Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Logopedija in surdopedagogika

Logopedija in surdopedagogika

Pozdravljeni,
Pravkar zakljucujem studij na pedagoski fakulteti v Mariboru, smer predsolska vzgoja. Zanima me ali ima kdo izkusnje in ve kako potekajo diferencialni izpiti, saj bi se rada vpisala na podiplomski studij iz logopedije… Kot so mi povedali na referatu je potrebno opraviti kar nekaj izpitov, zelo bom hvalezna kakrsnekoli informacije. Zanima me tudi, ce je za podiplomski studij potrebno kaksno povprecje ocen? In katere ocene se potem gledajo, ocene diferencialnih izpitov ali ocene mojega zdajsnega faxa ?
Lep pozdrav

ali se lahko vpises tudi z poklicno sr. solo?

Je kdo tukaj, ki se je odločil za študij kasneje, se pravi po opravljenem dodiplomskem študiju? Kako je z diferencialnimi izpiti?

Pozdravljeni.
Zakljuceno imam srednjo vzgojiteljsko solo in nato se zakljuceno diplomo za vzgojitelja predsolskih otrok, po starem programu Zanima me, ce je kaksna moznost dokvalifikacije ali pa prekvalifikacije za logopeda oz. surdopedagoga.

hvalezna bom za kakranokoli informacijo 🙂

lep vecer se naprej:)

Spoštovani,

Iščem dobre zapiske za predmet Diagnostika ter statistika (logopedija), v kolikor kdo koga pozna. Lahko tudi proti plačilu. Najlepša hvala in lep pozdrav.

Pozdravljeni.
Tudi sama bom opravljala dif. izpite. Če je kdo za kakšno sodelovanje, naj me kontaktira. Lp

Pozdravljena Študentka66,

tudi jaz bom letos opravljala diferencialne izpite, če bom le zdaj 19.4.2017 uspešno naredila komunikacijski preiskus. Pa, če ti je lahko tekom diferencialnih sodelujeva, jaz sem za 🙂 upam, da tudi ti 🙂

Lep pozdrav

Zdravo, dekleti.
Tudi jaz sem mogoče bodoča kandidatka za diferencialne izpite. Kako pravzaprav vse to poteka? Koliko izpitov bosta morali opravljati? To je plačljivo, kajne?
Hvaležna bi bila vsakršnih informacij!

Zdravo!
Trenutno obiskujem tretji letnik gimnazije in se zelo zanimam za študij logopedije. Nikjer pa ne najdem podatka, ali se bo program v mojem študijskem letu izvajal ali ne oz. dobivam zelo mešane informacije. Res bi bila hvaležna za kakršnokoli pomoč.
Rada pa bi tudi vedela, kako na splošno študij poteka, koliko ur na dan porabite za učenje in kakšni so urniki. Zanima pa me tudi, če je pomembno katere predmete vzamem na maturi oz. če mi bo kateri od njih bolj prišel v pomoč pri nadaljnjem študiju.
Lep pozdrav

Študij ne poteka vsako leto- vsaj logopedski ne. Je dokaj zahteven študij, ne pa preveč. Težje je : vpisati se.

[i][i]mag. Nataša DurjavaGeštalt-izkustvena družinska psihoterapevtka[/i][email protected][/i]www.mojpsihoterapevt.siTudi naša šibka področja nam lahko postanejo izziv, če se soočimo in sprijaznimo z njimi. Verjamem v moč odkritih besed, zato vam želim biti v pomoč pri vprašanjih, kako v hitrem tempu vsakdanjika stabilizirati sebe, kako postati osebnostno močnejši, kako krepiti svoje kompetence in kako poskrbeti tudi zase.

Pozdravljena, tudi sama se zanimam za opravljanje diferencialnih izpitov in imam kar nekaj vprasanj. Je kaksna moznost da se povezeva preko fbja, maila?:)

Zdravo, si se mogoce odlocila za opravljanje diferencialnih izpitov? Tudi sama se odlocam za to, vendar se imam en kup vprasanja:) je kaksna moznost da se povezeva preko fbja, maila? 🙂

Vidim, da je povprasevanje veliko, kar je super, ker je res pomanjkanje. Da malo odgovorim na nekaj vprasanj..glede diferencialnih; ne priporocam. Niti ne boste dobile zadostne podlage (celo po 5 letih je ne, ampak vseeno je razlika 62 razlicnih izpitov kot pa 16), profesorji ne podpirajo “diferencialcev”, ker se zavedajo, da je to ogrooomna škoda za samo stroko, tudi redni studentje nis(m)o bili takim nikoli naklonjeni, ker ni fer, da se izpopolnjujes, se ucis, studiras na tem podrocju vec let, da dobis kolikor toliko dobro podlago, potem pa pride nekdo, ki bi pac rad opravil izpite mimogrede, ker ne najde sluzbe v svojem poklicu ali pa je logoped pri njih ravno zelo potreben in ni se radi prekvalificirali..
Za vse “nove”, bodoce studentke; ce vas veseli delo z ljudmi, ste pripravljene pomagati drugim in vas resnicno veseli taksna smer-brez skrbi, ne bo vam zal! Je cudovit poklic, ki ga sama osebno ne bi zamenjala za nic na svetu! Treba je le spremljati, kdaj je razpis za studij, ker res ni vsako leto in tu zna bit tezava :/ pa tudi omejitve so trenutno ze baje zelooo visoke (preko 92tock). Studij je pa tako; ni enostaven, ni pa zdaj tako nemogoc, da se ga ne bi dalo lepo opraviti. Meni predmeti iz sš niso pomagali kaj dosti (razen druzboslovnih kot so psih., soc., fil., …), so mi pa vsekakor bili dosti blizje ti na faksu, saj sem se jih imela vecje veselje uciti 🙂

Pozdravljeni!
Mene pa zanima ali se lahko po dokončanem študiju logopedije in surdopedagogike (1. stopnje) vpišem na program tiflopedagogike (2. stopnja)

Pozdravljena, tudi jaz sem v enaki situacij in me zanima ali se vam je uspelo vpisati na logopedijo.
lp

Zdravo! Volela bih da upisem u Ljubljani logopediju, pa me najviše zanima taj test komunikacije. Da li bi mogao neko da mi objasni ukratko sta se desava u toku razgovora? Hvala unapred

New Report

Close