Najdi forum

Morem rect da marihuano kadim od 13 leta naprej. Dan danes sem star 19 let. Kadiu sem jo 4 leta in morem recti da so posledice ko sem nehau kaditi marihuano ble neverjetne. Doma sem razbijau letelo je vse kaj mi je prislo v roko z starsi se nisem razumel niti malo. Skratka biu sem na robu da se mi zmesa. Nic mi ni blo jasno kako je to mogoce ce sem kadiu 4 leta in zmes nikoli nisem biu zjucen itd. Finta je v tem da ko ti kadis si vredu ko pa ti nekadis pa si 100% drugacn clovek. To so mi govorili vsi starejsi a sem se pozvizgal na to ces kaj mi nakladas butl ce tak kadim pa ni posledic. Na zacetku mi je bila trava 1 na lestvici od vsega. Ma kaki alkohol kaj je to to samo skoduje. Sploh nisem piu pa ce sem biu v najbolj pijani druzbi. Po enem letu kajenja pa se je zacelo mesat alkohol + trava. In ce sem skadiu joint ni blo vec to to ni bilo dovolj mogeu sem se nekaj spit da sem biu kompletn. To je trajalo dolgo in vsaki dan. Ko sem se zacel naenkrat zavedati da pokadimo tudi 20 jointov in popijemo nevem kolk piv in kozarcev vina. Ampak sem si zatiskau uci. Saj trava ni skodljiva to je 100 % naravno to treba legalizirat preprican sem biu da mi trava pomaga pri zivljenju da mi je kdo omenu da ne smem kadit takoj sem ga poslau v picko materno. Ampak morem priznat da se se zdaj po tolkem casu ko ne kadim rad podruzim z kakim dehaskim kolegom in se malo nasmejem ampak mi na kraj pameti nebi vec prislo da bi kadiu ker sem biu na koncu prepada in prihicno unicen. Vem da dehacem nebo zgodba vsec zaradi tega ker vam je vseeno za sebe takot je bilo meni. Glavno mi je bilo da sem vuni in da kadim. Nemorem recti da mi trava ni bla vredu ker se bi zlagau trava mi je bila prevec vredu. tudi dan danes bi skadiu joint ker je najlepse biti zadetek ampak sam vem da me bo ta en joint spet vrgel na staro pot in vsakdanje dehanje. V travi ni nobene prihodnosti ampak na zalost to sam ugotovis komaj takrat ko se ti podre svet in ko izgubis svoje bliznje zaradi tega 🙂

jaz kadim marihuano okoli 4 leta skoraj vsak dan po đoint ali 2 ob vikendih pa tudi do 10 na noč pa zlahkoto delam šolo in ob tem še hodim v službo pa še to predno sem začel kaditi sem imel astmo sedaj pa se mi je stanje izbolšalo za 50% 😉

Vidiš tako samo ti, ali vidijo tako tudi tvoji bližji?

Človek, spomni se kdo v svojem bistvu si, da bi lahko živel sebe. ČLOVEK, LEPO JE, DA OBSTAJAŠ!
nova
Uredništvo priporoča

pozdravljeni
bom kratek kadil sem jo tudi jaz več kot 30 let priznam z nekaj vmesnimi pavzami tudi dolgimi 1 leto a vsak dan celo leto od 3 do 5,6jolly-jev na dan.
škodi -da a takrat ko jo kadiš se ne zavedaš koliko je škodljivo takrat je način življenja
kot stara “faca” predlagam vsem freakom da nehajo -potem bodo videli čez cca.1 mesec ko se začne ona prava abstinenčna kriza nespečnost psihoze ipd….

pozdravljeni
bom kratek kadil sem jo tudi jaz več kot 30 let priznam z nekaj vmesnimi pavzami tudi dolgimi 1 leto a vsak dan celo leto od 3 do 5,6jolly-jev na dan.
škodi -da a takrat ko jo kadiš se ne zavedaš koliko je škodljivo takrat je način življenja
kot stara “faca” predlagam vsem freakom da nehajo -potem bodo videli čez cca.1 mesec ko se začne ona prava abstinenčna kriza nespečnost psihoze ipd….

pozdravljeni
sin naj bi bil kadil travoi in zbolel za šizofrenijo.Bilo je hudo obdobje za družino.Razpadla je.Zanima me ali mora sin tudi na zdravljenjeproti odvisnosti marihuane in kako mu naj oprostim kot mati za vse hudo, čeprav ne najdem opravičila za njegovo dejanje.
LP˙

Pozdravljeni gospa.

Lepo je videti, da se zavzemate za zdravje sina kakor sebe.
Zapisano vidim zelo dobro vprašanje, ali mora sin na zdravljenje (to je za njegovo zdravje), in pa , kako mu lahko kot mati odpustite, oprostite (tukaj gre za vaše in posredno sinovo zdravje).

Pri prvem stavku in prvem vprašanju je dobro pogledati okoliščine bolj podrobno (ne pa preveč), in bi v sled tega bilo več kot zelo dobro , da pokličete na Pelikan in se pogovorite.
Ljubljana: 01 / 5480363, 01 / 5480286, 01 / 5480285
ob sredah na štirinajst dni ob 17. uri na sedežu zavoda

Bertoki: 05 / 639 50 38, 041 / 760 067
vsak ponedeljek od 19. do 21. ure, Markova 38, 6000 Koper

Ajdovščina: 05 / 638 14 00
vsak drugi in četrti četrtek v mesecu od 19. do 21. ure, Rizzatova vila, Goriška ul. 17, 5270 Ajdovščina

Rogaška Slatina: 040 / 591 260
Drugo vprašanje, ki se nanaša na odpuščanje pa bom rekel, da je najprej potrebno ugotoviti, zakaj je to odpuščanje potrebno za vas, zakaj za sina.
Za vas je to odpuščanje potrebno zato, ker ste se dali ujeti jezi, jezo rodi zamera, zamera je neodpuščanje. Do vas je fer, da se osvobodite, tega notranjega krča, da boste lahko zadihali svež zrak, da ne boste ujeti v preteklost, v bolečine iz preteklosti, zato je pomembno odpuščanje. Ko stopimo v proces odpuščanja, ko povabimo vesoljno ljubezen na mesto kjer je zamera, prične zamera bledeti, zgubljati na veljavi.
Predstavljajte si sobo, v kateri je tema (zamera), ne začnemo ugotavljati, kako jo bomo spravili ven, pač prižgemo luč (vstavimo vesoljno ljubezen). Kje je sedaj tema (zamera)? Takrat enostavno zamera ne pride več do izraza, ker je v ospredju Ljubezen. Ljubezen je prioriteta, je glavna, je najbolj pomembna.
Tako gospa, RAZLOG je tu, potrebno je še, da si ŽELITE stopiti v območje ljubezni, takrat ne boste okušali mir, ljubezen … le vi, ampak boste »prevodni« tudi na so ljudi, okusite to, vredni ste tega. Zamislite si to.
Stopite v ZAVEDANJE, da odpuščanje prinaša novo obzorje, novo svežino za celega človeka (za telo, psiho, duha). Sedaj je na vrsti AKCIJA. Tukaj v duhu odpuščate sebi, sinu, privolite, da ljubezen, zaradi katere je nastal človek, vstopi v področje zamere, ljubezen ti si glavna, tebi se predajam, hočem odpustiti, verjamem da zmorem odpustiti, zmorem odpustiti, vredni smo odpuščanja…
Ljubezen, dobrota, mir…
Ga. vsak dan stopite v ta proces, zmorete odpustiti – se odpreti vesoljni ljubezni – se osvoboditi. VREDNI STE TEGA!

Navijam za vas.

D.P.

Človek, spomni se kdo v svojem bistvu si, da bi lahko živel sebe. ČLOVEK, LEPO JE, DA OBSTAJAŠ!

obupanka t.j

Samo zamislite si da bi bil na heroinu.. vas pretepal.. vam vse spokradel.. propadel do konca.. dobil hepatitis c… itd.. tako da ste lahko srecni da je bil samo na marihuani..

lp

Pozdravljeni !

Rad bi nekaj povedal o Marihuani !

Nekaj o meni in mojih občutkih premislekih itd.
Kadim jo že kar nekaj časa Skoraj vsak dan s prijatelji okoli ( 5) nas je Kadim jo zgolj zaradi tega da se smejim s prijatelji , v njej ne iščem Tolažbe ali karkoli od tega . Meni trava ne škodi zaradi tega ker jo uživam ponovno povem zgolj zaradi družbe da Uživamo v smehu . Isto je kot cigareti imaa slabe učinke na pljuča in raka ampak to je spet odvisno od posameznika če ima v genih ( družini) kdo raka . Tako rečeno ni škodljiva .

Če vam sin kadi travo to ugotovite po rdečih učeh ampak pazljivo zelo zelo težko nas preberete saj so naši izgovori zelo zelo dobri .
Če kadiš travo je so naše sposobnosti zelo dobre Računanje poznavanje mest in držav po svetu kot da bi bil največji piflar zato je trava tako uredu
Uporabljajo jo tudi za zdravstvene namene za Astmo za slab vid in še in še

Drage mame in očetje ni panike in ni hudo če vaši sinovi kadijo travo saj ima zdravilne učinke tudi sam sem prebolel astmo imel sem zelo hudo hodil sem okoli z inhalatorjem sedaj sem zelo dober športnik hodim v fitnes treniram kikbox in že 8 let intenzivno treniram plezanje v klubu kamnik .

Zakaj ljudje ( Ministri Predsedniki itd. ) Nočejo legalizirati Trave hmm dobro vprašanje
Razlog je samo 1 in edini . Nebi jim prinašalo dobička DDV se pravi davek na dodano vrednost kaj to pomeni samo poglejmo Tobačne Izdelke cigareti Vsi so obdavčeni haha cigareti so škodljivi zelo zelo zakaj jih ne ukinijo tako kot naprimer nočejo legalizirati trave haha Zato ker bi bila država v zelo veliki izgubi

Najbol preprosta razlaga Trava ni škodljiva če jo kadimo s prijatelji in v zmernih količinah

Samo še to drage mame in očetje da si boste lažje predstavljali Trava se kopuje po g ( gramih) 1 g = 10 € 5 g = 35 € Poznamo pa dve glavni vrsti Domača In Skunk

Približno 50 -70 kg težak človek bi lahko skadil na dan da bi bilo vredu 2 t tisti ki pa tehtajo več pa bi lahko skadili 15 t pa bi bili še vedno zdravi in vse tako da se NE SEKIRAJTE !

Če želite otroku Dobro mu morate dovoliti da kadi travo ampak mu omejujte koliko zakaj zato ker če boste vi delali napako jih bo on še 1000 x več tako da lepo mirno lepo se pogovarjajte z njim da izveste čim več na lep način saj veste pregovor z besedo dosežeš največ .
Ne smete pa pustiti da otorok spi do 1 ih al pa dalj morate mu dati delo saj bo postal zelo LENN 😀 to pa ni dobro Z učenjem ne bo imel problemov samo z lenobo .

Lp. El Diablo

@andreXx ….kakšne neboloze in bedarije ti pišeš….nobena omama in odvisnost ni dobra, to si zapomni…želim vse najbolše vašemu sinu in predlagam da vsekakor poiščete strokovno pomoč..lp

ŽIVI ŽIVLJENJE BREZ OMAME!!!

to kar ste napisali-el diablo-to je tragedija.sem zelo zgrozena in nasplosno zalostna,da ima nekdo lahko tak nasvet za starse.da ne bo pomote-ja vi in marsikdo naj pac uziva v kajenju trave-osebna odlocitev posameznika,vsaj za odrasle-nikakor pa ne za otroke.da bom odkrita-sem probala nekoc kaksen je ta smeh,ko si zadet od trave-zdelo se mi je,da minute trajajo ure,premaknit se nisem mogla pa ceprav je proti meni peljal avto…nikoli vec nisem probala biti vesela,nasmejana od trave.zato dragi starsi-nikakor ne podpirajte kajenja trave.lp

helou,
jas kadim travo že dobro dve leti, s tem da sem jo na začetku še sam občasno s prijatelji, v zadnjem letu pa je to prešlo na vsakodnevno kajenje 3-4 jolly-e na dan… Ampak sedaj je nastal problem kako prenehati kaditi. Sem v 5. mesecu nosečnosti in nikakor ne morem prenehati s kajenjem. Prosila bi za kak nasvet, saj sem glede tega trenutno zgubljena… :/

jaz sem kadil travo 10 let vsak dan…z majsimi pavzami vmes…
na zacetku je blo ful dobr..smeh pa sproscenost pa to
na koncu pa lih obranto, zagrenjen, len, anksiozen, depresivn, apaticen, prov en bednik…

pol sm pa nehu pa zaceu rajs mau sportat pa to in je pocas blo boljs
zdj nrddim kak dimcek na mesec .sam je treba zlo zlo pazt da se ne zakadis prevec k nis vec navajen pa da ne ponovis tega nasledn dan k ti ful pase pol …ker ce kadis ful mal je ucinek vredu, mal smeha, mal domislije in tko…sam mors res mal

tko da jaz ne priporocam nobenu da se navlece na travo…dva tri dime ob kakem jointu s kolegi enkrat na mesec maximum ! ce vam rata tok mal kadit bodo ucinki sam pozitivni…ce boste kadil usak dan pol pa slej k prej pride kriza

seoos …jaz tudi kadim travo že 8 let star sem pa 18 kadim jo usaki dan po enih 10 ali 20 jointov…ker moji starši so bili zelo močni in skoraj največiji narkomani rojen sem v ameriki v kaliforniji v coomptonu tam sem začel stem pri 10 letih…..sem pa bosanec.. jaz imam občutek kot da me je usako nnoč bo strah ugasnit luč in it spat pa spomin zelo slabi imam če sem iskren trava upliva na psiho.možgane sepravi slabi spomin..in tudi če povem takrat ko si tistem šusu vplivu ti je useen za usee…čeprau bi hoto povedai ko sem bil v ameriki….sem krado se pretepal in use mogoče še kaj hujšega ampak ok to je če si v tem skoooz..;) to ni ok nič ni ok ampak usak ima svojo glavo id..;)

[center]Lep pozdrav![/center]

Prosila bi vas če mi lahko opišete vse učinke trave. Moja hčerka je stara 13 let in moram priznati, da zadnje čase prihaja nekoliko čudna domov. Oči ima rdeče, komaj gleda in kar naprej je lačna. Resnično me skrbi da kadi travo. Kaj naj storim?

Pozdravljeni!

Učinkov je več, tudi zgoraj našteto bi lahko pripisovali kajenju marihuane. Posamezni učinki so neštetokrat opisani na spletu. Zgolj ugotavljanje je skrajno nesmiselno, prepričajte se učinkovito in takoj. Najprej se s hčerjo odkrito pogovorite nato ji naredite urinski test, ki ga dobite kjerkoli v lekarni, le ta bo z gotovostjo ovrgel ali potrdil sume na prisotnost THC-ja v telesu. Če bo test pozitiven nas pokličite za nasvet.
Srečno!
Lep pozdrav

Zavod Pelikan - Karitas Celodnevni pripravljalni center Cesta na Polževo 4 1294 Višnja gora TEL.: 051 339 725 E-MAIL: [email protected] SPLET: www.pelikan.karitas.si

V lekarni dobite test in jo testirajte….če bo test pozitiven nikar nad njo z vsem glasom,močjo in paranojo….lepo počasi, miren,razumen pogovor zna v takšnih situacijah zelo pomagat.Pridobiti si morate njeno zaupanje,ona mora vedet da se lahko na vas obrne v vsakem primeru oz. težavi.Če se bosti drli,jo zmerjali,verjamite jo boste samo še bol odrinili od sebe…..POGOVOR…POGOVOR…IN SAMO POGOVOR!!!

Ni konec sveta če je skadila kak joint,vendar je pa dobro da vi to veste in zadevo urejate sproti.

@ Kumi …

ne bluzi 🙂

Tu je še eden, ki se ne more rešiti iz tega začaranega kroga. Star 23 let, kadim že 6 let. Čeprav sem že tri leta nazaj jokal po tem forumu, je danes stanje čisto isto. Spremenilo se ni čisto nič. Čeprav si vsak večer rečem, da je tale zadnji in se vsako jutro zbudim z mislijo “spet si šel zadet spat”, nič ne pomaga. Iz dneva v dan lažem samemu sebi, postajam čedalje bolj anksiozen (blesave misli), najbolj me je pa strah, kako se bom brez tega sranja sploh znašel v družbi. Danes sem si na veliko zapisal današnji datum, ga okrasil s klicaji in spodaj zapisal eno pozitivno misel. Nekaj trave še je v predalu, poskušal bom abstinirati kljub temu, da je na dosegu. Ker živeti z občutkom, da si suženj neke posušene rastline, oziroma suženj svoje lastne psihe, je grozno. Samozavest na psu, ves čas sekiranje, a hkrati nobenega dejanja za izboljšanje.

Za tiste, ki abstinirate, za večjo motivacijo lestvica izboljšanj, ki so jih opazili abstinenti.

A list of benefits from being free of cannabis:
1. Clear thinking;
2. Breathe better;
3. Smoother mood transitions;
4. Sharper mental dexterity;
5. More articulate;
6. Better memory;
7. Working through stress more effectively;
8. Increased energy levels;
9. Reduced depression (after the first few weeks off);
10. Deeper interactions with others;
11. No “bottomless pit” munching out;
12. Boosted confidence;
13. No social anxiety;
14. Better focus on task at hand;
15. Enjoying simple pleasures more deeply;
16. Clear lungs;
17. No concern about hiding something from my son;
18. Less stress; increased faith in my ability to control myself;
19. No risk of arrest or legal troubles;
20. Increased joy;
21. Renewed self-respect;
22. More free time;
23. Need to sleep less;
24. More free cash;
25. Confidence to try new things;
26. Increased humility:
27. Asking others for help;
28. Better partnership with my girlfriend;
29. Better ability to learn and remember new songs;
30. Can travel without paranoia of border checks;
31. Safer driving;
32. No hassles of finding good weed;
33. No need to associate with shady dealers;
34. Not supporting organized crime;
35. True bonds with friends rather than co-dependent drug abuse ties;
36. Better fitness level;
37. Reduced consumption of resources (ex. hydro power to grow the weed, chemical sprays and fertilizers, lighters/matches, rolling papers);
38. New doors opening to spirit world (somewhere I only used to get to via cannabis);
39. Increased self-confidence to be “alternative” in ways other than drug use;
40. Confidence to take on any task I set my mind to;
41. Ability to strike up conversation with anyone I choose without fear or insecurity;
42.no paranoia;
43 increased motivation for self-improvement;
44. Feeling of wholeness that is not reliant on an external source
45. Not being enslaved by the need for weed,
46. No more feeling guilty
47. The most amazing dreams which I never have when I toke
48. Saving time
49. Communicating more
50. I’ve got another half of me that had been missing
51. I look a lot better rested
52. If I’m in a good mood, there is no predetermined “time limit”
53. Improved sense of smell
54. I have so much more energy than before
55. Deeper philosophical thinking (some of which still makes sense when explained to someone else!)
56. I have way more patience
57. I actually have the brainpower and mental endurance to answer my son’s seemingly endless questions without scorn or irritability.
58. I have the focus to finish one job before starting the next one.
59. Waking up in the morning feeling rested.
60. The return of wit
61. The ability to relate: I actually fully hear what people are saying, so my responses are more appropriate.
62. There is now way less stress in my life
63. I do a better job at work, so I have less to take home with me.
64. All of my relationships seem more vibrant.
65. I seem to have stronger mental control over my own moods and thought processes.
66. If there is a crisis, I have the presence of mind to do what needs to be done.
67. Experiencing natural highs
68. Have money to treat others and myself.
69. The ability to inspire other people.
70. The development of healthy habits.
71. A sharper mental game.
72. Increased muscle tone
73. Heightened sense of humour develops
74. Clearer voice (speaking and singing)
75. I have so much more love in my life now.
76. My son seems so much more responsive to me now
77. I feel like I am establishing new neural networks for coping with emotionally charged situations.
78. I have a renewed sense of life, waking up to greet the morning sun and air.
79. It is only through doing the work of staying balanced (riding both highs and lows) that I am able to offer a hand to others.
80. Life is easier without pot.
81. The return of emotional ‘seasons’
82. I can leave the house without having to get all my ‘stuff’ ready.
83. Easier to tune an instrument
84. Easier to get out of bed
85. Finding more inspiration in life
86. Developing mature, competent coping mechanisms.
87. Learning to enjoy to the fullest our families, jobs, free time, hobbies, and passions.
88. Feeling in control.
89. I have a stronger sense of optimism about my life than has ever existed previously.
90. I am finally reading all those books that I bought but never read.
91. I’m better at controlling other aspects of my health: I cook healthier meals; I exercise more.
92. The quality of my work is better.
93. I am more present for my family and friends.
94. I can carry on an intelligent conversation with other people instead of stumbling over my words and feeling like I sound like an idiot.
95. I don’t have to stress every day about wanting to stop smoking weed.
96. I don’t have to worry about hiding the smell
97. I am not constantly craving something every time I get bored or stressed.
98. My health is better, so I get sick less often.
99. When I get stressed out, I am a lot more likely to actually deal with the thing stressing me out, resulting in a lot less stress overall
100. I think I’m a better, less angry person with the people I love

Tu je sto prednosti, našteli so jih dvesto. Splača se naučiti lestvico na pamet. In če se še enkrat kdo drzne zapisati, da je trava nedolžna in da ne zasvoji, ga bom počil po ušesih. Če lahko zasvoji računalnik, kako ne bo neka substanca, ki ima dejansko vpliv na počutje.

Pozdravljeni! Prosila Vas za pomoč glede hčerke. Hodi v osmi razred in mislim da kadi travo. Prihaja domov zelo čudna. Včasih zaspi v postelji že ob 18h in tudi domov je ni po 2 , 3 ure čeprav je že zdavnaj končala s poukom. Tudi povečan apetit ima, rdeče oči… zasledila sem tudi da uporablja kaplice za oči. Kaj naj storim?

New Report

Close