Najdi forum

Pozdravljeni!

Končno sem se od poroda malo bolj odpočila in bom začela sinčka masirat. Močno ga mučijo vetrovi in upam, da bo kaj pomagalo.
Sem maserka klasične m., športne m. in refleksne masaže stopal in me zanima, če naj dojenčka masiram samo s tistimi prijemi, ki so opisani na vaši strani.
In, kdaj naj ga masiram. Verjetno bom imela zaenkrat še malo probleme, ker še dosti spi in ga takrat nebi rada zbujala. Torej, samo da ni lačen in ne takoj po jedi. Koliko po jedi približno pa ga lahko?
Aja, star je pa 6 tednov.

Mogoče veste, če je v MB organiziran kakšen tečaj za masažo dojenčkov?

Pa še to. Kako je z masažo stopal pri dojenčkih, da ne bo preveč. 2x na teden je dovolj?

Hvala in lep pozdrav! Tonka

Za masažo je vaš malček že zadosti star, torej če je rojen ob roku, primerne teže, lepo napreduje in nima posebne obravnave pri fizioterapiji, se ga lahko začne masirati vsak dan. Zmasira se lahko celo telo, od glave do peta, sama poučujem v sklopu cele masaže nekaj več kot 40 prijemov, na internetni strani so opisani samo trije.

Če se lotevate masaže sami, vam svetujem, da si v knjižnici izposodite kakšno knjigo o masaži, ali si jo kupite v kakšni knjigarni, kjer imajo tujo literaturo. Avtorji kot Walker, Vimala Schneider Mc Clure, Nasma Scheibler, Bettina Schlomer, Leboyer….. Sama imam nekaj izvodov knjig, ki sem jih kupila v tujini, na razpolago. V knjigah so opisani prijemi, pa se jih lotite postopoma. Svetujem, da začnete ob previjanju masirati nogice (lahko dvakrat dnevno) in podplate (do dvakrat dnevno) vsak dan. Tako bo malček pričel doživljati dotik v prijetnih trenutkih, ko bo slečen, ko bo lahko brcal. Seveda naj bo prostor primerno ogret, kupite mandljevo ali olivno olje, ki ga tudi lahko ogrejete na radiatorju npr. (na mali krožniček kanete malo olja, ki je hitro segreto na radatorju).

Postopoma dodajajte masažo prsnega koša, trebuha, rok in hrbta. Ko bosta osvojila vse prijeme, vam svetujem, da se z masažo preselite na tla, saj je to najbolj primeren položaj za oba. Staro odejo prekrijete z rjuho in plenico (vmes daste kakšno nepremočljivo podlogo), nanjo odložite otroka. Prostor mora biti topel, brez prepiha. Otroka imate med nogami , lahko tudi na svojih nogah.
Svetujem, da masirate dopoldne (na začetku), malčki in njihove mamice so naspani in bolj spočiti. Kasneje bo masaža lahko postala ritual pred večernim spanjem. Čas po jedi (pol ure), je na začetku težko najti. Med masažo se nekateri malčki celo želijo malo podojiti, tega jim ne odvzamemo.
Sčasoma te težave minejo, če postane masaža del vsakdanjega življenja.

Opažam, da se v nekaterih primerih bistveno zmanjšajo krči, če mamica ukine vse izdelke iz mleka. Poizkusite to za 10 dni, pa boste videli.
Crkljajta se čimveč, lahko tudi kengurujčkata (kožo na kožo), da malček vonja vašo kožo in sliši utrip vašega srca. To ga pomirja, prav tako tudi vas, ko ležite ali napol sedite, mirno gledate svojega otročka in mu pojete pesmico in se veselite “čudeža” narave.

V Mariboru bo predavanje o masaži dojenčka v društvu Štorklja v prvi polovici aprila, takrat bom imela tudi tečaj.

Uživajta v komunikaciji preko dotika in čim manj krčev vam želi,

Mojca Kurent

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close