Najdi forum

Maček – kastracija

Pozdravljeni!
Svetujem, da mucka peljete nazaj k lečečem veterinarju. Možno je, da gre za komplikacije zaradi splošne anestezije, zato bi bilo pametno opraviti temeljit internistični in kardiološki pregled.
Lep pozdrav,

Vice Zaninović,dr.vet.med.

No mačka sem peljala spet k veterinarju v ponedeljek vendar k drugemu. Vse sem omenila kot vam, izmerili so mu vročino, zato je dobil injekcijo z antibiotikom in pa injekcijo z vitamini. Isti dan je potem tudi bolj ali manj poležavl cel dan, nekaj res malega jedel in zvečer si je spil malo več vode ter postal malo bolj živ. Rekli so, da naj bi bil nek virus in barva oči bi naj bila nekam čudna. Danes zjutraj je tudi bil malo bolje a razen malo paštete ni želel nič jest. Ker so mi rekli naj ga pripeljem nazaj sem bila danes spet na veterini, dobil je še eno injekcijo proti bruhanju a manjšo dozo in pa dali so mi sabo konzervo pašteto “Prescription diet”. Tam je malo polizal in pa ob prihodu domov tudi malo. Samo je še vedno čuden, nezainteresiran na harani, vodi.. Jutri naj ga spet peljem na veterino. Bruhal sicer več ni do sedaj, oz. vsaj nisem zasledila, ker se je gibal tudi zunaj krajši čas. So mi pa rekli še včeraj, da je možno da si je staknil kakšen virus v ambulanti in da sama kastracija nima veze s tem stanjem. Če imate še kakšen nasvet bi ga bila zelo vesela.

L.p

Hej!
Tudi mi imamo mucka, ki bo 6. julija star 3 mesece z imenom Balloo….zanima me koliko je cena kastracije za takšnega mucka in kdaj je poseg lahko opravi.
Lp!

Poseg svetujem opraviti po 6 mesecu starosti, glede cene se obrnite na vet. organizacijo, kjer boste kastracijo opravili. Mucka je potrebno pred tem razglistiti in cepiti.
Lep pozdrav

Vice Zaninović,dr.vet.med.

Spoštovani,

tudi pri nas imamo skoraj 1 leto starega mucka, ki ga bomo v kratkem peljali kastrirati, saj imamo doma tudi samičko in njune 6 dni stare mladičke. Vidim, da predlagate, da se mačka pred kastracijo cepi in razglisti. Koliko časa po tem pa je možna kastracija?

In koliko časa po kotitvi se lahko samička že začne goniti? Tudi njo bomo po odstavitvi mladičkov peljali na sterilizacijo.

Najlepše se vam zahvaljujem že vnaprej za vsakršno informacijo in nasvet.
Lep pozdrav.

New Report

Close