Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Pokojninsko zavarovanje Mami ne morem več pomagat

Mami ne morem več pomagat

27.5% je davka od najemnine!
3 najemnine na leto!

Zame je to ropanje najemodajalcev!

Razumem, da je nekaterim to posel, a ti imsjo firme in za njih so davki precej nizji.
Naj dajo davek od oddajanja po lestvici glede na dohodke, tisti ki fajn sluzijo, bodo olacali vec davka, tisti katerim je pa najemnina dodatek k revscini od place, bodo pa manj placali.
[/quote]
ne ni
zato ker se računa na 90% osnove je efektiven davek zgolj 24,5%

Starost te pita šta je radila mladost.
Stara ima vec kot ti gledano po osebi.
Če je delala 40 let ima vsa 600 eur penzije.

Kakor tudi elektrika in ogrevanje prideta na ime lastnika, je tudi NUSZ na ime lastnika, a stanovanjsko zemljisce uporablja najemnik in ne lastnik, zato tudi nadomestilo za uporabo stavbnega zemljisca placuje najemnik.
[/quote]

Če že vse plačuje najemnik, naj pa še sorazmerno z deležem plačil postane solastnik.


največ dobička od najemnine ima država?
25% je več kot 75%?
zanimivo….
[/quote]

Sedaj v teh 75% upoštevaj še amortizaciju, padec vrednosti starejše nepremičnine, izgubo ko je nepremičnina prazna…

Sedaj v teh 75% upoštevaj še amortizaciju, padec vrednosti starejše nepremičnine, izgubo ko je nepremičnina prazna…
[/quote]

Padec vrednosti? A vrednost nepremičnin v Sloveniji pada? Če ti prazna nepremičnina dela kakšno izgubo, jo prodaš in greš v boljšo naložbo. Kaj pa ti misliš? Da ti mora država ali kdo garantirat donos na kapital, lepo te prosim? Če se greš kapitalizem, se najprej pouči o osnovah.

Jaz nič. Mene zanima, kaj bi upokojenci še radi, ki poleg penzije prejemajo še varstveni dodatek, izredne pomoči, imajo Karitas in Rdeči križ na voljo, sosede, pa nobenih stroškov z otroki, kvečjemu pomoč jim še oni nudijo? Kaj bi še radi?
[/quote]

Pravico. Oni si morajo po 40 letih dela s to mizerijo vse sami plačevat, medtem ko ti dobiš več za praskanje po riti doma na kavču.

Starejši se mi smilijo. Ker si res s temi penzijami težko kaj kupijo, sploh ne sanjajo o kakih hotelih, samo iz meseca v mesec, stanovanja in hiše pa propadajo, nimajo za obnavljanje. Ni fer. Jaz bom za svoja starša vedno skrbela, kot sta onedva zame in pika. Zase pa tudi že zdaj skrbim in dajem na stran …

Pravico. Oni si morajo po 40 letih dela s to mizerijo vse sami plačevat, medtem ko ti dobiš več za praskanje po riti doma na kavču.
[/quote]

Če si v štiridesetih letih niso nič boljšega zamislili, jim nisem jaz kriv. Zakaj se ti ne sprijazniš s tako mizerijo? Jaz sem imel nekaj let dobro službo, potem padel na slabšo in na koncu v mizerijo za minimalca in neplačane nadure in razne bedarije. Kakšno kričanje, ko sem po napizdevanju, da lahko grem, res zahteval prekinitev delovnega razmerja. Ne grem se več tega. Dokler bo šlo, se bom tudi jaz malo praskal, potem bomo pa videli. Ti se pa še prezelen ali preneumen, da bi kaj vedel o življenju.

Berem vaše poste in mi gre prav na jok.

Ljudje božji, a se sploh zavedate, da ste v ta svet rojeni samo kot sužnji? Kot delovna sila?

Preživljate se dobesedno s drobtinicami.
To ni življenje, ampak životarjenje od začetka do konca.

Določeni “izbranci” samo za obleke zapravijo toliko, kot stanje luksuzna hiša na najboljši lokaciji v prestolnici.

Koliko je 580 € ali 1000 € ali 2000 €?
Za nekatere samo drobiž oz. cena večerje za eno osebo v restavraciji, za druge pa mesečni budget s katerim mora preživeti recimo 5 članska družina.

Žalostno res.
Dobro, da nismo večni.

De.il

Odgovor za socialkarja !

Zase se morm pobrigat, plačujem in komaj čakam penzijo, bo kar lušna. Še sedem let in se mi bo smehljalo

Ti privoščim, se tudi jaz že bližam. Se pa bojim, da bo vmes še kakšna sprememba in to ne nam v plus. Tisto dodatno plačevanje mi plačuje firma, pa se mi zdi, da tega ne bo kaj dosti, kot sem bežno gledala.

Tisti ki je napisal če ji je bilo treba imet tri otroke NI človek.

Zakaj pa ne odda vloge za varstveni dodatek? To je tista razlika do 570€.
Ali pa naj gre v dom in bo država plačala razliko od penzije do oskrbnine.
Kaj pa dela ona z denarjem, da ob vseh dodatkih moraš še ti plačevat položnice?

Ja to je to. Varstveni dodatek, naj si ga uredi, najbržž ji pripada. Sicer če mene vprašate je tudi to bolj revščina, ampak bolje kot to zdaj. Jaz sem si naračunal, da ob zdajšnjih pogojih bom dobil ob penzjonu cca 650 penzije in še okoli 300 rente od dodatnega in ne bo slabo. Samo naj se hrana neha tako dražit in bo vse ok

Bo treba kaj naredit ne samo jamrat. Tudi s 500€ dohodkov na mesec se da ampak je potem potrebno doma sam kaj pridelati. Če so  nizki dohodki se da prihraniti na dragih oblekah, telefoni, avtu, hrani (da se ne hodi v gostilne), da  se dopostuje v apartmaju itd.

Jaz sem imel lani prihodkov 1800€ od tega 500€ davka. Javni sektor stane.

Center za socialno delo, cšod, pomoč na domu, pozanimaj se

Odgovor na objavo uporabnika
Jabratamam45, 01.02.2021 ob 22:32

Ja imam brata, pa je v še večji krizi kot jaz. Ne mora pomagat … Res ne vem, kako naj starejši preživi s tistih 480 na mesec, vse se tako draži

ima samo eden penzijo?

New Report

Close