Najdi forum

Zdravo,

zanima me ali se tak človek lahko resnično spremeni. Ali je res, da je drugačen, da ve kje je delal narobe? Ali pač samo ve, na katere tipke je treba pritiskati?

Ne razmišljam o kakršni koli vrnitvi, samo zanima me ali je možno da se spremeni. Mislim, da ne ker kljub neodpisovanju in nekontaktiranju, še vedno dobivam maile, smse, enkrat ljubeče da groza, drugič zmerljive, da groza.

Da, št bom menjala, do sedaj nisem zaradi obveznosti v službi.

Hvala za kakršn koli odziv.

Da bi se spremenil kar sam od sebe in prav na hitro ne verjamem.

Verjamem pa, da je možno po ustrezni psihoterapevtski obravnavi, počasi in z delom na sebi, z zavedanjem vzrokov, sprejemanjem odgovornosti za svoje vedenje, itd.
Z resnim delom v roku kakšnih 5 let… se mi zdi pa možno.

Živjo,

zdaj ko sem se oodaljila od vsega skupaj kar se mi je dogajalo prej in me te prošnje in grožnje niti ne ganejo več, mi je zanimivo samo to kaj žene take ljudi, A nima nobenega spoštovanja, že do sebe, pa do drugih, če so se odločili po vsem sran.. ki ga je naredil, da je pa končno dosti (iskreno povedano meni še danes ni jasno kaj za vraga me je držalo tam da nisem odšla že prej-sem pa precej hmmmm ne naivna, ampak se hitro postavim v drugo kožo, če kdo trpi mi je hudo-ampak kaj ko dojameš, da to kar je on počel ni bilo trpelnjenje, ni bilo iskreno, da brez mene ne more živet, bilo je poniževanje in omenjevanje). I n šele zdaj vidim kam bi vse to vodilo. Ko berem druge zgodbe, se še bolj zapletejo.

Res ni mi jasno kaj se dogaja tem ljudem v glavi. Kljub vsemu kar so ti počeli, niamša stika z njimi, ti še vedno pišejo, kot da se pogovarjaš od včeraj naprej, kot da ni bilo nič. In začuda si še vedno kriv za vse kar se drugim slabega godi.

Čeprav nisem žleht oseba, mi je res bolje odkar me nekdo ne ponižuje vsak dan, me zaničuje in neglede na to kaj sem naredil, je bilo vedno vedno nekaj narobe. Ali krilo ki sem ga imela, ali verižica okoli vratu.

Ne vem, tudi jaz mislim kot Rok-1 da se tak človek ne morem spremeniti kar tako. Še posebaj sodeč po vseh mailih smsih, ki so po ljubeznivosti precej žaljivi. Seveda, ko se pa ne ugodi želji oziroma ukazu egoista. In to jih najbolj boli.

Ne vem, pa me tudi zanima ne več. Ali se lahko tak človek spremeni.

Metulj 71,po mojem mnenu, bi morala, če res želiš ven iz tega, nehati razmišljati o tem.
Vem, da si čustveno zelo prizadeta in da ti to ne da dihati, vendar si na nek način še vedno povezana z njim, ker toliko razmišljaš o tem.

Stop it and move on!

Spet se oglašam.

Stvari se niso spremenile, sedaj sem izvedela za službo, mislim za naslednje leto ins edaj bom menjala številko. Morem pa reči, da me zelo jezi, da se takšne stvari lahko dogajajo, da morem za blokado klicev npr. pisati dopis kolikokrat me klice, vsebine smsov, se oglasit na določeno število klicov. Pa se vbistvu želim samo znebiti nekoga, ki mi gorzi, in podobno.

Takšni ljudje po moje niso zdravi, da ti pišejo da te ljubijo, da se želijo poročiti, čez pol ure pa da si pras… ker imaš pržgan telefon ponoči ( PA KDO JE TO; DA BO PO SLABEM LETU OZIOMA KADARKOLI MENI GOVORIL KAJ LAHKO POČNEM???????!!!!!!!!!!!!!!!!!!). Jaz res ne razumem kaj za vraga sem se mogla zapletsti s takšnim čudakom.

Številko bom menjala in upam da je nikol ne izve.

Ti smsi mi grejo že pošteno na živce in me nervirajo. Saj ji zbrišem ampak del sporočila pa vidim na telefonu.

No ja, upam, da bo menjava številke pomagala. Če ne bom pa prijavila še kam. Ima kdo kak nasvet?

Ok Metulj,
sama veš, da sem že odgovarjala na nekaj tvojih sporočil, ker sem bila sama v takšni situaciji, ampak oprosti tole ti moram povedati, ker sem pač iskrena in direktna.

Come ON! Zamenjati številko je 5 minut na mobitelu.
Če bi zares želela prekiniti stike bi to naredila že zdavnaj.

Danes preklicat številko, če pride k tebi domov takoj klicat policijo in to je to!

Res verjemi, ko se enkrat zares odločiš ni tako težko

metulj71, jaz ti bom svetovala ravno obratno, kot so ti nekateri napisali zgoraj. V kolikor se boš odločila za prijavo na policiji, NE SMEŠ!!! brisati mailov, sms-jev, klicev itd. Tako je meni svetoval kriminalist in na podlagi tega so mojega bivšega lahko vsaj malo privili. Ker brisanje sporočil ipd. ter menjanje številk pomaga le, če se ti človek fizično ne približuje več. In ukrepaj čimprej, ker pri takih ljudeh se zadeva ne razreši čez noč. Sama imam še vedno probleme, pa čeprav je minilo že eno leto… Vso srečo.

metulj neki me moti pri tebi….

Kaj ima od tega da me tk zali?Se mu dviga ego al kaj?Zmeraj bl me ima da bi odgovorila svoje ne pa da sm poslusam.

p.s. K napisanemu zgoraj dodajam še to, da v takem primeru ne debatiraš, ne dviguješ telefona, ne odgovarjaš na SMS-je ali maile ipd.

Glede na tvoj zadnji prispevek pa mislim, da se nisi odločila prekiniti stikov.

Ko ti ne bo več prijetno takrat bo druga pesem v sekundi. Moje mnenje je da ti kljub vsemu godi vse skupaj.

Hvala za vaše odgovore. Res želim, da se ta mora konča in vem kakšen je postopek za novo številko in postopek za blokado klicev. Ni težava v tem, da nisem hotela zamenjati številke, ampak zaradi iskanja službe in pisanje CV kjer je moja številka, sem počakala, da sedaj vem, da imam službo in bom zamenjala številko. Nisem pa želela pošiljat ponovne prošnje na razpiše, češ ups sem spremenila številko vmes, ker imam osebne probleme. Saj pač kdo razume bo razumel, kdor ne pač ne. Je smešno ko nekomu svetuješ so ti stvari črno bele, ko si pa sam v tem, so pa včasih tudi sive.

Morem reči da me fizično ne zasleduje ali kaj podobnega, samo ti smsi mi morijo, ker mi ni prijetno. Brišem jih ne, jih shranjujem, ker sem tudi sama vedela da drugače nimam nobenega dokaza, da je vse to res.

Vbistvu jaz niti ne mislim, da imam s tem človekom stike, ker jih nimam, ker se ne javljam, ne odpisujem, ne dvigujem. Z njim nimam stikov, ne maram pa tega da vstopa v moj prostor, moje živeljenje, kljub temu da sem ob odhodu jasno povedala kaj me je dokončno prepričalo da grem in prosila naj mi da mir.

Xsenija 007 lahko da te kaj moti na meni, tudi mene moti veliko na drugih ljudeh, pač različni smo si. Na forum sem napisala samo zato, ker šele zdaj vidim, da se to ne dogaja samo meni, da so punce, ki se jim /se dogaja podobno in sem potrebovala samo kakšen nasvet, spodbudo. Ne vem, morda bi mislila drugače če bi me zares poznala.

Stike pa sem, Yo_, prekinila že dolgo nazaj, ker jih nimam več. On o meni ne ve nič, ker z njim ne komuniciram, kontaktiram ali imam kakršen koli stik, tako da ne razumem, kako da misliš da nisem prekinila stikov. Težava je samo v tem, da mi to presega mojo (ki je po moje zelo visoka) stopnjo tolerance raznih čudakov in posebneževin se ne znajdem več.Tega nisem doživela še nikoli. Ne tega da bi me nekdo tako poniževal niti tega da ne odneha.

No ja, bom že. Od foruma sem pričakovala samo podporo in kakšen nasvet. Kar pa človeku v takih čudnih situacijah pomeni več kot si misliš.

Metulj71, moje mnenje je, da dokaj pripomoreš k patologiji tega odnosa… Že prej, ko si se mu pustila, da je grdo ravnal s tabo, ko sta še bila v zvezi in tako tudi sedaj dalje… Skoraj v vsakem postu v zadnjih par mesecih pišeš, da si boš spremenila številko… pa si je ne in jst tud verjamem, da je ne boš nikoli…. Nobena služaba al karkoli ne more biti vzrok, da je ne spremeniš- to je le izgovor…
Na nek način (ki pač men ni razumljiv, ker sem totalno drugačna oseba) tebi ustreza, da je tako kot je… pa če priznaš al ne… Ti v bistvu potrebuješ te besede, ki te ponižujejo- si jih potrebovala, ko sta še bila v zvezi (saj če jih ne bi, bi ga zapustila v šubu, ko je s tem začel)… in zdaj jih dalje potrebuješ, ko nista več v zvezi, a ti jih on še vedno dnevno servira…
Vsaka medalja ima dve plati in v tej zgodi ni samo on, ki je psihič, si še ti, ki očitno tud nosiš neko patologijo vzorca partnerskega odnosa v sebi… Če bi bila jst ti, bi se močno zamislila- a predvsem o sebi.

******************* flo ********************* [img]http://shrani.si/f/2/12B/5r2DR1v/ezgifcom-resize.gif[/img]

Sprejemam mnenja,ampak menim,da floating nimas prav,ker ponizevanja nisem dopustila,samo vrjela sem…Saj vseeno,ne bm vec pisala za nasvete sem,ker ne rabim se tega,da men nekdo sodi,ker nisem menjala st zarad sluzbe.Trenutn mam raj skuzb6 pa zbisem sms.sj vseen,pozabte da sm pisala.

No, no… nobenega razloga, da bi zdaj morali kar pozabit da si pisala.
Menda ima lahko kdo mnenje, ki ti ni všeč, a ne? Realno gledano ne moreš pričakovati, da bi se vsi strinjali s teboj – in pametno je tudi tako mnenje premislit in se iz njega kaj naučit.

Ja, kako jih sprejemaš? Zakaj se potem užaljeno umakneš? Ker je floating zadela, kar si hotela tukaj prikrit? Ne dopuščaš, da se je pač zmotila v presoji brez da bi te prizadelo? Ljudje, ki doživljajo (ali so doživeli) podobno kot ti, te najlažje prečitajo, razumejo (zdaj bo pa floating užaljena, hehe).

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

resnica ni plenica, pa vendar marsikomu smrdi

Ne, nism užaljena sploh…:) Sem pa naletela že 2x na težaka, ki sta mi težila s klici in smsi… In v enem primeru sem brez pomisleka v cca par dneh menjala cifro in je bil mir… V 2. primeru pa sm mu tako zagrozila, da je dal mir takoj (pač s starostjo sm tud vedno bolj ostra, hehe 🙂 ).
In če pri prvem ne bi menjala cifre in drugemu ne bi zagrozila, bi vsi čist upravičeno lahko sklepali, da mi je to všeč in mi prija, da mi nekdo poklanja pozornost na tak način…
Žal pač poznam predobro situacije drugih, predvsem žensk, ki bodo zaganjale paniko in jokcale, kako jim en teži, a nikakor ne bodo priznale, da jim prav to prija… To nekako rabijo, po tem hlepijo (pa ne me vprašat, zakaj)… Predvidevam, da mislijo, kako visoko vrednost imajo, če jim en tam skoz teži… ne vem.
Vem sam to, da bolj k nekdo jamra, kako mu gredo te reči na živce, bolj mu godijo, a tega ne bo priznal (pogosto niti sebi)… Ker če ti neki res gre na živce, potem narediš vse, da takšnega človeka ustaviš, blokiraš… Pa še sploh, če itaq veš, kaj storit (menjava cifre)… Ne rečem, da ne obstajajo primeri, ki so brezizhodni- recimo, da te zasleduje… Ampak tud to se da rešit… Nič ni nerešljivo, če te neki tolk zelo in RES moti… Drugo pač je, da te “moti” samo za javnost, a globoko v sebi veš, da ti prija in komi čakaš, da se un kreten spet spomi klicat, pisat… težit pač 🙂

******************* flo ********************* [img]http://shrani.si/f/2/12B/5r2DR1v/ezgifcom-resize.gif[/img]

Poglejte, resnično sem punca, ki sprejme tudi stvari, ki jih ne bi rada slišala. Ampak ne bo me pa nihče prepričal, da sem bolna, ker nisem zamenjala številke, ker sem čakala na službo. Niti da sem bolna ker nisem odšla takoj. Vem bila je napaka, da sem vrjela, ampak pač sem bila naivna in zdaj vem da takop ne bom več nasedla.

Saj vseeno, upoštevala sem vse vaše nasvete in mi je bolje, zatorej hvala. Ni pa všeč taki low komentarji, ker nisem smrkja, ki bi se afnala, ampak sem pač prepozno dojela stvari. Še vedno si pravim “bolje ikdan, nego nikad”.

Hvala no za vse. Smrdice mi pa ne smrdijo, niti resnica. Ampak mislim, da se motite, ker do zdaj in sedaj nimam takšnih težav, tako da sem samo naletela na napačno osebo.

V prejšnejm postu sem mislila napisati plenice, ne smrdice. Se opravičuje za napako.

Floating, številko sem že zamenjala tisti dan ko so mi potrdili službo. Tako da res ne uživam v tem, ni mi všeč da mi kliče in nikoli nisem mislila da je to vredu. Žal sem prepozno spoznala s kakšnim posebnim fantom, sem se zapletla.

Tako, da številka je spremenjena, zaenkrat težav ni. Je pa olajšanje.

Tako da prosim ne me narobe presoditi, ker se vsaj v tem primru motite.

New Report

Close