Najdi forum

Jure Kilja – daj se skuliraj že enkrat, tvoje trditve ne držijo, ti sam imaš probleme sam s sabo, zadnji čas je da pokličeš na kakšno 080, da se malo k sebi spraviš!

Js kadim Marihuano od 11 leta zdej mam 18 in kadim že 7 let po 6-7 đoitov na dan/min.
Posledic še ni videt….Ali ima to veze kaj moj imusnki sistem al kaj drugega…po komentarjih vidim da marsikomu škoduje malo trave na mesec…men pa vsak dan nič ne nardi..

res da marihuana uničuje možganke celice in da škoduje spominu plodnosti in drugim starem….

samo ce jo pa ti uzivas tako da se sprosti pa to ni nic narobe tako je moje mnejne o marihuani

Ko tukaj toliko berem da ima trava neke negativne učinke pa vse – KAKŠNA LAŽ. Verjamem da trava škodi do neke mere (npr. vsakdanjo kajenje trave mogoče malo škodi), vse ostalo pa je odvisno od psihe.

Prvo kot prvo, trava (marihuana) še nima registriranega smrtnega primera (to je, da bi kdo neposredno umrl zaradi marihuane), medtem ko ima tobak 400.000 smrtnih žrtve na leto (v ZDA), alkohol pa okoli 80.000 smrtnih žrtev na leto (ZDA).

Poleg tega se z travo ne moreš predozirati (razmerje je 1:20000), medtem ko je razmerje za aspirin le 1:20 (na leto v ZDA okoli 1000 ljudi umre zaradi aspirina). Tudi terapevtska doza (doza, ki zdravi) je pri travi težko določljiva (Vsa zdravila so droge, v določenih količinah so zdravilna).

Marihuana tudi ni telesno zasvoljiva (heroin, kokain so telesno zasvoljive droge), je pa verjetno malo psihično zasvoljiva. Ampak to je odvisno od posameznika – nekateri otroci so zasvojeni z računalnikom, pa računalniki niso prepovedani!!

Poleg tega je bila trava legalna že od začetka človeštva, dokler je niso najprej prepovedali v ZDA (v letih 1930-1940), zato da bi s tem lažje preganjali in nadzorovali alkohol (ZDA so nekaj časa pred 2.sv. vojno prepovedale alkohol – kar pa ni prineslo veliko učinkov).

In če je že marihuana prepovedana, je največja škoda pri tem, da se tudi industrijsko konopljo (z manj kot 0.5% THC) obravnava kot indijsko konopljo (to, ki se jo kadi – varira od 4% do 22% THC). Če ne veste, iz industrijske konoplje lahko izdelujemo olje (in iz njega bencin), obleke, gradbene materiale, papir (1 hektar konoplje je enako 4 hektarom gozda, saj konoplja vsebuje 70% celuloze, drevo pa le 30%). In zaradi teh uporabnosti industrijske konoplje, so jo velike korporacije zatirale in dosegle njeno prepoved (naftni mogotci, tovarne pesticidov, pridelovalci bombaža…). Zakaj tovarne pesticidov? Zato, ker bombaž rabi pesticide, medtem ko industrijska konoplja raste tako gosto skupaj, da do tal ne pride svetloba in ne raste plevel in zato niso potrebni pesticidi.

Poleg tega je do leta 1900 (menda) marihuana bila na veliko uporabljena v medicini, in če bi jo legalizirali bi 10-20% bolezni zdravili neposredno s marihuano, 50-60% pa z ekstrakti iz marihuane. Temule sicer ne verjamem popolno, a vem da bi zdravila kar nekaj bolezni. In ker se marihuano ne da patentirati bi farmacevti izgubili dobičke.

Lp,
jure

Še moj primer za vse tiste, ki dvomite v odvisnost od trave.Star sem 36 let in travo(sem)kadil od svojega 16 leta. Pri meni je bil vedno poudarek na TO much….veliko nasprotovanja je točno zaradi tega, če kadiš tak malo za štos ali za sprostitev SVAKA ČAST, sam sem kadil ves čas zaradi tega…do par let nazaj, ko se je uporaba spremenila v kronično uporabo..obvezno jutranja kavica z jointom(zakaj nebi dan začel sproščen)pavza med delom..hit na enga nekam na lepo teraso…filmi aktivnosti so mi bili enkratni ko sem bil zadet…sem švercal travo kamorkoli sem šel točno zaradi tega, da enega pihnem v Miamiu na plaži, lago maggore je bil moj najlepši kraj za zadet, athene so bile magične vsakič ko sem zadet hodil okoli.No potem so se začele ene čudne misli motat po glavi pa sem še enga pokadil da se pomirim itd…do trenutka ko se mi je vse obrnilo..zrolati sem moral da se pomirim in ne da se sprostim(upam da to štekate)zrolati sem moral ker sem ga potreboval da lahko pogledam film in uživam, aktivnosti brez kanona so postale dolgočasne…obenem sem začel opažati da me trava, ki je bila stvar druženja,debat,smeha,novih idej..začela odtujevati od družine,obveznosti so postale mučne….debate brez pomena.
Večni strah da sem bolan je pa tisto kar me je dokončno pripeljalo do tega da si rečem dosti.
Na forum se nisem vpisal da razglabljam a je trava dobra a slaba tudi se nisem vpisal zato da bi debatiral a naj kadim a ne.Vpisal sem se ko sem nehal in sem se začel počutiti kot da bom ponorel,znojenje ponoči,agresivnost,tresenje,nisem pojedu skoraj nič par dni,jokanje(nisem jokal 100 let)pol pa se zjokam ko pogledam dnevnik..WTF in to naj bi bila trava NOWAY its me,trava mi je bila v oporo,sem (bil)zagovornik legalizacije..zato sem začel brskat po netu in našel ogromno ljudi z isto sceno..(vse angleško govoreče)iskanje na slovenskih forumih ni obrodilo sadežov,no potem sem pa našel ta forum in se odločil napisati mojo zgodbo brez obsojanja tistih ki kadijo,meni osebno je pomagalo brati in se čuditi temu pojavu,ki mu pravijo marijuana whitdrawal symptoms in da pomagam tistim ki se znajdejo v istih težavah in imajo problem verjeti da smo postali odvisniki od trave, ki kao ne povzroča teh simptomov,ki sem jih omenil predvsem pa ne tako močnih da sem mislil da bom znorel…
Zatorej kaditi ali ne je vaša stvar,če pa kdaj preveč(poudarek) notri padete je to kar sem napisal pot,ki jo boste morali prehoditi če boste želeli prenehati.Počutim se vse bolje in bolje,ne švicam več ponoči,tesnoba in strah samo še slab okus v ustih,čustva me še malo ebejo,ker nisem navajen na to stopnjo občutljivosti a veliko bolje je kot prvih dni…še en dokaz da to nisem jaz ampak moja draga Marijana.

Meni se pa zdi da v travi problem se ni tako velik .Trava je v mojih izkusnjah večkrat lahko povod k hujsim trdim drogam.To je pa seveda odvisno od človeka samega in pa koliko ima v glavi.

Jezi me, ker ste nekateri zelo pametni čeprav sploh ne pozate vseh dejstev o marihuani.Raje si preberite koliko učinkov ima trava in od tega tudi tudi velik procent pozitivnih.Tukaj jih 80% ni resničnih. marihuana zmanjša spomin kratkotrajno in NE dolgotrajno.Če imaš ti v glavi mejo do kje lahko greš, in skadiš pač občasno kakšnega za zabavo(sprostitev). TI ne bo hudega samo pač te meje ne smeš prekoračiti.Če pa drogo ZLORABLJAŠ npr za bežanje iz težav,(šola itd..) je pa druga stvar in te res lahko psihično zasvoji(telesne odvisnosti sploh ne povzroča) in padeš v depresijo in različne psihične težave. Sošolec baka 1x mesecno in je v soli odlicen in nima njiker nobenih problemov. Pač uporablja v mejah normale.Ne zagovarjam marihuane povem samo dejstva. Ne pravim da je to zdravilno. Ampak je sigurno boljše kot alkohol ki pa je večji problem kot kanabis.Ampak vas se tri četrt ne tega zaveda.Konoplja ima pač tisto etiketo prepovedana droga in zato se jo vsi bojijo.Pjanec je pa vsak ta 7 slovenc.Samo pač ker je alkohol legaln ok pa naj bodo pjani saj je legalno je pa veliko bolj škodljivo kot konoplja. No toliko o tem,,,,,

LP

ZDRAVO folk vidm d se pogovarjate o marihuanid vam povem mojo izkušnjo!
jst sm jo sm 1x proibou s prijatelji SKANK nism pokadil niti polovico jointa….
Res d sm se smjeou k nor, vse mi je blo smešno….od 1x se je vse obrnilo reku sm kolegu kdaj bo to poustilo d mi ni več zanimivo to k se dogaja isto je reku tut on d mu ni všeč ta občutek kao d to traja 3-4ure i bo popustlo…okej ni panike. Sedimo v sobi gledamo en drugega nemogoče misli letijo po glavi (vzem to nared to postou boš narokoman),…res neobvladajoče misli…okej reku sm kolegom da mi je slabo in d grem domou…doma sm se ulegu v postlo in začelo se je! srce je zacelo razbijat k noro zakaj? kr neki majkemi dej d zbudim sestro d mi pomaga…zbudim jo vs paničen rec ji nek se dogaja z mano srce mi razbija pomagej mi…misli v glavi kr letijo sploh nwš kaj se več dogaja iz tabo..misliš na smrt na samoumor na milijon nekih stvari…rekla mi je nej grem pod hladen tuš in res sem šel pod mrzl tuš malo je bilo boljše ulegou sm se in zaspau v strahu d bom umru vendr sm si u glavi mislu ma kje to ni mogoče sej sm sm napušen itq bo menilo…od takrat pa do zdej minilo je 6 mesecev…skos sm bolan, depresja ( popustilo je ) hvala bogu, anksioznost ( strah pred smrtijo ) še vedno vendar v lažji obliki, strah pred raznimi neozdravljivimi boleznimi, pulz ( kr od enkrat se strga srcu in začne razbijat), bolečine v rokah k d bi te nekdo špikou, tiščanje v prsih, res milijon nekih težav da negovorim o bolečinah v glavi to so nemogoče bolečine,…to traja že 6 meseceu od takrt nism sploh povohal ni cigareta, niti trave, niti alkohola nič stanje se kao izboljšuje sm ni isto nikol k prej…biu sm zdrav i to največ pogrešam….pa je Bilo samo pol jointa Skanka…zato tisti k kadite travo puste to…prej k slej vs bo doletelo to kar je mene…Pa ne si mislt d sm probou kej močnej pa d sm nwm kaj naredu pol joina skanka sm si dobr povleku i to je to…POSLEDICE!!!! in še je tegaaa…sm nekej malega iz mojega srečanja iz travo…

a dej nehte blodit in si zakrivat oči. vsi tisti k brante travo dobro veste da si lažete sami sebi. dejte se malo zresnt. trava je droga. to pove vse!

Da malo razčistimo pojme in stališča.
Sam sem zagovornik legaliziranja marihuane, nism pa zagovornik izkoriščanja marihuane…, Problem ljudje je, da že v naši človeški osnovi, ne poznamo zmernosti, seveda nekaj ljudi je, ki se imajo pod kontrolo in so zmerni, imajo dovolj 1 joint na mesec imajo dovolj eno pivo v gostilni in imajo dovolj pol pice za kosilo…
Vidite kam ciljam…, problem ni marihuana, problem je človek in posameznik sam…, ZMERNOST…, mar kdo pozna to besedo? Berem tukaj članke in vidim kako se enim zmeša in tisti ki pravi da je kadil od 11ega leta pa do 21 in se mu je skor sfuzlalo vmes pa omenil 3 jointe na dan 365 dni v letu…, halo ljudje razmislite malo, razmislite kje pretiravate, po drugi strani berem zgornji post, kjer človek pol pol jointu skanka trpi totaln zlom vsega…, človek, pojdi k zdravniku, kajti si poseben primer in zgleda imaš tvorbo tvojega telesa in tvojih psihičnih lastnosti, ki so praktično tempirana bomba in če ti je marihuana pustila takšne posledice, si praktično tempirana bomba, ki hodi okoli in se ne ve kaj se ti lahko prepeti, razišči sebe, poznavanje sebe je 1 korak, da lahko živiš in se pravilno odločaš v skladu s svojo osebnostjo…,
Torej gledat je treba večino in pogledat različne vidike, vendar kot sem rekel, ZMERNOST, vsi namreč vemo da se skoz life dogajajo takšne in različne stvari, so posebnosti in je neko pričakovano delovanje, vendar če nismo ZMERNI, stvari lahko uidejo iz rok. Sama marihuana je uvrščena med mehke droge, prav tako kot alkohol in cigareti, čeprav bi sam uvrstil cigarete med hujše droge, saj so zelo hitro zasvojljivi in imajo kadilci velike probleme pri odvajanju, sama marihuana, pa hja jo je težko opredelit, sam bi jo postavil med cigarete in alkohol in pri vseh teh substancah je enak problem, če bomo z njimi pretiravali, bo trpelo naše zdravje…, zdravniki pravijo kozarček vina pri kosilu bi naj bil celo zdrav, ampak vprašajmo se kaj se zgodi če bi tist kozarček vina nadomestili z dvema ali 3emi, potem pa dodajte še časovno obdobje…, prav tako je pri marihuani, vendar ker je nelegalizirana, dejansko ne vemo kaj je “zdrava” meja uživanja in kaj pretiravanje, ki povzroči posledice…, prav tako kot alkohol kjer na steklenicah piše vsebnost alkohola, ima tudi marihuana določen % vsebnosti THCja in zato je velik problem, saj od teh preprodajalcev ne moreš izvedet kolikšna je vsebnost le tega in tudi ne znamo pravilno uporabljat, zato se pa lahko zgodijo primeri kot se, poleg tega sem že tudi naletel na primere da so pred nekaj leti določeni preprodajalci špricali marihuano s strupi, ki naj bi bolj “prbili” in tu se pojavi velika problematika uživanja marihuane, kajti uživalci ne vedo kaj dobijo…, Marihuana ne povzroča prehoda na trše droge tako kot nekateri mislijo, pač pa se vse začne že z alkoholom, oz bolje rečeno z človekovo nagnjenostjo in izzivalnostjo, ali morda bežanjem…, ali pa z čisto željo po avanturi, vzroki so različni in so v vsakem posamezniku, zatorej ne krivit marihuane, pač pa poskušajte najt pravi vzrok stvari, ampak seveda je to za določene prezahtevno.
Torej odkrito gledano marihuana ima tako pozitivne kot negativne učinke in ljudje ne se spet opredeljevat, da eni zagovarjate pozitivno, kot da ne bi blo negative, drugi pa samo negativo, kot da ne bi blo pozitive, izkušnje so različne in potrebno je RAZUMEVANJE in dobro POZNAVANJE situacije človeka, ki je morebiti izkoriščevalec le te.
Marihuana je kot so mnogi povedali zelo uporabna rastlina, od tega da iz nje lahko izdelamo mnogo stvari, do zdravstvenih učinkov, ampak lahko je pa seveda zelo nevarna, če jo uporabljamo neodgovorno in izven mej normale.
Zatorej menim, da če že imamo legalizirane cigarete in alkohol, bi morali legalizirat tudi marihuano, saj ima veliko večjo uporabnost od cigaret in alkohola, nevarnosti so pa enake kot pri teh dveh, vse pa je na koncu odvisno od človeka in njegove ZMERNOSTI. In kot smo lahko priča v tem obdobju, to ne velja samo za ZMERNOST pri marihuani, pač pa za ZMERNOST kot načinu življenja.

KONČNO, 1 pameten odgovor!!! Thx 🙂

jst mam tut čisto uničo psiho od trave pa me zanima kok časa rabiš da popravis psiho a se to samo pozdravi

mene pa zanima kok časa maš lohk uničeno psiho

Evo, pa da še jst napišem svoje iskušnje s travo.. Imam 24 let, in sm se prvič sreču s travo ko sm meu 16 let, takrt je bla samo domačica na trgu, jst pa ekipa smo se dobijal ob vikendih, smo si motal, full nam je dogajal, rappal smo zajebaval se use je blo lepo kul, nato ni minilo niti eno leto, je pršla skuna(skunk), smo si zvil enga, in nas je totalno potolklo, kr neki smo skakal, preveč nam je dogajalo, toda s tem ko smo začel skuno kadit, nas je use bol in bol vlekl d bi čimvečkrat kadil ane, pa smo namest ob vikendih kadil ko je bla prilika, 3x tedensko.. Na začetku je še dogajalo, blo je zanimivo in vse, naenkrat smo se pa začeli zavedat da kadimo že vsak dan, po par gramov, k meu sm tut par kolegov k so dilal na velko, in skos je blo robe, toda ni blo več efekta, kadiu si zato, da si neki počeu, nč ni dogajalo, le len si postajal.. Ko sem opazu d ni več učinka, sm se začeu zavedat da sm zasvojen z njo, pa sm reku ne bom več.. Bom nehu.. Drug dan sm biu čist mutav (neumn) in use mi je blo čudn brez da bi zmotu kkšno đolo.. To je trajalo mogoče kkšn mesec, in pol sm spet skadiu z ekipo, sam tok da vidm če me bo počl, in me je, čist mi je spet dogajal, in spet sm padu v ta ciklus, usak dan motanje, tko par dni je dogajal, pol pa spet kr neki, brez veze, neke depresije, čist me je začelo bederat to da sm spet not padu.. In sm spet nehu.. In spet tko mine en mesc, in spet tko z ekipo za brezveze gremo zmotat kkšnga in spet tko par dni dogaja, pol pa kr neki.. Nevem kokrat sm tko nehu pa začeu nehu pa začeu.. Vedu sm da sm zasvojen, ampak zasvojen od česa? Sej to je trava, to treba legalizerat.. To je 100% naravno.. Bla bla bla.. iiiiiitak pač vedu sm da sm zasvojen, ampak si nism hotu tega priznt, k sm vedu d če ne skadim đole mi bo kr neki.. nč ni zanimivo brez tega da sm počn.. Naenkrat sm opazu tele lukne v glavi, takoimenovane blackout lukne, pač k ti jih nardi trava, spomin vs meglen, ne morš direkt rečt takrt pa takrt se je zgodil, a pred tem sm meu perfektn spomin.. Vidu sm še en velk minus v vsem tem.. Zato sm se dokončno odloču da neham s tem sranjem, in evo je miniu že en let, totalno bolje se počutm, več zagona imam, spomin za nazaj še zmer meglen, sam za zdej sm čist skoncentreran na lajf, spet imam neke stvari ki me veselijo in se družm s folkom, ki jim ni interes samo spohat kkšnga, ampak se poglabljat in zaebavat, kokr bi se usi mogl, brez da bi posegali v neke substance, da nam prej mine cajt.. Uglavnem, trava k trava je kul, domače je kul, sam skune ne kadit, in če jo, jo kadite čim mn, pač če je kkšna prilika pa to, sam naj vam ne pride v navado, k kokr pravjo tale trava je usa nedolžna ni tko, pere vam možgane kokr use ostale droge, le da ratate preveč neumni da se tega ne oz nočete zavedati 😉

Toliko od mene, sex je najlepša droga 🙂 tko da sam navalite na punce, z njimi vam bo najbol

Lep pozdrav. Čez par mesecev bom star 18 let in travo kadim približo eno leto in sicer 1-2krat na mesec, včasih kakšen mesec ali več sploh ne. Zdravstvenih težav nimam in tudi psihičnih ne(sem vesel, zgovoren, aktiven…). Enkrat se mi je samo zgodilo da sem po malo večjem zaužitju kakšen teden(nič dolgotrajnega) imel male težave s spominom (npr. ko sem se pogovarjal z nekom sem pozabil kaj sem hotel povedati ali katero besedo sem imel namen uporabit). Menim da samo kajenje ne povzroča večjih zdravstvenih težav kot kajenje tobaka( nisem kadilec!!! samo kolikor primešam tobaka travi). Da bi bil zaradi jointa ali dva na mesec odvisen od primešanega tobaka se mi zdi bedarija, mogoče psihično ampak fizično nikakor. Enkrat sem se odločil narediti pavzo za mesec in pol da sem videl, če sem odvisen oz. če bom lahko zdržal, pa nisem imel nikakršnih težav. Glede kajenja trave in odvisnosti od le-te je vse v glavi. Ti ne kadiš ker bi moral oz. ker bi bil odvisen, ampak zato ker želiš, ker je lepo. Moje pravilo je: kadi travo zato ker si srečen, ne zato da bi bil srečen. Je po mojem mnenju manj nevarna droga od alkohola in cigaret, ker pa ni legalizirana o njej krožijo razne pravljice. Vsi navedeni negativni in pozitivni učinki so verjetno resnični ampak pod kakšnimi pogoji je pa druga stvar, verjamem da bi lahko pri uporabi muškatnega oreščka našli prav toliko negativnih učinkov kot pri uporabi canabisa.

Spoštovani!

Če bi si slovenski kvazi strokovnjaki prebrali karkoli pametnega o marihuani in ne bi prepisovali butastih uradnih “dejstev” o marihuani, bi naredili veliko dobrega za slovence in paciente!

Večina razvitih držav ima registrirano marihuano v medicinske namene, slovenski “strokovnjaki” pa še vedno v en glas tulijo, da kako je nevarna!

Z marihuano ne moreš biti zasvojen, niti se ne moreš zastrupiti, ker ima skoraj nedoločljiv LD-50. Ta bi naj bil med 1:20.000 in 1:40.000. Aspirin pa ima LD-50 1:20. To pomeni, da odrasel človek ima 50 % možnosti da umre, če naenkrat zaužije 20 krat večjo dozo o predpisane.

Zato raznorazni zdravniki, farmacevti, in ostali kvazi “strokovnjaki” knjigo v roke!

Okej zej ste pa ze smesni. Marihuana UPOCASNUJE siritev rakavih celic, mau preverte dejstva ne pa ”teorije”. Niti 1 smrti ni zabelezene zarad trave, NI povezav z rakm. Brainwashed people what can i say^^

Smoke weed everyday!

Zanimiv prispevek, vprašanje je le, koliko močan argument je vse to kar je podano.

Dejstvo je, da smo vsi ljudje povabljeni, da ostanemo normalni, da ostanemo trezni, da ostanemo ljudje. Ne glede na učinke tega ali onega… je vprašanje, kako to, da jaz mislim, da to potrebujem npr,( marihuano, iglo…) vprašanje je, kako to, da jaz mislim, da mi brez tega živeti ni?
Kdo v tem igračkanju s svojim življenjem sem jaz, je to le igračkanje kot otrok na peskovniku, ki gradi gradove, a ko pride plima izgine vse zgrajeno…?

Se ljudje dovolj zavedamo, zakaj sploh živimo, kaj naj počnemo s svojim življenjem in zakaj, ali tega ne vemo in nočemo vedeti in iščemo brez umje, kjer je tavanje.

Človek, ostani človek v vsej svoji biti, vreden si tega!
Kar gre živalim, naj gre živalim, kar gre človeku, naj gre človeku.
Vprašanje je, koliko se zavedam, da sem vreden prave, resnične, globoke svobode, kjer ljudje zmoremo okušati tudi lepote tega v čem smo in postajamo.

Obilo svobode in v tem, notranje radosti ti čelim ČLOVEK!

Človek, spomni se kdo v svojem bistvu si, da bi lahko živel sebe. ČLOVEK, LEPO JE, DA OBSTAJAŠ!

če kadim marihuano v isti sobi kot je otrok ali testi za THC pokaže proisotnost v otrokovem telesu
pri oduzemu urina.

Borut, Z RAZLOGOM si lahko zaskrbljen!

Piši mi na osebno sporočilo.
D.P.

Človek, spomni se kdo v svojem bistvu si, da bi lahko živel sebe. ČLOVEK, LEPO JE, DA OBSTAJAŠ!

New Report

Close