Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Pokojninsko zavarovanje Mami ne morem več pomagat

Mami ne morem več pomagat

Si probala še povprašati v društvu Veriga dobrih ljudi? ZPM? Isto ti svetujem, kot so ti že nižje, rdeči križ, karitas, socialna. Naj ti ne bo nerodno ali te biti sram iti tja. Rajši bi ti ponižen, kot umreti lačen.
Od brata žena je tudi ostala samohranilka s tremi osnovnošolskimi otroki (brat je umrl). Že tak so dokaj normalno shajali. Ona je imela minimalca, brat pa je imel okoli jurja plače. Z minimalno plačo več ni šlo. Ko je poklicala na socialno, ji je ena socialna delavka vse razložila kje vse lahko kaj dobi zastonj oz. ji bo država pomagala. Zaradi korone je ostala še brez službe. Pomagamo jim domači, kolikor lahko, država jim je pa zrihtala, da imajo “zastonj” komunalo in vsak mesec dobi enkrat iz rdečega križa pomoč v obliki hrane in oblačil. Tudi njo je bilo iti sram vprašat na socialno in na rdeči križ … a če ne bi šla, bi po moje umrli od lakote, saj je takoj za tem, ko so ji pri rdečem križu odobrili pomoč, izgubila službo. Na srečo sta starša kmeta, zato ji lahko veliko hrane data zastonj.

Jaz bom skrbel za svoja starša, dokler bom lahko, pa še takrat se bom hrani odpovedal, če bo treba, samo da jima bo lepo in da ne bosta lačna. Nekoč sta mene vzgajala in hranila, nekoč bom pa jima to vrnil.

Ne vem sicer, kje ti živiš, ampak stanovanje je najprej treba kupit (ob nakupu prodajalec plača davek, kupec pa izredno drag vpis v ZK), vsako leto se plača NUSZ, lastnik mora stanovanje tudi vzdrževat in prispevat za vzdrževanje bloka. Po dogovoru je tu še oprema.
Država lastniku prizna celih 10 procentov normiranih stroškov na leto, kar je dovolj za rezervni sklad in kakšno žarnico. Ona pa si od vsakih 100 evrov najemnine vzame 25 procentov. Torej, 25 evrov gre državi, 10 evrov prizna kot stroškov, pa smo že na 65 procentov …

In seveda 10 procentov ne pokrije tekočega vzdrževanja in obnove na vsake dve, tri desetletja, prej 25 procentov. Lastniku tako ostane pol. Me prav zanima, kako bi ti kričalo, če bi šlo pol tvoje plače državi.

Garsonjera v vrednosti recimo 100.000 in z najemnino 400 evrov se tako odplača v 40 letih!
[/quote]
imam stanovanje in ga oddajam. plačujem nusz, davek na premoženje, kredit za stanovanje in vseeno plačam tudi davek na najemnino do zadnjega centa.

v življenju je baje potrebno samo dve stvari. plačat davke in umret. ne zarad enega, ne zarad drugega se ni vredno sekirat.

ne moreš pa računat kdaj se poplača investicija v garsonjero na tak način, kot ti želiš prikazat. garsonjera je ravno skoraj tako likvidno premoženje, kot denar in če želiš vračilo vložka prej, jo pač prodaš. in izračunaš donosnost premoženja iz dohodkov in razlike v ceni.

kar pomeni, da če hočeš preračunavat donosnost naložbe v garsonjero, moraš hkrati upoštevat tudi trenutno tržno vrednost garsonjere, ne pa samo prihodke od najemnin.

Si probala še povprašati v društvu Veriga dobrih ljudi? ZPM? Isto ti svetujem, kot so ti že nižje, rdeči križ, karitas, socialna. Naj ti ne bo nerodno ali te biti sram iti tja. Rajši bi ti ponižen, kot umreti lačen.
Od brata žena je tudi ostala samohranilka s tremi osnovnošolskimi otroki (brat je umrl). Že tak so dokaj normalno shajali. Ona je imela minimalca, brat pa je imel okoli jurja plače. Z minimalno plačo več ni šlo. Ko je poklicala na socialno, ji je ena socialna delavka vse razložila kje vse lahko kaj dobi zastonj oz. ji bo država pomagala. Zaradi korone je ostala še brez službe. Pomagamo jim domači, kolikor lahko, država jim je pa zrihtala, da imajo “zastonj” komunalo in vsak mesec dobi enkrat iz rdečega križa pomoč v obliki hrane in oblačil. Tudi njo je bilo iti sram vprašat na socialno in na rdeči križ … a če ne bi šla, bi po moje umrli od lakote, saj je takoj za tem, ko so ji pri rdečem križu odobrili pomoč, izgubila službo. Na srečo sta starša kmeta, zato ji lahko veliko hrane data zastonj.

Jaz bom skrbel za svoja starša, dokler bom lahko, pa še takrat se bom hrani odpovedal, če bo treba, samo da jima bo lepo in da ne bosta lačna. Nekoč sta mene vzgajala in hranila, nekoč bom pa jima to vrnil.
[/quote]

No tale vaš drugi del zapisa:
>Jaz bom skrbel za svoja starša, dokler bom lahko, pa še takrat se bom hrani odpovedal, če bo treba, samo da jima bo lepo in da ne bosta lačna. Nekoč sta mene vzgajala in hranila, nekoč bom pa jima to vrnil.

Si probala še povprašati v društvu Veriga dobrih ljudi? ZPM? Isto ti svetujem, kot so ti že nižje, rdeči križ, karitas, socialna. Naj ti ne bo nerodno ali te biti sram iti tja. Rajši bi ti ponižen, kot umreti lačen.
Od brata žena je tudi ostala samohranilka s tremi osnovnošolskimi otroki (brat je umrl). Že tak so dokaj normalno shajali. Ona je imela minimalca, brat pa je imel okoli jurja plače. Z minimalno plačo več ni šlo. Ko je poklicala na socialno, ji je ena socialna delavka vse razložila kje vse lahko kaj dobi zastonj oz. ji bo država pomagala. Zaradi korone je ostala še brez službe. Pomagamo jim domači, kolikor lahko, država jim je pa zrihtala, da imajo “zastonj” komunalo in vsak mesec dobi enkrat iz rdečega križa pomoč v obliki hrane in oblačil. Tudi njo je bilo iti sram vprašat na socialno in na rdeči križ … a če ne bi šla, bi po moje umrli od lakote, saj je takoj za tem, ko so ji pri rdečem križu odobrili pomoč, izgubila službo. Na srečo sta starša kmeta, zato ji lahko veliko hrane data zastonj.

Jaz bom skrbel za svoja starša, dokler bom lahko, pa še takrat se bom hrani odpovedal, če bo treba, samo da jima bo lepo in da ne bosta lačna. Nekoč sta mene vzgajala in hranila, nekoč bom pa jima to vrnil.
[/quote]

tvoji svakinji se pa niti slučajno ne splača delat za minimalca, saj sedaj dobi več socialnih transferjev. Bolje, da občasno dela na črno, vsaj dokler otroci ne zrastejo.

Ah dajte no, nehajte. Kaj ne vidite, da lepo skrbi za otroke, ima službo, pa ima zdaj zaradi krize nižje dohodke. Pa še ves čas za mamo skrbi … Vsaka čast, resno. Res pa ti morda predlagam, da pogledate, kaj lahko naredite z domačim premoženjem, če ga imate …

jaz pa zase sicer upam, da se nikoli ne znajdem v situaciji, da bi me otroci morali podpirati… sem razmislila in šparam tudi za stara leta. Imam tudi sosedo, ki jo morajo otroci zdaj podpirati in se mi prav smili. Mi je večkrat rekla, da ji je res žal, da ni kako poskrbela za svojo starost in je zdaj odvisna od drugih


največ dobička od najemnine ima država?
25% je več kot 75%?
zanimivo….
[/quote]

27.5% je davka od najemnine!
3 najemnine na leto!

Zame je to ropanje najemodajalcev!

Razumem, da je nekaterim to posel, a ti imsjo firme in za njih so davki precej nizji.
Naj dajo davek od oddajanja po lestvici glede na dohodke, tisti ki fajn sluzijo, bodo olacali vec davka, tisti katerim je pa najemnina dodatek k revscini od place, bodo pa manj placali.

Res je sramota za družbo, za državo, da človek, ki je redno delal 40 let, ne more dostojno živet na starost. Lastnim državljanom, ki so 40 le prispevali v slovensko blagajno, omogočamo preživetje na robu?! Da so lačni, v mrzlem?
Avtorica, obrni se na organizacije, ki lahko pomagajo … Karitas, Rdeči križ … Nimaš kaj, če ne zmorete, ne zmorete … Naj te ne bo sram!

ne vem zakaj vsi opletajo s 40 leti delovne dobe, ko pa jih le malo dejansko toliko doseže.
Poleg tega se večini gre, da čim manj plačuje prispevkov in gledajo, da jim čim več dajo na roke, pa na črno. Takrat se imajo za pametne oz. če vsi goljufajo, bom pa še jaz.
Ko pa jim ZPIZ izstavi račun, pa v jok in na drevo. Niso veliko prispevali, zato imajo nizke penzije.
Še bolj pa je res to, da tisti, ki se že gredo okoli prinašanje države celo življenje, je bolje, da sploh ne delajo uradno, ampak dobivajo socialno celo življenje. Ne smejo pa imeti seveda pridnih otrok, ker potem jih bodo oni dolžni preživljat.

Ja no to je tudi res … kolikor prispevaš, to potem tudi dobiš … Čeprav te tudi država na koncu kar oropa mam filing. Dejte še kej na stran za stara leta, edino to vas reši take revščine … Ko si star pa si ne morš več pomagat. Rajši zdej si kako obleko manj kupim

tebi je pa matematika močna stran. v 40 letih dobiš ven 144.000 evrov čistega. kot drugo, kaj si pa mislila, da bo denar kar iz lufta padel in se za nič dela obrnil v 10 letih?
NUSZ v Sloveniji plačuje najemnik in ne lastnik.
[/quote]

Jaz ne vem kaj čakaš, začni oddajat da bo obogatela. Zelo očitno še nisi nikoli oddajala, pa tudi dalj časa nisi imela nepremičnine v lasti če ne bi pisala take neumnosti.

Za avtorico – kot so ti že napisali ali je kakšna možnost, da bi z mamo živeli skupaj? Tvoja dolžnost je, da najprej poskrbiš za otroke in sebe. Mami lepo poveš, da nimaš in da bo treba malo razmislit kako naprej, ker ni videti konec korone.

Ja in kaj. Imam v štumfu in mi hiša zgori. Kupim za ta dnar stanovanje za najem in je potres, nekej varčujem in me banke oropajo …

koliko te oropa država je odvisno od tega koliko časa živiš. Če škripneš med delom, potem ne dobiš nič ven in gre vse ostalim, če si v penziji do okoli 15 let, potem se ravno pokriješ s svojimi prispevki, penzijo nad 15 let pa časti država oz. tisti, ki trenutno vplačujejo. Tako da tisti, ki vpijete o roparski državi, pejte še do kakšnega žlahtnika 75+ ali soseda in mu začnite najedat, da je že svoje penzije porabil in se sedaj okorišča s tistimi, ki so prej umrli.
pa še to, tisti, ki so vplačevali manj, dobijo procentualno višji odstotek, saj je država ad hoc določila najnižjo mejo penzije, ki je trenutno za polno dobo 560 evrov, kar je 75% procentov minimalne plače (ostali dobijo pa samo 64%).

Imam 330 evrov dohodka in najemnine nimam pa gre skozi, kupujem osnovno hrano in skuham doma.
Zaenkrat sem zadovoljen s temi 330 evri, lahko bi blo še slabše.

Budalo

Mojedva starša se prav resno bojita penzije. Prvič zato, ker mislita, da potem ne bosta več potrebna za družbo. Drugič zato, ker bosta morala biti po cel dan eden z drugim. Tretjič pa zaradi financ, čeprav ne vem, zakaj ju je strah. Imata stanovanje, ki ga oddajata, pa še dodatno varčujeta za pokojnino. Oba sta javna uslužbenca, mata fajn poštimano

Zakaj bosta morala biti po cel dan drug z drugim? Je kdo bolan, rabi varstvo?

hahahahahahaha moja mami se isto boji, kako bo, ko bo oči v penzivji, ker ga bo morala prenašat cel dan hahahahaha

Nič ne čakati. Takoj pojdi na CSD. Tistim z nizko penzijo pripada nek minimalen dodatek se mi zdi … Ali pa ti zaprosi za kakšno izredno pomoč, da prebrodete nekako to korono. Za nepremičnine vem, da zna bit hudič. Sem podedovala hišo po starših, pa ni vredna nič na tržišču, imamo pa vsaj streho nad glavo. Ampak veliko stroškov, kar je dodatnega denarja, gre za hišo.

tebi je pa matematika močna stran. v 40 letih dobiš ven 144.000 evrov čistega. kot drugo, kaj si pa mislila, da bo denar kar iz lufta padel in se za nič dela obrnil v 10 letih?
NUSZ v Sloveniji plačuje najemnik in ne lastnik.
[/quote]

Kako to misliš, da NUSZ plačuje najemnik? Saj pride obračun in položnica na ime lastnika nepremičnine!

Kako to misliš, da NUSZ plačuje najemnik? Saj pride obračun in položnica na ime lastnika nepremičnine!
[/quote]

Kakor tudi elektrika in ogrevanje prideta na ime lastnika, je tudi NUSZ na ime lastnika, a stanovanjsko zemljisce uporablja najemnik in ne lastnik, zato tudi nadomestilo za uporabo stavbnega zemljisca placuje najemnik.

New Report

Close