Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Mavrični vid

Mavrični vid

Spoštovani!

Pred kratkim sem začel opažati, da okoli svetlih luči ponoči vidim mavrične kolobarje, prav tako luči izgledajo ko zvezde (t.i. starburst po angleško). Pred enim mesecem sem že bil na pregledu pri oftalmologu zaradi motenj v steklovini. Vendar oftalmolog ni zaznal nobenih sprememb na mrežnici ali optičnem živcu. Dioptrija je zelo mala, v levem očesu -0,25 ,v desnem pa -0,5-0,25/19. Prav tako je v redu očesni tlak, levo oko 20, desno 17.

Za odgovor se Vam lepo zahvaljujem

Spoštovani, zanima me ali so ti znaki stalno prisotni, ali le občasno. Če so stalni,, je zelo verjetno da so prisotne začetne skalitve v očesni leči ali na površini roženice. Če so pa le občasno, so to znaki očesne migrene. Svetujem vam ponovni pregled pri oftalmologu, ki bo z ustreznim pregledom in aparaturami razrešil vaš problem. LP dr Gorazd Kolar

*******************************************

Najlepša hvala za odgovor.

Ti kolobarji so zadnji teden prisotni ves čas, vendar zadnje par dni postajajo majn “očitni”, če je to pravilni izraz. V preteklosti sem pa ze trpel za ocesnimi migrenami z auro.

spoštovani, če so znaki istočasno na obeh očeh, je to z gotovostjo ekvivalent očesne migrene.LP dr Gorazd Kolar

*******************************************

Spoštovani, še enkrat najlepša hvala za odgovor.

Pojavi se na obeh očeh hkrati. Bom pa vseeno rajši naročil termin pri oftalmologu, po domače rečeno za ziher.

Lp

New Report

Close