Najdi forum

Zanima me, če kdo pozna zakone v Avstriji, ki veljajo ob ločitvi. Komu bolj pripadajo otroci in kaj, če je mama gospodinj brez službe, oče v službi in grozi, da zdaj ni opravičena do otrok….Kako je z dolgovi, ki nastanejo v zakonu in kako z preživninami za otroke…

Hvala za pomoč!

Avstrijskih zakonov ne poznam, vem pa da imajo tam kar dobro organizirano socialno skrbstvo (tudi Urad za ženska vprašanja dobro deluje), katerega delovanje sem spoznala pred leti kot študentka. Obrni se na eno od teh inštitucij, telefon dobiš v vsakem imeniku.

Lala,ali mi lahko poveste,kakšnega državljanstva sta vi in vaš mož? Od tega je v celoti odvisna uporaba prava in pristojnost naših sodišč. Prav tako je pomembno, kje imata skupno prebivališče in kakšno državljanstvo imajo otroci.Ko mi boste na to odgovorili,vam bom lahko konkretneje odgovorila na vprašanje.lp

Uta!
Z možem imava slovensko državljanstvo, prav tako tudi najina otroka, stanujeva v najemniškem stanovanju.
Hvala vsem za vašo pomoč!

Draga lala,
v kolikor imate vsi slovensko državljanstvo, se bodo uporabili slovenski in ne avstrijski zakoni. Za razvezo se namreč uporablja zakon države, katere državljana sta zakonca v času vložitve tožbe, za razmerja med starši in otroki pa se prav tako uporablja pravo države, katere državljani so starši in otroci. Sodišče bo torej sodilo po našem pravu, tako glede razveze, preživljanja, delitve premoženja itd. Seveda pa naše pravo ob razvezi pozna tudi sporazumno razvezo, kjer je vse odvisno od volje zakoncev, brez posega sodišča.Pri nas to ureja Zakon o zakonski zvezi in družinskih razmerjih.Pristojnost našega sodišča pa je pogojena s tem, kje ima ob vložitvi tožbe stalno prebivališče toženec-z raznimi izjemami,IZKLJUČNO pa je pristojno, v kolikor je toženec slovenski državljan s stalnim prebivališčem v Sloveniji.V kolikor imate kakšna konkretna vprašanja, jih napišite.Želim vam vso srečo.

Pozdravljeni,

Zanima me kaksen je postopek ob locitvi z slovenskim drzavljanom z bosanskim drzavljanom kateri ima le vizum na 5 let v avstriji…Porocena sta 8 mesecev in bi se rada locila…
Torej zena slovenski drzavljan
moz – bosanski drzavljan z vizumom 5 let
brez otrok
kaksen je proces in ali bo moral moz ob locitvi nazaj v Bosno?
Je pa redno zaposlen ze 8mesecev v avstriji odkar je dobil vizum…

kam se je potrebno obrniti za locitev?
Koliko to stane?
aja porocila sta se v Avstriji

Hvala

Pozdravljeni,
Zanima me kaksen je postopek ob locitvi z slovenskim drzavljanom z bosanskim drzavljanom kateri ima le vizum na 5 let v avstriji…Porocena sta 8 mesecev in bi se rada locila…
Torej zena slovenski drzavljan
moz – bosanski drzavljan z vizumom 5 let
brez otrok
kaksen je proces in ali bo moral moz ob locitvi nazaj v Bosno?
Je pa redno zaposlen ze 8mesecev v avstriji odkar je dobil vizum…

kam se je potrebno obrniti za locitev?
Koliko to stane?
aja porocila sta se v Avstriji

Hvala

Pozdravljeni,

Zanima me kam vložiti za ločitev, kako glede vrnitve v Slovenijo.

Namreč z partnerjem želiva sporazumno ločitev. Živimo v Avstriji drugače pa prihajamo iz Slovenije prav tako imava sina rojenega v Avstriji vendar z slovenskim pasosem. Poročila sva se v Sloveniji ko sva že imela prebivališče stalno prijavljeno v Avstriji.

Zanima me kam vložim zahtevo in kdaj začnem z odjavo, ker se s zinom nameravam vrniti v Slovenijo k staršem. Trenutno sem na porodniški se do konca septembra. Kje urejam preživnino potem in vse te stvari ki me zdaj čakajo.

Hvaležna za odgovor.

Lep pozdrav.

New Report

Close