Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Prehrana in varnost živil Manner piškoti in kazein

Manner piškoti in kazein

Kako je s tem, kar je bilo včeraj rečeno pri poročilih?
Da vsebujejo kazein – kaj to pomeni za telo? Mi jih kupimo kdaj in imam ravno ene doma…

_ * _ * _ * _* _* _ * Itak se vedno zgodi drugače, kot pričakujem :)

Spoštovani Pat,
Žal včerajšnjih poročil nisem spremljala in tako ne vem kaj konkretno je bil problem, iskala sem sporočilo, ki ga omenjate na netu pa mi ga ni uspelo najti.
Torej konkretno ne morem komentirati nečesa česar nisem slišala, lahko pa vam odgovorim malo bolj nasplošno.
Kazein je glavna mlečna beljakovina na katero je vezan tudi kalcij in predstavlja v prehrani bogat vir aminokislin in prav tako pomemebn vir kalcija.
V kislem okolju ob prisotnosti encimov (sirilo) koagulira in se izloči, to pa je tudi tehnološki postopek pridobivanja sira.
Torej je kazein eno izmed hranil, ki je normalno prisotno v naši prehrani skoraj vsakodnevno.
Izoliran kazein pa se uporablja tudi še v druge namene tako v prehrani (kot aditivi), kot tudi drugod npr. tudi za izdelavo nekaterih umetnih mas.
Kaj konkretno je bilo komentirano v zvezi s piškoti? Ugibam, če morda ni bilo oznake na izdelku, da je kazein prisoten je to lahko problem za ljudi, ki so na to beljakovino alergični, saj lahko izzove alergijsko rekacijo.
Če ste lahko bolj natančni vam lahko bolj natančno tudi odgovorim.
Vsekakor pa, če gre za običajen kazein le ta ni škodljiv.

mag. Iva Verbnik *** Solis-TR d.o.o. *** [email protected]

Tudi jaz nisem več ničesar zasledila, tako, da ne vem kaj več povedat. Verjetno je bil res problem, da ni bilo označeno,kaj vsebujejo.
Hvala.

_ * _ * _ * _* _* _ * Itak se vedno zgodi drugače, kot pričakujem :)

New Report

Close