Najdi forum

> Tommy boy je najbrž eden izmed tistih, ki rad “nezrelim” in
> “nevednim” dekletom soli pamet in kao izpade frajer. Pri meni bi
> s svojim mačističnim napihovanjem takoj oplel. Ampak kakor so
> rekli naši straši: za vsako rit se palca najde!

Je ze tako da taka palica pride ponavadi v obliki takih zensk kot jih opisuje Tommy. Samo DM ne ve da se tudi za njeno ritko palca najde ko se ji bo z noge snela copatka pa bo to nadomestila kako grobo rezana lesena cokla.

Tommy zakaj ni bilo nobenega pravega argumenta tock ki si jih napisal? Seveda zato ker se vse te emancipirane strinjajo z njimi se vec to so ravno njihovi argumenti za izbiro pravega moskega, kajti te ga prvo izberejo po teh kriterijih in sele nato nalepijo na ta odnos nalepko neke velike ljubezni. Pa ne da bi tukaj kritiziral zenske vse pocez (kajti zenske imate se boljsi nos za preracunljivke kot ga imamo moski ki resnicno lahko mislimo le z eno glavo naenkrat) ampak ko tece debata o tipu zenske ki ga je podal Tommy.

Gregor – Ce gre za zensko pri kateri resnicno vidis njeno ljubezen in ne samo kvazi ljubezen sfiltrirano skozi ocala tvoje lastne ljubezni, se razumeta dopolnjujeta,zaupata in sta zrela sprejemanja pomembnih odlocitev ter imata skupne cilje potem drzi in se ne oziraj na okolico. Ce pa se v tebi poraja kak dvom in je bil ta dvom povod za to temo potem mu pridi do dna in pocakaj z pomembnimi odlocitvami ter koraki za nekaj casa. Kajti vsi odgovori ki so ti jih dali tako Tommy kot ostali drzijo na podlagi njihovih zivljenjskih izkusenj in lahko je dajati nasvete ko si v sebi prebrodil lastno krizo ostane pa se le samo gnev in majhna bolecina po neizpolnjenih lastnih zeljah in agoniji. Niso pa upostevali tvoje ljubezni ter da ko ta plamen gori ga niti slap hladne vode ne pogasi. Vprasaj pa se kako bi bilo ce nebi ljubil ali bi jo imel za najboljso prijateljico ali drugace: ce bi bila moski ali bi ti lahko bil najboljsi prijatelj? Ce odgovoris pritrdilno in tako tudi misli ona ter imata dolgorocne cilje potem “Go for it” Domaci in ostali znanci bodo kmalu pozabili vajino razliko ce bo od vaju vidno sevala ljubezen.

Na zalost pa je svet krut in starejsi je clovek bolj se zaveda tega bolj je previden pa hkrati bolj preracunljiv zato ti priporocam skrbno preucitev tock ki ti jih je napisal Tommy kajti imajo svojo tezo in pomen in tega ne more zanikati nihce.

V primeru da odkrijes kake stvari ki jih je zamolcala ali govorijo okoli stvari (govorice so pretezno lazi ampak v vsaki lazi je malo resnice) ki jih pri sebi zanikas in z lahkoto oproscas potem se prepricaj o njeni preteklosti o vsem kar bi lahko tebe prizadelo. V zepu pa imas mocnejse karte ti, star si 23 let in se ti nikamor ne mudi njej pa se ce hoce druzino otroke itd. Zato bo zrelost in vdanost bolj zahtevana od tebe. In ko bos ti njenih let bo ona 40 ko bo v svojih oceh zgubljala bitko s “konkurenco”(mlajsih zensk) v svoji glavi in ti bos moral biti tam in ji kazati da je edina ki jo ljubis in ti ni mar za druge .Ce pa si druzine ne zeli pol pa si se enkrat preberi vse tocke in uzivaj dokler daja in traja,zivljenjske zelje pa prihrani za drugo.

To so moznosti od optimisticne do pesimisticne . Mislim da smo predvsem moski del bolj pesimisticno usmerjeni do take zveze, kaj pa vem mogoce imamo vsi s tem slabe izkusnje gledano dolgorocno. Ceprav bi tudi zenske lahko povedale kaj si mislijo poleg tega da odobravajo in povedo ali mogoce zelijo ustvariti totalno kontrolo nad mlajsim zato ker je podzavestno v njih strah da jih bo tak ko bodo malo izven konkurence pustil ali prevaral ce nebodo imele totalno vse pod kontrolo.
Ampak izjeme potrjujejo pravilo in lahko je tale tvoja veza Gregor res izjema.

Sicer pa bi lahko napisal kaj vec in nebi mi filozofirali in napadali predvsem njo in izlivali svoje izkusnje, ce pri vama sploh ni drugih problemov kot da sta fotr in mat cudno pogledala ko je stopla skoz vrata.

Povzetek pa je ce se res ljubita in sta res dusi ki sta narejeni za skupaj in dvomis da se dobis kje tako, potem se ne oziraj na druge. Ampak ali ne velja to za vsako vezo ne glede na leta?

Inteligenca zame ne pomeni, da imaš visoko izobrazbo, ampak, da se z veseljem učiš vse življenje. In s tem ne mislim iz učbenikov….
Da sem matrona in preračunljivka??Hahahahahaha! Kakšen hud psihološki portret?!!! Umiram od smeha….Moja preračunljivost se konča pri tem, da poskušam preračunati, kako bom s svojo plačo prišla čez mesec… Sicer pa sem veliko preveč “ženska”, da bi kaj preračunala pri ljubezni – potem bi si najbrž izbrala takega tipa, ki bi bil starejši in zže elo dobro situiran. Pri ljubezni pa se pač ne oziram na leta, ne podpiram stereotipov (starejša ženska-mlajši moški, gayi in lezbijke so nenormalni in podobna sranja). Tudi ne čutim, da je moje edino poslanstvo v življenju na svet spraviti kopico otrok. Pač zagovarjam tezo, da ni vsak pripravljen na otroke. Če bi bil, najbrž ne bi bilo toliko zapuščenih in zlorabljenih na svetu. OK, ko pa že ravno omenjaš materinstvo, kaj pa očetovstvo?? Nasploh se strinjam z predzadnjim postom od Urše-glede primerjave z piscem knjige ter dejanskim poznavanjem človeka, pa tisto o polih – analiziraš in kritiziraš le ženske, kaj pa moški?? Vendar pa se ne strinjam s tem, da se ti na veliko opravičuje. Le zakaj, saj ti je le povedala svoje mnenje! Zakj bi se morala za to opravičevati! Saj ne vidim, da bi se ji ti opravičeval za svoje pametovanje, analiziranje in kritiziranje žensk!

Glede Tommy boya pa…to je pač fora. Ti imaš svoj vzdevek, jaz pa svojega. Na drugem forumu sem svojega že opisala: čista zajebancija, ampak nekatere razkuri, ker mislijo, da sem s tem hotela izpostaviti, da sem nekaj več…Pa naj tako mislijo!

Gremo še naprej…Kontrola…kakšna kontrola? Menda v vezi ni fora v tem, da en kontrolira drugega, a ne? Ups, no ja, da moški kontrolira in je “nad” žensko še gre, obratno pa nikakor, a ne? Smo potem takoj feministke, karieristke in “ženske, ki smo se uprle svojemu edinemu nagonu-materinstvu”. Jaz, recimo imam še sto drugih “nagonov”: seksualni, primarni (hranjenje,…), nagon po učenju, spoznavanju novih stvari, po ljubezni, itd. Kje pa piše, da nočem otrok zaradi kariere? Ko bo čas zanj, bo prišel. Če pa ne bo, ne bom prav nič zafrustrirana…Zagotovo pa se ne bom otroka odrekla zaradi kariere. Pa tudi, če bi se? Moški to počnete non stop.

No, še vedno sem mnenja, da si eden izmed mnogih moških, ki enostavno nočejo priznati, da ženske ne mislimo več postavati okoli šporgeta in rojevati enega otroka za drugim…S tem, da se izobražujemo, hodimo v službo, menjamo partnerje izgubljate kontrolo nad nami – ja, tisto kontrolo, ki si jo očital meni.
Pa še nekaj: zakaj, če vam je “klasična”, srednjeveška vloga ženske tako všeč, zakaj se jih tako hitro naveličate, v posteljo pa skačete ravno s takimi, ki so njihovo popolno nasprotje??

Za konec: malo zamerim ženski populaciji, da se ne vplete v debato. Očitno je strah pred “znanstvenimi argumenti” in neodobravanjem moških še vedno prevelik. Samo Urša je vztrajala, pa še ta se je kmalu začela opravičevati zaradi tega, ker je mislila s svojo glavo.

Torej, Tommy, adijo. Mislim, da sem ti natrosila vse tiste stvari na pladenj, ki so tudi del tebe, pa ti to ni bilo čisto nič všeč. @!#$ pa equality, če si niti tega ne morem privoščiti…

Če si preveč prepričan v sebe, se ne moreš naučiti nič novega-premisli o tem! Nikoli ne boš razumel žensk, če misliš, da jih imaš že popolnoma naštudirane-pa tudi če si sto let star! In to te zna ovirati pri svojem osebnem razvoju, kakor tudi pri medsebojnem odnosu s tvojo partnerko. Boga reva.

Inteligenca zame ne pomeni, da imaš visoko izobrazbo, ampak, da se z veseljem učiš vse življenje. In s tem ne mislim iz učbenikov….
Da sem matrona in preračunljivka??Hahahahahaha! Kakšen hud psihološki portret?!!! Umiram od smeha….Moja preračunljivost se konča pri tem, da poskušam preračunati, kako bom s svojo plačo prišla čez mesec… Sicer pa sem veliko preveč “ženska”, da bi kaj preračunala pri ljubezni – potem bi si najbrž izbrala takega tipa, ki bi bil starejši in že zelo dobro situiran. Pri ljubezni pa se pač ne oziram na leta, ne podpiram stereotipov (starejša ženska-mlajši moški, gayi in lezbijke so nenormalni in podobna sranja). Tudi ne čutim, da je moje edino poslanstvo v življenju na svet spraviti kopico otrok. Pač zagovarjam tezo, da ni vsak pripravljen na otroke. Če bi bil, najbrž ne bi bilo toliko zapuščenih in zlorabljenih na svetu. OK, ko pa že ravno omenjaš materinstvo, kaj pa očetovstvo?? Nasploh se strinjam z predzadnjim postom od Urše-glede primerjave z piscem knjige ter dejanskim poznavanjem človeka, pa tisto o polih – analiziraš in kritiziraš le ženske, kaj pa moški?? Vendar pa se ne strinjam s tem, da se ti na veliko opravičuje. Le zakaj, saj ti je le povedala svoje mnenje! Zakj bi se morala za to opravičevati! Saj ne vidim, da bi se ji ti opravičeval za svoje pametovanje, analiziranje in kritiziranje žensk!

Glede Tommy boya pa…to je pač fora. Ti imaš svoj vzdevek, jaz pa svojega. Na drugem forumu sem svojega že opisala: čista zajebancija, ampak nekatere razkuri, ker mislijo, da sem s tem hotela izpostaviti, da sem nekaj več…Pa naj tako mislijo!

Gremo še naprej…Kontrola…kakšna kontrola? Menda v vezi ni fora v tem, da en kontrolira drugega, a ne? Ups, no ja, da moški kontrolira in je “nad” žensko še gre, obratno pa nikakor, a ne? Smo potem takoj feministke, karieristke in “ženske, ki smo se uprle svojemu edinemu nagonu-materinstvu”. Jaz, recimo imam še sto drugih “nagonov”: seksualni, primarni (hranjenje,…), nagon po učenju, spoznavanju novih stvari, po ljubezni, itd. Kje pa piše, da nočem otrok zaradi kariere? Ko bo čas zanj, bo prišel. Če pa ne bo, ne bom prav nič zafrustrirana…Zagotovo pa se ne bom otroka odrekla zaradi kariere. Pa tudi, če bi se? Moški to počnete non stop.

No, še vedno sem mnenja, da si eden izmed mnogih moških, ki enostavno nočejo priznati, da ženske ne mislimo več postavati okoli šporgeta in rojevati enega otroka za drugim…S tem, da se izobražujemo, hodimo v službo, menjamo partnerje izgubljate kontrolo nad nami – ja, tisto kontrolo, ki si jo očital meni.
Pa še nekaj: zakaj, če vam je “klasična”, srednjeveška vloga ženske tako všeč, zakaj se jih tako hitro naveličate, v posteljo pa skačete ravno s takimi, ki so njihovo popolno nasprotje??

Za konec: malo zamerim ženski populaciji, da se ne vplete v debato. Očitno je strah pred “znanstvenimi argumenti” in neodobravanjem moških še vedno prevelik. Samo Urša je vztrajala, pa še ta se je kmalu začela opravičevati zaradi tega, ker je mislila s svojo glavo.

Torej, Tommy, adijo. Mislim, da sem ti natrosila vse tiste stvari na pladenj, ki so tudi del tebe, pa ti to ni bilo čisto nič všeč. @!#$ pa equality, če si niti tega ne morem privoščiti…

Če si preveč prepričan v sebe, se ne moreš naučiti nič novega-premisli o tem! Nikoli ne boš razumel žensk, če misliš, da jih imaš že popolnoma naštudirane-pa tudi če si sto let star! In to te zna ovirati pri svojem osebnem razvoju, kakor tudi pri medsebojnem odnosu s tvojo partnerko. Boga reva.

Da ne bo pomote!
Tommyju sem se opravičila samo za tiste besede v mojih tekstih, ki so bili namenjeni njemu, vzel jih je pa kot žalitev njega samega. Ker je pa možno, da se je sam prepoznal še kje drugje, se je njegov srd name pomnožil. Očitno je kaj v tekstu, ki se nanaša nanj, pa nisem vedela. Moja napaka.
Še enkrat:
nikoli ne uporabljam žalitev v karkšnikoli obliki, zato da bi potrdila svoj prav. Mislim, da v njegovem tekstu ni tako malo besed na moj račun, ki bi jih tudi jaz lahko vzela za žalitev. Toda, ker sem po naravi oseba, ki se nerada krega z drugimi ljudmi (če se, se doma s svojimi) in ker mislim, da je z mano vse O.K. (čeprav Tommy ne misli tako) dopuščam možnost, da sem ga razumela narobe. Samo za to in nič drugega sem se opravičila.

S tem pa ne mislim, da se opravičujem za svoje mnenje. Pravico imamo vsi do tega. Tako sem razumela namen teh forumov. Čeprav ne izpade vedno tako. Naši pogledi se razlikujejo, kar je tudi prav. Še vedno mislim, da je v današnjem, sodobnem času, vse možno. Zveza med dvema je lahko uspešna, ne glede na leta, ne glede na to, kdo je starejši (poznam kar nakaj primerov), kar je bil tudi namen mojega javljanja na začeto vprašanje.

Seveda pa moram, na račun iskrenosti, napisati še to. V mojem prvem tekstu sem že napisala, da sem se z Dobro mačko precej strinjala. Toda roko na srce, določene stvari vidim drugače in v drugih niansah. Jaz stvari ne vidim črno-belo, moški-ženska, absolutna komanda-copatka ipd. Ne bi pa razglabljala o tem, da ne bo kdo spet užaljen.

Perec problem Slovencev je nataliteta. Pred casom ko so se kresala mnenja zakaj pari nimajo otrok smo slisali najrazlicnejse odgovore od tega da otrok prevec stane, kariere, do tega do smo slovenski tipi slabi itd. V bistvu res tudi ce obstaja moznost in zelja se vedno ni mogoce. Po moje bi morali moski kar sami rojevati da bi obdrzali rodnost na pozitivni nicli. In to je razvidno tudi tukaj – ko moski tezimo o otrocih in ne zenske ki naj bi imele materinski nagon. Narobe svet. Smo copate in zenske odlocajo kdaj bo to se pravi: 27 let ko konca solo + 2 leti do sluzbe potem 5 let ustalitev ter moznost napredovanja itd in nakoncu se konca ko ima par enega otroka pri 35 ko tiktaka bioloska urca, ki je nakoncu edincek karieristicnih starsev. Nisem sovinist ampak krivda se vali povsod razen na zensko ki ze v startu noce otrok. Ce si zenska zeli otroke jih ima, ce si jih ne jih nima in to je to, ne pa kaki ekonomski polozaj. Tudi tipi nismo svetniki in je marsikateri zaj…(vse preveckrat se mi zdi da gre v tej drzavici veze po kopitu: zenska ima tipa , ta jo zajebe, ona dobi drugega takega ki ga ima pod komando in od tam naprej se ne dogaja nic ker je takooo prizadeta … ampak to je ze kaka druga tema), ampak zenska ima vso moc nad tem ali bo rodila ali ne.
Mogoce bi za karieristke(to ne velja za DM da se nebo mislilo da je uperjeno nanjo) bilo dovolj da bi jim drzava kupila otroka napr 1 000 000 za vsakega + povisanje na delovnem mestu da bi se odlocale za otroka .Ko se kaka poroci s kakim tajuznim kot gre debata v drugem forumu ima takoj in veliko otrok zakaj? ker uni niso taki copatki pa jo ne prasa kdaj se ga bo usmilila in mu dala otroka. Za nase zenske je zgleda pod castjo imeti otroke kajti zanjo so samo ovira v zivljenju in ne kot napr Americanke ki jim je druzina sveta in imajo otroke takoj ko imajo priloznost ker jih to naredi se vec vredne in se s tem prav radi hvalijo in razlagajo o svojih otrocih in kazejo njih slike pa ceprav so drugace nezaupljivi. Tako mogoce pa ni problem da smo tolk slabi tipi ampak da imamo emancipirane zenske ki se nikakor nocejo sprijaznit z materinsko vlogo. Pa tiste starejse tukaj ki imajo porocene hcerke brez otrok in si zelijo da bi postale babice malo vprasajte kako se pocutijo, ali pa naj napisejo svoje mnenje. Tako bomo imeli nepokvarjeno mnenje od zensk ki so imele se zdrav materinski nagon.

Poznam vec parov v letih okoli 30 kjer bi on imel otroke ona pa ne, kot obratno zato ne govoriti da je problem v ocetovstvu in da zanje nebi skrbeli kajti ce si jih zelis bos tudi prevzel svojo odgovornost zanje.

P.S. Ali pa se Slovenci preselimo v Ameriko in pustimo naj razzivijo svojo emancipiranost z razumevajocimi juznjaki.

Tistim ki se ne cutijo prizadete, se opravicujem zaradi takega pisanja ampak te ze imate in zelim vam lepo zivljenje.In vse cestitke mamicam, ki jih je veselje videti z vozicki in potalajte malo brc v riti mozem ce se le ti premalo zganejo.
Vse to sem pisal za pare ki bi lahko imeli otroke pa jih nimajo, ne pa za samohranilke,samohranilce ali kjer se kako drugace ni izslo in se ze sami tezko prebijajo skozi zivljenje za te to ne velja.

Tomi!!!!!!!!!!!!
Povem ti, da oboje.

Neizkušenega v smislu..nepokvarjenosti, pristnosti ..IN HKRATI …izkušenega v smislu, da sem se pripravljena in željna učiti…..
Mislim, da nihče ni absolutno neizkušen…ali absolutno izkušen!!!

Čaoooo

IMEJ SE ČIMDLJE ČIM LEPŠE

Ljubi jo še naprej

Nekaj na temo, da ženske nočemo imeti otrok.
Minili so tisti časi, ko je bila ženska doma, je morala biti tiho in imela otrok kolikor jih je bog dal.
Sedaj je pač tako, da moramo tudi ženske hoditi v službo. Seveda je odločitev za otroka stvar dogovora vsakega para in o tem odločata tako moški kot ženska. Dejstvo pa je, da je telo predvsem od ženske, da ženske nosimo večino bremena pri vzgoji otrok. Ni dovolj otroka samo previti, peljati k zdravniku ali na sprehod. Treba je tudi znati prisluhniti otroku, njegovim strahovom in težavam.
Ženska med nosečnostjo pač doživlja hormonske, čustvene in telesne spremembe, strah pred porodom, strah pred tem, da bo z otrokom kaj narobe, strah pred tem, da ne bo več všeč partnerju. In čeprav je majhna verjetnost, lahko ženska pri porodu tudi umre.
No, in ženska tudi težje dobi zaposlitev kot moški. Obstajajo podjetja, katera ne marajo zaposlovati žensk, ker te pač odhajaja na porodniške dopuste in potem še sledijo stalne bolniške zaradi bolezni otrok.
In v primeru ločitve, otroci skoraj vedno ostanejo pri materi. In v danšnjih časih je pač težko vzgojiti recimo dva otroka brez pomoči partnerja. In nihče ne bo tako obsojal očeta, če zapusti družino, kot če to stori mati.
Tako je moje mnenje in nikar me sedaj ne seseklajte na drobne koščke:))). Mislim, da ima vsak pravico do svojega mišljenja.

IMAŠ RAZČIŠČENE POJME,KAJ TO POMENI STAREJŠA(70 let)

Bravo Dobra mačka, izražam strinjanje s teboj (ko si ravno izzvala ženske) oz. tem s tem odgovorom.
ArghAngelu in ostalim zagovornikom večanja natalitete: da so moški za večjo nataliteto…ha, kakšen nesmisel, za to se najbolj zavzemajo tisti, ki sploh ne smejo delati otrok (duhovniki in vesoljna Cerkev), ko pa se pojavi vprašanje rojevanja samskih žensk, pa hitro pozabimo nataliteto, kajne? Pa ne mi odgovarjati, da je to itak ne bo dvignilo, to že vemo!

Kaj te briga kaj govorijo in mislijo drugi!
Če jo res ljubiš, je čisto vseeno koliko sta stara.

Pozdravljen Gregor!

Ne vem, zakaj se oziraš na to kar mislijo o tem drugi in tudi ne vidim razloga zakaj se vajina veza ne bi odnesla, če jo ljubiš. Želim ti, da se vajina ljubezen nebi nikoli končala.

Lp, Miloš

New Report

Close