Najdi forum

Delat je treba precej na imunskem sistemu, tele ribice – kolikor jaz slišim je drago, pomaga ne ne kaj dosti- saj jaz nimam informacije o tem pa se kar precej družim s bolniki .tudi tistimi z luskavico, . Za imunski sistem pa si preberi post o active H, boljšega zaenkrat ne poznam.

Pošlji oblikovano (23-01-04 00:19)

TERAPIJA Z RIBICAMI JE ZELO ZELO DRAGA IN POPOLNOMA NEUČINKOVITA- VSE JE BILO POTREBNO PLAČATI VNAPREJ

Včeraj sem se sprehodil mimo vrta in utrgal en list hermelike. Odstranil sem kožico na tisti strani lista, kjer je to možno in si z listom namazal od luskavice obolelo mesto. Skoraj takoj je učinkovalo, saj je pordelost kože izginila, izginile pa so tudi luske. Obenem ta tekočina z lista kožo navlaži, kar je še dodaten blagodejen učinek.
Stara mama je nas otroke naučila, da si na tak način z listom hermelike lahko pozdraviš rane.
List položiš na rano in ga pričvrstiš s povojem ali lepilnim trakom.

Odgovor na objavo uporabnika
MareLJ , 29.10.2003 ob 12:04

Zanimajo me vaše izkušnje, oziroma naravne metode blaženja luskavice.

Jaz sem se uradni medicini v dobršni meri odpovedal ker mi vse do sedaj uporabljene kreme le še bolj škodujejo kot ne. Poizkusil sem tudi z avokadovim oljem (po nasvetu homeopatinje), nekaj časa je bilo dobro, sedaj ne “prime” več. Imam obširnejšo obliko, kljub zadostnemu vlaženju kože (baby oil) se mi ta precej lušči.

Hvala !

Luskavica je kronična avtogeni trening kožna bolezen, ki se lahko zelo razlikuje od osebe do osebe, zato je iskanje učinkovitih načinov blaženja simptomov pogosto individualen proces. Čeprav je uradna medicina pomembna, mnogi ljudje iščejo naravne metode za lajšanje simptomov. Tukaj je nekaj naravnih metod, ki so jih ljudje našli koristne pri obvladovanju luskavice:

Aloe vera je pogosto uporabljena za pomiritev in vlaženje kože, saj lahko zmanjša rdečico in luščenje. Priporočljivo je uporabljati čist aloe vera gel neposredno iz rastline ali kupljenega brez dodatkov. Naravno kokosovo olje je še ena odlična možnost za vlaženje suhe kože in lahko pomaga zmanjšati luščenje. Nanašaj ga neposredno na prizadeta področja kože po tuširanju.

Ovseni kosmiči imajo pomirjujoče lastnosti in so primerni za pripravo ovsenih obkladkov. Zmelji ovsene kosmiče v fino moko in jih dodaj v toplo kopel. To lahko pomaga pomiriti razdraženo kožo in zmanjšati srbenje. Mediteranska prehrana, bogata z antioksidanti, omega-3 maščobnimi kislinami, vitamini in minerali, lahko pomaga zmanjšati vnetje. Poudarek na ribah, olivnem olju, sadju, zelenjavi in polnozrnatih žitaricah je lahko koristen.

Jabolčni kis je še ena naravna metoda, ki lahko pomaga pri lajšanju srbenja, ko se nanese na prizadeta področja. Razredčen jabolčni kis (1 del kisa na 2 dela vode) uporabi previdno in izogibaj se uporabi na razpokani ali poškodovani koži. Kurkuma ima protivnetne lastnosti, zato lahko kurkuminoidna krema ali prehranski dodatek z izvlečkom kurkume pomaga zmanjšati vnetje in simptome luskavice.

Balneoterapija je praksa kopanja v mineralno bogatih vodah, kot so mrtvomorska sol ali epsomska sol, ki lahko pomaga zmanjšati simptome luskavice. Dodaj 1-2 skodelici soli v toplo kopel in se namakaj 15-20 minut. Obvladovanje stresa je prav tako pomembno, saj je stres pogosto sprožilec za izbruh luskavice. Prakse, kot so joga, meditacija, dihalne vaje in redna telesna vadba, lahko pomagajo zmanjšati stres in izboljšajo simptome.

Pomembno je, da si potrpežljiv in preizkusiš različne metode, da ugotoviš, kaj najbolje deluje zate. Prav tako se posvetuj s svojim zdravnikom ali dermatologom, preden uvedeš nove naravne metode v svojo rutino, da se izogneš morebitnim kontraindikacijam ali neželenim učinkom.

New Report

Close