Najdi forum

Prav zanimivo je bilo tole prebiranje…Tommy,Edi….sama sem ženska, malo čez trideset…torej lahko že rečem zrela…sama menim, da lahko iz števila menjanih partnerjev sklepamo, kako se lahko zanesemo na človeka (MOJE MNENJE SEVEDA), seveda to velja za moške in za ženske-predvidevamo lahko, da člove, ki je menjal 30 partnerjev tudi pri nas ne bo dolgo zdržal, potrebna mu je nenehna sprememba (čeprav izjeme potrjujejo pravilo)…seveda pa tukaj ni bila tema število partnerjev-ampak starostna razlika-8 let ni tako nepremostljiva-če se imata rada, če imata podobne poglede na svet, če se z lahkoto pogovarjata-potem je to osnova za dober zakon-neglede na starost.V resnici sta pomembna le vidva (gregor in ?)-ne glejta okolico, na zunanji svet-kajti ta je lahko le nevoščljiv-pomembno je da vezo gradita sama….uživajata…ne ozirajta se na druge…drugi se ne bodo na vaju, ko ne bo šlo vse glako..vsekakor pa-ne bodi obremenjen z leti-kajti drugače boš res za vse ovire (te vsekakor pridejo) krivil leta….pa lep pozdrav vsem skupaj-radi se imejte…..

Vzroke za vecjo dosegljivost zensk konec dvajsetih in pozneje lahko poisces v trznih zakonitostih ponudbe in povprasevanja, ne pa v spremenjeni vlogi zenske.

Zenska se vedno izbira, le izbire je manj…

lp

Narobe, žensk je relativno vedno več. Če si npr. star 35 let pridejo poštev vsej v starostnem razponu recimo od 22 do 35, se pravi celih 13 let. Ker pri tej starosti vse vemo za kaj se gre, smo vsi, ki iščemo (bodisi ženske ali moški) v enakovrednem položaju. Dame vedo kaj hočejo in se dosti bolj borijo za moške, kot v mlajših letih.

Skratka, še nikoli se mi ni tako dobro godilo ;)))))

Tommy boy, prav zanima, kakšni so po tvojem “nagoni” ženske??? Men se samo zdi, da si spet eden izmed tistih, ki se ob “sodobnih” (tako jim praviš ti) ženskah počutijo manjvredne in zafrustrirane.
Jest bi rekla, da Gregorju nisi kaj dosti pomagal, zato mu bom jaz opisala svojo izkušnjo.
Torej, imam kar nekaj let mlajšega fanta, s katerim skupaj spoznavava življenje. Pri nekaterih stvareh ima on več izkušenj, pri nekaterih jaz. In se lepo z dneva v dan “učiva”, spoznavava nove in nove stvari in že na začetku sva se zmenila, da naju opravljanja, očitki in ostali bullshiti drugih ljudi ne bodo spravljala v slabo voljo. Jaz sem samostojna oseba, ki si ne dam srati po glavi od moških. On je samostojna oseba, ki se ne pusti obrniti okrog mezinca ženski. V odnosu sva popolnoma enakopravna in daleč od tega, da bi ga jaz, kot starejša ženska imela za posteljno razgibavanje in da bi se on kot mlajši moški učil posteljnih umetnosti od mene.
Pa še to…Popolnoma enaka je možnost, da te prizadela ženska, ki je imela 30 partnerjev ali pa samo enega. Ker se ljubezen (ko je enkrat več ni) ne ozira na številke. Meni se pa zdi popolnoma prav, da iščeš in iščeš, dokler ne najdeš, ne pa da se zadovoljiš s prvim, ki pride mimo. In zakaj naj bi bil to luksuz samo moških???
Pa še to: ali je po tvojem, Tommy boy, samo tista ženska, ki hoče družino že takoj po 20.letu, tista prava?? Meni se resno zdi, da spadaš v kategorijo tistih, ki sovražijo enakopravnost žensk, ki ne bi nikoli trpeli, da ima ženska višjo izobrazbo ali da je (bog ne daj) celo tvoja šefica v službi. Če moški hoče narest kariero, je vse OK. Če pa si ženska želi istega, je pa že karieristka, egoistka, ipd. Pa smo spet tam…ženske za šporget in rojevanje otrok.
Pa lep dan želim!

Bravo, Dobra mačka!!
Strinjam se s tabo v glasnem v vsem, čeprav so določene nianse.
Sama rinem v petdeseta. Ljubezen svojega življenja sem srečala pri “zgodnjih”
20-ih (moj dragi je samo leto starejši).Poročila sva se in v prvih desetih letih zakona dobila dva otroka. Še danes, po tolikih letih, sem prepričana, da mi je bil usojen. Ni mi žal, da sem že tako zgodaj pričela poleg vsega lepega, doživljati tudi celo goro obveznosti in skrbi. ZAME to ni bila groza (zadnji del tvojega odgovora!)
Če bi se lahko, bi se še enkrat odločila enako. Toda!

Lahko bi se zgodilo, da bi bila napr. pri 30-ih še vedno sama. V tem primeru bi te absolutno podprla in ti čestitala. V kolikor se veza dveh zrelih oseb, ki ravnata tako kot praviš ti, razvija na tak način, ne bi bilo toliko trpljenja in razočaranj ne pri moških ne pri ženskah. V kolikor pa ima moški mačistične ideale oz. je ženska gospodovalna (hoče biti “taglavna”), potem pa je zelo pomembno: kdo več zasluži, kdo ima višji položaj, kdo je starejši in zato bolj pameten (relativno, a ne?).
Če se dva dopolnjujeta, ne izključujeta, če se spoštujeta, sta iskrena, poštena, sprejemata manjše napake drug drugega, ne nazadnje tudi ljubita, ne vidim razloga, zakaj bi bila leta tako pomembna. Če se dva karakterja ne ujameta, pa čeprav imata idealno starostno razliko (koliko je to?), taka zveza nima prihodnosti. Sploh pa, zakaj bi to moralo koga kaj brigati.A niso včsaih rekli, da ljubezen ne pozna let?
Kar se tiče več partnerjev (30). A so vsi tisti trideseti slabši, ali je to nabiranje rekordov, ali je morda s tem, ki menja nekaj narobe. Popolnoma razumem, da se redko zgodi, da je tisti prvi (prva) tudi pravi. Vendar če išče med tridesetimi, ta ne bo nikoli našel (a) tisto pravo (pravega), saj verjetno sam (a) več ne ve kaj bi rad(a).

Torej, so nianse, ali ne? Če je nekdo zadovoljen, je lahko tudi pri dobrih 20-ih srečen, ni pa to pravilo. Naj ti še povem, da imam višjo izobrazbo kot moj mož,
dalj časa sem nosila večjo plačo (boljše delovno mesto), vendar sva bila vesela, da je družinski proračun boljši (saj ni tako pomembno, kdo je vanj prispeval več – finančno).Zaradi spremembe delovnega mesta pa sedaj mož že več let prispeva v proračun večji delež od mene. Torej, gre za NAJU in najino družino.

Še pripomba: Tommy in Edi pa se samo napihujeta in hvalita, kdo bolj pozna moško in kdo žensko mentaliteto. Na individue sta pa pozabila, še posebej pa na Gregorju, kateremu naj bi odgovorila. Iz pisanja bi pa rekla, da ne eden ne drug (kljub hvali) nista popolnoma zadovoljna z dosežki v svojem življenju. Si tudi ti, draga Mačka, takega mnenja?

Čisto prav imaš Urša

Draga Urša!
Jaz osebno zelo močno preziram tiste moške, ki mislijo, da imajo vse glede žensk, odnosev, ipd. naštudirano do konca in se imajo za najpametnejše. Meni, na primer, je najlepše v življenju (in predvsem najbolj zanimivo) ravno to, da se non stop nadgrajujem, učim.Spoznavam sebe, druge, se motim, popravljam. Še z sodelovanjem na tem forumu (resda le v unem o spolnosti), sem recimo prišla do dosti zanimivih novih spoznanj, na začetku sem recimo mislila, da je zakon seksati 4x na dan, potem sem s pomočjo forumašev in postopnih izkušenj prišla do tega, da si je vse stvari treba jemati bolj u izi, saj sicer zgubijo svoj čar. Toliko samo za primer.
S tistimi, ki mislijo, da pri 30. (ali celo še prej) vse vedo, je po mojem mnenju nekaj hudo narobe. Ponavadi so vase zagledani do amena.
Ugotovila si točno to, kot jaz. Namreč, da Gregorju niso pomagali prav nič! Predalčkanje žensk ne pelje nikamor! Na primer: če ima mlajšega je možno:
a)
b)
c)
itd.
Nikakor pa (kao) ni možno, da je ženska resnično zaljubljena v mlajšega moškega! Le zakaj ne??? Jaz recimo mojemu tipu ne špilam nobene učiteljice. Kot sem že rekla: posredujem mu svoje izkušnje (in pri tem nisem prav nič vzvišena), on pa meni svoje. In razlika v letih se praktično ne pozna. Šele ko naju kdo spomne nanjo, se samo nasmejeva in rečeva:”Saj res!”
Tommy boy je najbrž eden izmed tistih, ki rad “nezrelim” in “nevednim” dekletom soli pamet in kao izpade frajer. Pri meni bi s svojim mačističnim napihovanjem takoj oplel. Ampak kakor so rekli naši straši: za vsako rit se palca najde!
Pa lep pozdrav od Mačke!

Če je izpadlo, da se hvalim, se globoko opravičujem, ker to ni bil moj namen. Na teh straneh sem absolutno iskren, te strani pa so namenjene predvsem temu, da izmenjamo mišljenja in razmišljamo o stvareh… Vem, da je moje mišljenje o mnogih stvareh drugačno od mnenja večine, pogosto pa najdem kakega somišljenika… in v tem je čar tegale početja.

Dragi Edi!

Nikakor ni potrebno, da se opravičuješ, če imamo dopisovalci med seboj različna gledanja na stvari. Saj to je tvoja pravica! Moja reakcija na vajino (mislim Tommy in ti) je bila samo v smeri, da Gregorju, ki je izpostavil svojo dilemo, s tem nič ne pomagamo. Nikar se zdaj ne ustavi. Piši! Jaz osebno rada prebiram vsako sporočilo in spoštujem vsako mnenje. Na tvoje sem pač odgovorila tako kot sem, kar pa ne pomeni, da se moraš z mano strinjati..

Želim ti lep vikend in pričakujem tvoje nadaljnje oglašanje na teh forumih.
Lp

Če se obnese tvoj odnos, nikakor ne moremo to reči mi.
Osebno pa menim, da je odvisno od ogromno zadev. Predvsem kaj iščeta, pa zrelost obeh.
Dokler traja, pa se učita oba in to je pomembno na koncu koncev. Vsak od nas se ima kaj naučiti od drugega. Koliko bo trajalo, pa ni odvisno od razlike v letih, ampak v drugih razlikah.
Srečno.

Tommy, mnenja si, da moraš biti korak pred žensko, da jo obvladaš. Kot jaz vidim zadeve, v partnerskem odnosu ne gre za boj ali tekmovanje, čeprav zaradi ran, ki jih neizogibno nosimo vsi, velikokrat tako zgleda.
Nekje sem prebrala naslednje:
“Ljubezen ni hoditi po isti poti, ampak gledati v isto smer..”

…kaj šele, da bi kdo hodil pred drugim…..ne?

ŠE nekaj…
podal si nepreverjeno predpostavko…..

Da je Gregor zelen ona pa preračunljiva.
Seveda s tako predpostavko je nadaljevanje zgodbe lahko res tako, kot je razbrati iz tvojih vprašanj……

Čudno, da nisi vprašal Gregorja ali si on sploh želi družine…..

> prav zanima, kakšni so po tvojem “nagoni” ženske???

Ce imas cas, me povabi na kosilo (ampak iz principa pridem samo, ce ti skuhas in se ob tem se posteno preznojis!) in ti lahko moje poglede podrobneje razlozim. Ampak tebe najbrz zanimajo nagoni v kontekstu moje zgodbice, ne? To gre tudi na kratko. Materinski nagon. Naravno poslanstvo zenske je, da nekega dne postane mati, ce ji zdravje to dopusca.

Star sem 28 let in vecina mojih prijateljic in znank je visoko ali podiplomsko izobrazenih. Otrok si “ne zelijo”. Nimam prav nobenih razlogov, da bi se ob taksnih “sodobnih zenskah” pocutil manjvredno. Morda zafrustrirano.

Kdaj zenska postane mati, je njena lastna odlocitev. Prav nobenega razloga ni, da bi rodila pri dvajsetih. Ampak, ce kategoricno trdi, da si ne zeli druzine in otrok, je to zame indikator, da se upira naravi in bo imela nekoc hude probleme sama s sabo. Ce to pocne zaradi kariere, najbrz v njenem zivljenju nikoli ne bo ravnovesja, ki je pomembno za druzino.

> Popolnoma enaka je možnost, da te prizadela ženska, ki je imela
> 30 partnerjev ali pa samo enega. Ker se ljubezen (ko je enkrat več ni)

Vprasanje. Zakaj zenska spi s 30 partnerji?

Zaradi seksa? Ceprav v to storijo ne verjamem, ji je seks ocitno telovadba, malo zanimivejsi fitness. In morda ne bo videla nic hudega v skokcu ali dveh cez plot. Saj je “samo seks”, ne?

Dodaj kancek zdravega moskega egoizma. Postavi se v vlogo, ko si s prijateljico na pivu in slisis “ejga, Tina, Mara pa jaz se vse strinjamo, da je tvoj moz fejst fuk”… S tem nimas problemov? Svaka cast… Ce jih imas cisto majckeno, ti bodo nekoc v nekem prepiru udarili na plano.

Seveda obstaja tudi druga moznost. Da je spala s 30 partnerji zaradi globjih razlogov? Ti so potem ocitno devalvirani v primerjavi s povprecno razmisljajoco in cuteco zensko.

Na kratko. V obeh primerih je zenska s 30 predhodnimi partnerji slabsa stava kot tista s petimi. Potem, ko ljubezni vec ni, sta seveda zate obe izenaceni. Ne pa tudi verjetnost, da bo do tega enkrat prislo.

> Jaz sem samostojna oseba, ki si ne dam srati po glavi od moških.
> On je samostojna oseba, ki se ne pusti obrniti okrog mezinca ženski.

Ce sem iskren, je moj vtis, da si ena huda matrona in preracunljivka. Sklepam iz tvojega praskanja in pihanja:
– tvoja reakcija na moje mnenje se zdi tako burna, kot bi slo za kaj osebnega, npr. obrambno reakcijo; ti SI v situciji, ko imas mlajsega ljubimca, ne?,
– za nekoga, ki je zadovoljen s svojim zivljenjem in zvezo se mi zdis presenetljivo vzdrazljiva,
– ali naj bi raba vzdevka “boy” bi pri meni vzbudila kaksno reakcijo (opravicujem se, ce je ni?),
– tlacis mi ekstremizme v usta, npr. o otroku pri 20tih letih, o moji nesposobnosti sprejeti zensko sefico (mamma mia, le kako ti je to padlo v glavo?)…zakaj?

Lp,
Tomaz

Sasa, kaksnega moskega imas raje, neizkusenega ali izkusenega?

tomi

Draga Ursa,

se enkrat bom povzel svoje “napihovanje in hvaljenje”, s katerim sem “popolnoma pozabil na Gregorja”.

Ocenjevanje zenske…

1) Ali godrnja za vsako malenkost (npr. ker mora veckrat pomiti posodo, pospraviti stanovanje),
2) Ali si zeli druzino (ce si je ne, ji najverjetneje samo pase malo mladega mesa),
3) Ali se zna zrtvovati zate (ce se ne zna, se ne bo znala niti za druzino),
4) Ali te povabi v druzbo svojih prijateljev (ali pa hodi ven “s prijateljicami”),
5) Ali te jemlje resno v zivljenskih pogovorih (ali pa se jih spretno izogiba),
6) Kdo je v postelji “ta glavni” (ce je vedno ona, potem morda na tebi izzivlja svoje komplekse manjvrednosti do moskih)…
7) Koliko moskih je imela pred tabo? (morda je samo v tistem obdobju, ko isce “drugacnega” potem, ko ji je nekajkrat spodletelo pa se vedno ne zeli krivde poiskati pri sebi)

…bolj v sodobnem duhu…

1) Vsakic, ko pomiva posodo in pospravlja MORA godrnjati, tudi ce je delo enakomerno porazdeljeno, zaradi zgodovinskih razlogov,
2) Ne zeli si druzine. Nikoli!
3) Zrtvovanje je passe. Ko v hisi vlada pomanjkanje denarja se samo po sebi razume, da so najprej na vrsti njeni cevlji,
4) Nikoli ne povabi svojega moskega v druzbo prijateljev,
5) Vedno se izogiba pogovorom o vajini zvezi in prihodnosti,
6) Vedno je glavna v postelji in
7) pred tabo je imela samo dva ljubimca, mostvo NK Olimpije in mostvo HK Jesenice…

Je zdaj v redu? Ko nekaj kritiziras preberi prispevke, kopiraj dele prispevkov, izrazi strinjanje/nestrinjanje, argumentiraj in se izogni temule…

“pa se samo napihujeta in hvalita, kdo bolj pozna moško in kdo žensko mentaliteto…”

…ker to (s spostovanjem do tvoje starosti) ni tvoje mnenje, niti ni pogovor, ampak je osebno zaljenje.

Tomaz

Misljeno je bilo hipoteticno v stilu “se ti lahko zgodi copatkarstvo”. Ce bi bila to absolutna predpostavka, bi slo za znana dejstva in ne bi predlagal tock, po katerih jaz zensko “od oka” in na hitro ocenim. Mimogrede, do sedaj se nihce ni obregnil ob nobeno izmed teh tock (razen, da ni pomembno, s koliko moskimi je zenska spala, ker je “bilo, kar je bilo” – s tem se ne strinjam in sem lepo pojasnil, zakaj).

Imam obcutek, kot da sem dregnil v nek zenski tabu in je pravzaprav tisto, kar sem napisal nepomembno, bolj pomembna je obramba dogm ‘tekovina seksualne revolucije’.

Lp,
Tommy

> Tommy boy je najbrž eden izmed tistih, ki rad “nezrelim” in
> “nevednim” dekletom soli pamet in kao izpade frajer. Pri meni bi
> s svojim mačističnim napihovanjem takoj oplel. Ampak kakor so
> rekli naši straši: za vsako rit se palca najde!

V skladu z mojo predstavo o tebi se najbrz kot hudic kriza bojis inteligentnih moskih. Pri njih obstaja nevarnost, da te “pogruntajo”. In, oh groza, potem ne bo vec kontrole. Enkrat v zivljenju se bos morala zanesti na to, da bo tvoja razgaljena “vsebina” nekomu dovolj, da ostane s tabo.

Tega se pravzaprav bojis, ne?

Tommy

Iz tvojih zapisov (ki sem jih po tvojem navodilu) še enkrat prelistala, ne bi mislila, da si tako občutljiv. Če sta te besedi “hvalita in napihujeta” TAKO razžalili, se ti opravičujem, ni bil to moj namen. Ocenjevala sem tvoje zapiske, ne osebno tebe. To je razlika, a ne? Kako tudi naj bi ocenjevala osebo, ki je ne poznam. Saj tudi knjigo, ki jo napiše “nek” avtor lahko menda kritiziram, pa s tem še nisem žalila to osebo. Vsebina mi je všeč ali pa ne. Mar bo avtor razžaljen, ker mi ni bila povšeči?

Torej, “kdor ni z mano, je proti meni” – tako sem te razumela. Ker očitno ne smem izražati svojega mnenja na tem mestu (ker ga imajo nekateri za žalitev), ga prepuščam tebi, da “prosvetliš” nevedneže. Veliko sreče!

Svoje prispevke preberi še sam. Ocenjevanje ženske, OK. Kaj pa ocenjevanje moškega? Če že tako podrobno analiziraš en pol, bi moral še drugega, kot protiutež. Sicer pa, zaradi mene tega ne rabiš. Prepričal si me, da si na tem področju stručko. Želim ti samo, da ne bo tvoja teorija ostala samo teorija.

Glej Ursa,

do sedaj sem v to konferenco pisal pretezno neosebno in se osredotocal na vsebino. Nikoli nisem trdil, da so moji nasveti gregorju vsemogocni. So pa iskreni in mislim, da kot moski gregorju lazje brez ‘ira et studio’ svetujem, kaj lahko KOT MOSKI pricakuje od zveze s starejso zensko.

Pri vsakem prepiru je najpomembneje, kdo ga je zacel in s kaksnimi nameni. Drugo je vse prepir. Citiram, kaj sem moral pozreti, preden mi je prekipelo:

DM: “najbrž eden izmed tistih, ki rad “nezrelim” in “nevednim” dekletom soli pamet in kao izpade frajer. Pri meni bi s svojim mačističnim napihovanjem takoj oplel”

Ursa: “se samo napihujeta in hvalita, kdo bolj…bi pa rekla, da ne eden ne drug (kljub hvali) nista popolnoma zadovoljna z dosežki v…”

DM: “eden tistih…ki se ob sodobnih (tako jim praviš ti) ženskah počutijo manjvredne in zafrustrirane…da spadaš v kategorijo tistih, ki sovražijo enakopravnost žensk, ki ne bi nikoli trpeli, da ima ženska višjo izobrazbo ali da je (bog ne daj) celo tvoja šefica v službi”

To ni nobeno komentiranje mojih prispevkov. Ce se ti zdi, da to niso zalitve, potem je s tabo nekaj narobe. K taksni govorici se clovek zatece, ko mu zmanjka argumentov.

Najbolj od vsega se mi je zdelo zalostno, da prav nihce ni argumentirano kritiziral vsebine mojih prispevkov.

Tebi iz spostovanja do tvojih let nisem odgovoril pretirano ostro, DM pa sem. Ce se za vrati svojega doma lahko tako pogovarja brez posledic mi je prav. Z mano se pa ne bo.

Lp
Tommy

O.K. Tommy, tvojo kritiko sprejemam kot dobronamerno.
Zelo mi je žal, če te morda res nisem v popolnosti prav razumela. Motiti se je človeško, a ne?
Pa lep pozdrav!

New Report

Close