Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Dermatologija madeži zaradi aken

madeži zaradi aken

Spoštovani kolega univ.dipl.iur.!
Glede na to, da sem vam na faksu nekoč posodila zapiske vas sedaj jaz vas prosim za pomoč.
Imela sem srednje težko obliko aken, ki sem jo zdravila pod nadzorom dermatologa, najprej sicer brez uspeha z raznimi antibiotiki (klimicin, dalacin..) in Skinoren kremami, no končno se mi je stanje izboljšalo s pomočjo Diane 35. Ostali pa so rdeči madeži in majhne luknjice, ki so včasih bolj, včasih manj vidne. Kaj lahko naredim, da bi koža postala bolj gladka in polt bolj enakomerna?
Za nasvet se vam lepo zahvaljujem in vas lepo pozdravljam.

Spoštovana kolegica!

Zdravljenje luknjic po aknah utegne biti precej težavno, popolnega uspeha velikokrat ne dosežemo. V zadnjem času navajajo sorazmerno dobre uspehe s sadnimi kislinami, vendar moram opozoriti, da mora te postopke izvajati dermatolog, saj so ob nestrokovni uporabi možni tudi zelo nezaželjeni stranski učinki. Opisujejo tudi postopke z laserjem (glede tega je že bilo vprašanje pred nekaj dnevi), vendar so uspehi celo nekoliko slabši in kolikor vem, jih v Sloveniji nihče ne izvaja. Seveda pa ostaja tudi možnost kozmetičnega prekrivanja sprememb.
Kar se tiče rdečih madežev, je možno, da gre za t.i. rezidualne spremembe, ki bodo verjetno postopno izzvenevale.

Vesel bi bil, če bi se mi po e-mailu predstavila ([email protected]) ali če bi me kdaj obiskala v Dermadentu.

Lep pozdrav!

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close