Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja matere slabše od očetov

matere slabše od očetov

kaj pa če ima prikazane samo polovico plače? Potem je možno, ne?

jaz imam 160 eur otroških, 257 preživnine in 650 plače neto.

kaj pa če ima prikazane samo polovico plače? Potem je možno, ne?[/quote]

pol ne more bit, mora bit vsaj minimalc. pa saj ni važno. to je samo en od podatkov, ki meni ni bil jasen, ampak … res ni pomembno, a ne.

(pač ne maram zgodb, v katerih so nejasni podatki).

Katarina, uporabi logiko. Če imaš ti 160 dodatka ZA DVA otroka, ima dotična ob cirka 60 evrov višji preživnini SKUPAJ ZA TRI OTROKE in ob predpostavki, da ima plačo tam tam kot ti, vsaj 240 evrov otr. dodatka. Oziroma ker je za naslednjega otroka dodatek višji, je to 250. Ker pa se njena ISTA plača kot tvoja deli na 4 in ne samo na 3, kot pri tebi…, je čisto možno, da pade v višji razred in ima 300 evrov otr. dodatka.

Ne vem pa, zakaj je to sploh relevantno.

jaz imam okrog 700 € plače, če je manj dni, pač manj.
93€ preživnine
143€ otroškega dodatka……………

tako, da ne vem, da bi lahko z eno normalno plačo nekdo dobil 300 € otroškega dodatka.

Ma joj no, saj sploh ne vemo, koliko reva zasluži… In sploh ne vem, zakaj je to pomembno?

hudič se skriva v detajlih. in v tisti zgodbi jih je vse polno.

Najpomembneje je, kar ima človek v srcu in v glavi, ne pa med nogami.
LP

Njena plača se deli na 4, tvoja pa samo na dva. Torej bi ona lahko realizirala 2x višjo plačo kot jo imaš ti, pa bi še vseeno dobila za prvega otroka vsaj 100 eur od, za zadnjega pa 150. Torej bi ob tem še vedno dobila celo več kot 300 eur.

Sploh pa res, zakaj je to tolko pomembno. Če ženska dela, si zasluži ta otroški dodatkek. Kolko jih je takih, ki sploh ne delajo, pa dobijo še več dodatkov, zase in za otroke.

No, sem šla točno pogledat. Torej, dobrih 300 evrov otr. dodatkov dobi, če ima na mesec bruto plačo plus preživnine do 1280 evrov. Preživnina za tri otroke je 310 evrov, se pravi, da je njena bruto plača največ cirka 970 evrov.

Madona ste zapele za ta otroški dodatek.

A je pomembno koliko ga ima??? Saj ga tudi porabi za 3 otroke – od tega dva v srednji šoli. Pa če jima ga da kot žepnino … Itak pa za njuju dva dobi zelo nizko preživnino – 160€.

Moje mnenje.

Rakica77: nismo zapele, vsaj jaz ne. klarklara me je nadrla, kaj se vtikam s stivijevo zgodbo, pa sem se zato, ker se tudi on zapenja za te otroške dodatke, pa za njeno plačo, itd.
po eni strani mu gre to kao v nos, on sam težko preživi s svojimi dohodki, po drugi strani bi pa takoj prevzel skrb za otroka – jasno, tudi finančno. meni je to kontradiktorno in za to sem “zapela”.

Rakica77: nismo zapele, vsaj jaz ne. klarklara me je nadrla, kaj se vtikam s stivijevo zgodbo, pa sem se zato, ker se tudi on zapenja za te otroške dodatke, pa za njeno plačo, itd.
po eni strani mu gre to kao v nos, on sam težko preživi s svojimi dohodki, po drugi strani bi pa takoj prevzel skrb za otroka – jasno, tudi finančno. meni je to kontradiktorno in za to sem “zapela”.[/quote]

Ja seveda, da bi prevzel skrb za otroka, saj misli, da bo dobival ne vem kak otroški dodatek + 150€ preživnine od mamice. In s tem bo 100% obogatel.

Žal večina “neskrbnikov” misli tako. Da tisti, ki prejemajo preživnino in otroški dodatek prav lagodno in super živijo. Da si lahko kupijo nov avto, pa nov kavč pa ne vem kaj še vse. Ja ozadja tej zgodbi pa vrjetno ne poznajo – da je bil za avto vzet kredit za 6 let, da je šel kavč na obroke za 12 mesecev, itd.

Pa Katarina s tem, da ste zapele ni bilo mišljeno, da si zapela. ;)))

🙂

Lep pozdrav dame!

Kot prvo, da pojasnim ( ker mogoče katera ni dovolj dobro prebrala, al pa sem za kakšno napisal preveč nejasno ), da sem samo hotel predstaviti svoj primer in nimam popolnoma nič proti, da dobiva toliko preživnine in otroških dodatkov, kar sem tudi napisal proti koncu posta.
Kot drugo, kar se tiče otr. dodatkov je sigurno okoli 300€, ker je ta podatek sama dala pri ločitvenem postopku decembra lani ( dvomim, da bi lagala, glede na to, da ima podatke tudi sodišče ). Prej, ko smo bili skupaj, je bilo za iste tri otroke cca.150€.
Tretje, kar se tiče njenih dohodkov imaš Katarina prav, se me ne tičejo, sem jih pa omenil, da lažje dobite predstavo o vsem, vem pa, ker sem 8 let vodil najine finance! Koliko točno dobiva sedaj ne vem, je pa približno tako kot jaz ( z vsemi stroški okoli 700-750, s tem da ima pot.stroškov okoli 100€ ali malo več ).
Kar se tiče 150€ preživnine, se strinjam, da bi lahko več, če bi bilo možno, kar sem tudi že napisal prej. Samo kolikor vem, naj bi bila preživnina samo polovica finančnih stroškov za otroka, drugo polovico naj bi priskrbel tudi drugi starš. Poleg tega sem napisal, da tudi zraven kaj kupim, če je potrebno in se tega ne branim!
Kako bi preživel oba? Kot prvo mi ne bi blo treba dajati preživnine 150€, dobil bi tudi otr. dodatek, pa najverjetneje tudi preživnino s strani bivše ( mogoče bi to šlo na hčerin bančni račun, če bi zneslo ). Pa ne mislim, da bi zaradi tega obogatel, kar pa ni bil namen tega, ko sem rekel, da bi otroka takoj vzel v skrbništvo. Ampak zgolj iz preprostega razloga, ker je otrok tudi moj, ne samo njena ” lastnina”, kot je dobro napisal očka12! Pa tudi odplačevanje kredita ni večno, vsaj tako velik ne. Po drugi strani sem pa skromen človek, tako da nevem kakšnega luksuza ne rabim!
Svojih pravic ne izkoriščam v slabem smislu, ampak v dobrem, ker sem mnenja, da otrok potrebuje oba in normalno, da bom izkoristil čimveč časa z otrokom, kar ga bom lahko. In tudi rekel sem, da se z bivšo dosti bolje dogovoriva kot pred letom dni, čeprav včasih malo zajamra na moje predloge ( pa tega ne jemljem kot slabo z njene strani, ampak kot normalno reakcijo, glede na to, da sva šele dobro leto narazen ). Po otroka hodim redno, če pa tisti vikend ne morem ( inventura, razprodaja ipd. ), jo pa imam naslednjega. Zamujam ne, ker se dogovoriva v glavnem sproti, da jo pripeljem med 19. in 20. uro!
Upam, da sem vsaj kakšnega “hudiča” odkril v detajlih! 🙂

Pa še enkrat: moj namen ni bil, da bi pokazal, da sem moji bivši “fovš”, ampak sem samo opisal najin primer. Hvala bogu, da nimajo pomanjkanja, skupaj smo živeli cca.8 let in mi tudi za otroka iz njenega prvega zakona ni vseeno, čeprav se z njeno prvo hčerjo nisem ravno najbolje ujel.Saj sem marsikaj naredil tudi za njiju in mi ni žal! Sem pa z njenim sinom dostikrat v stikih ( prek MSN-ja ) in tudi vprašam, kako mu gre v šoli, pa sestri ipd.
Pa tudi bivši ne nagajam nič ( nimam razloga ), čeprav je sprva tako mislila, ko sem na začetku predlagal, da bi hčerka bila pri meni cel vikend in ne samo v soboto. Pa smo do tega prišli šele po cca. pol leta, po pogovoru na CSD. Dlje kot 2 ali 3 dni sem jo pa imel šele po dobrem letu.
Rakica77: žal se motiš o meni, pa če verjameš ali ne! 🙂

Če pa kakšna zadeva še ni dovolj jasna, sem pa na voljo za pojasnilo! 🙂
Saj se imamo za dobre ljudi, mar ne?

lp

Stivi vzeto na znanje …

;)))

joj, kako ste ene pametne:-(

žalostno res, da se obesite na eno besedo ali pa vse kar kdo reče vzamete takoj za slabo.
jaz tudi imam dva otroka iz prvega zakona. starejša je ostala pri očetu, ker je že bila polnoletna in je ravno takrat končevala srednjo šolo, mlajši je pri meni. z bivšim sva bila dogovorjena za preživnino 80 evrov mesečno, punca zdaj že pol leta živi na svojem pa mu še na misel ni prišlo da bi mi za malega plačal preživnino. enkrat sem ga sicer opomnila , da tastarejša ni upravičena več do preživnine ker je zaposlena in je na svojem, pa mu zgleda ni kapnilo da bi on pa moral za mlajšega kaj dat.
pa ok!!!
na drugi strani je moj sedanji partner. on plačuje za svojo hčer 150 evrov,+ njene stroške telefona+ vsaj enkrat na mesec ji da vsaj 50e ali ji kupiva kaj za oblečt…. pa njegova bivša še vedno nima dovolj.za vsako stvar ki jo je treba plačat ali kupit za hčero pokliče in pravi da naj da polovico.
tako da… nevem no, včasih je treba gledat tudi iz drugega kota ne samo kot pač nam v tistem trenutku paše.
nismo vse mame take ki rubimo svoje bivše, tako kot tudi niso vsi očetje taki, da ne dajo nič ali pa da so škrti do svojih otrok.
je pa dejstvo , da so stroški ki jih nekatere skup potegnete za svoje otroke abnormalno visoki. če bi mene moj otrok stal 500 evrov na mesec … ne vem no… kako bi preživeli(pa mu ravno ne manjka kaj)
ampak pa drugi strani pa … njegova hčerka pa glede na to da moj da zanjo vsaj 250 e na mesec pa očitno stane toliko.
če pa si zdaj omisliva še svojega” novega” otroka pa… bi to stalo 1500 evrov- na našem koncu v večini 2 skupaj ne zaslužita toliko

p.s pa še to, da se šejaz obesim na 300 evrov dokladov. je možno ja, ker moja prijateljica ima tri otroke(sicer ima zdaj partnerja , samo da so v ločenem gospodinjstvu) njena plača je okoli 500 evrov, od prejšnjega dobiva preživnino za dva 130 evrov, od sedanjega minimalno( ker sta tako dogovorjena) pa ima preko 300 evrov dokladov.
s tem da plačuje vrtec ,18 e!!! preverjeno!!!

New Report

Close