normale ali ??
S-glukoza 3.4 L
K-Levkociti 12.7 H
(K) Erci-MCV 101 (ref.vrednost: 83-101)
(K) Erci-MCH 33.6 H
Nevtrofilci (seg) 80% H
Limfociti 11% L
Nevtrofilci (seg) 10.2 H (ref.vrednost: 1.5 do 7.4)

Analiza urina:
U-levkociti 1 H
U-proteini 1 H
U-ketoni 4 H
U-bilirubin 1 H

Hvala

V obrazcu pregleda krvi in seča je več podatkov, ki so izven norme: število belih krvničk kaže na možnost bakterijskega vnetja. Volumen rdečih krvničk je na zgornji meji normale in vzporedno s tem je količina hemoglobina v posamezni rdeči krvnički povečana. Izvid seča kaže na možnost bolezni jeter in ledvic. Nizka vrednost sladkorja v krvi in ketoni kažejo na presnovno motnjo. Priporočam posvet pri izbranem zdravniku.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Spoštovani!
Najprej srečno in zdravo v 2017 pa naj se sliši še tako “plosko” je zdravje tisto kar si najbolj želimo.
Evo še moji izvidi. Prosim za komentar.

K-Lkci 7.8
K-Erci 4.30
K-Hb 141
K-Ht 0.424
MCV 98.6
MCH 32.8
MCHC 333
K-Trombociti 227

Hvala in Srečno
Blond

Pozdravljeni
Zanima me,kaj pomenijo te vrednosti
Hematološke preiskave
Hemogram
K-hb 172 g/L
MCHC 347 g/L
RDW 11,1 g/L
P-PČ-INR 1,1
Hvala za odgovor
Boštjan

Pozdravljeni ,lepo bi vas prosila za mnenje teh rezultatov izvida ,kajti zelo sem zaskrbljena ,dala sicer že nekaj preiskav čez a ne najdemo vzroka, na hematološki ambulanti sem pa naročena komaj 11.11.2019.Lep pozdrav in zahvaljujem se vam že vnaprej za odgovor. izvid je :K-levkociti-12,9,K-eritrociti:4,29,K-hemoglobin 146,K-Ht:0,436,K-MCV:102,K-MCH:34,0, S- glukoza:5,7;S-holesterol:4,6 in S-Vitamini B12-165 in S-Folna kislina:12,0

pozdrav.  zanima me kako vpliva to na cdt test imam

mch 32,2

mcv 95.7

ostalo v mejah noramale

gama 0.29

Spoštovani

Odstopanja so nepomembna in ne vplivajo na CDT test.

LP

New Report

Close