Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost ljubljana vs. maribor

ljubljana vs. maribor

🙂 ok. – zdaj bi blo se kul, da podpres svojo trditev, zakaj. zakaj je to better choise? 🙂 – ker nepodkrepljena dejstva nimajo vrednosti.

Zadnje čase je vseskupaj en poden.

Pa recimo, da lahko sodim, ker sem prvič diplomiral na ljubljanski univerzi, drugič pa na mariborski, kjer sem kasneje tudi magistriral.

Prepričan sem, da je znanje na obeh univerzah primerljivo, vsaka od primerljivih fakultet pač izpostavlja določena področja, kjer je kadrovsko najbolje podkovana. To, da bi podjetja v Ljubljani preferirala ljubljansko univerzo sploh ne drži. Zavedajte se, da je izobrazba signal, zaradi katere bi naj diplomant bolje opravil delovno nalogo ali hitreje dojemal področje, na katerem poklicno deluje od tistega, ki diplome nima. Če v praksi tega ne pokažete, je prav vseeno, na kateri univerzi ste diplomirali.

Jaz lahko povem samo za pravo, in sicer pravosodni izpit naredi 2/3 diplomantov PF v Ljubljani, v Mb je pa razmerje ravno obrnjeno, torej naredi jih le 1/3.
Torej nekaj že bo na tem, drugače Mariborčani ne bi hodili študirat v Ljubljano.

ker sm sam v lj in ne v mb:) Kamorkoli bos sou pejt na uni, kolk uspesn bos pa v tem v zivljenju je pa od tebe odvisn. Sej ves.

*Dir je kamjeje mjeto? Dir je biu?*

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close