magnolije
Razmnožuješ jo lahko s setvijo, potaknjenci ( s polzrelimi- te potaknjence se delajo od sredine poznega poletja, do zgodnje jeseni), ali pa potaknjenci s peto, s cepljenjem, grobanjem in grebeničenjem.
Predlagam, da si sposodiš kakšno knjigo v knjižnici, in si poglej kako se pravilno delajo potaknjenci in drudo. Najboljše je če se sposodiš Enciklopedijo vrtnarjenja.
Težko ti tukaj opišem kako to sploh zgleda.
lp
Brigita
Vsem najlepša hvala za odgovore!
Maji pa – na internetu sem našla številne strani, ki opisujejo, kako magnolijo razmnožimo, med njimi je morda najbolj preprosta kar ta, da vejo upogneš in njen vrh zakoplješ v zemljo, kjer požene korenine. Jaz možnosti za to nimam, ker nimam nobene lastne magnolije, v parku pa kaj takega seveda ne pride v potev.
Po moje se splača kupiti malo večjo rastlino, saj ne raste preveč hitro, te pa razveseljuje s tisoči prekrasnih cvetov. Sama imam pred hišo dve ogromni, katerih veje segajo do oken 1. nadstropja. Mimoidoči se ustavljajo in občudujejo to lepoto. Po moje ni lepše vrtne lepotice.
Letos sem pa zelo žalostna, saj ju je sredi bujnega cvetenja oplazil mraz in so cvetovi porjaveli. Zato svetujem – pri nakupu pazite in izberite sorto, ki cveti malo kasneje.
Lenja
jaz pa prodam magnolijo
staro približno 15 – 20 let velika je približno cca 2,20 -2,30 m in je lepo oblikovana prodam jo prvemu resnemu kupcu cena po dogovoru mail [email protected] 041 393 807