Najdi forum

ne nakladajte,vprašajte ljudi z amnezijo o ljubezni,lastnega moža ne prepozna in nič ne čuti do tujca,ki je njen mož-toliko o vaši ljubezni,ljubezen je čustvo-vsa čustva pa minejo,zavest,odločitev(odločiš se da boš imel rad in s tem spoštoval)..iz muhe delate slona..vse je v možganih,ko se odklopi ta računalnik ,ti nobeno čustvo ne pomaga več..

vse kar smo, so torej procesi v možganih? mah daj …

in zakaj bi spraševali o ljubezni ljudi, ki imajo o njej kot praviš amnezijo? a ni to malo kontradiktorno? kot bi od slepega zahtevala, da ti naslika sončni zahod …

kaj pa če ti iz slona delaš muho?

In zakaj se je takoj treba spustiti na osebni nivo ?

Različne poglede in pristope imajo ljudje pač glede na svoje izkušnje, če so le te bridke, jih je za razumeti.

ja ampak če si slep od rojstva nisi videl sonca nikoli,če pa oslepiš kasneje pa si videl sonce,se ga še vedno spomniš in ga lahko podoživljaš in z amnezijo je isto z eno veliko razliko,doživel si ampak tega več ne doživljaš,morda nekoč se povrne morda nikoli-vidiš pa smo le zelo odvisni od naših možganov pa idealiziraj ljubezen koliko hočeš..

drži, kar praviš … in to kar praviš v ničemer ne demantira to, kar sem hotela povedati: slepemu, in ja, to so tudi ‘na novo oslepljeni’, pač ne bi dala slikati sončnega zahoda! In ker gre v tem primeru še za prostovoljno samooslepitev, očitno dotični sploh ne ceni čuta vida in z njim tudi ne sončnega zahoda. Kaj mi bo torej njegov ‘pogled’ na sončni zahod?

Nisem prepričana, da ljubezen idealiziram na način, kot ga imaš v mislih ti: idealiziranje in mistificiranje ljubezni so urbane pravljice o obljubljeni sreči v zakonu, o dušah dvojčicah, t.i. mit o romantični ljubezni … temu neizogibno sledi razočaranje, bolečina … o tem me zagotovo ne boš videla pisati.

Sploh pa: ljudje fenomen ljubezni omejujete le na partnersko ljubezen, ta pa je ponavadi zelo obremenjena z osebnimi izkušnjami (še najraje s slabimi … ker tisti s samo dobrimi izkušnjami o tem kaj dosti niti ne razmišljajo).

In zakaj se je takoj treba spustiti na osebni nivo ?

Različne poglede in pristope imajo ljudje pač glede na svoje izkušnje, če so le te bridke, jih je za razumeti.[/quote]

pa saj jaz to razumem … verjemi cec, če kdo, jaz razumem, ko ima človek vrh glave tega, da je edini, ki … pol se pa odločiš, da si, kar si, in da ne bi menjal z vsemi oportunisti okoli sebe. Si in si to samo ZARADI SEBE.

In zaradi tega, ker sem, pa tudi če tega danes nihče več ne ceni, in to zagovarjam, še ne pomeni da nakladam, ne? Ni problem najti ljudi, ki ne verjamejo v ljubezen, problem je najti takšne, ki vanjo še verjamejo!

No, saj to že poznamo in gre za miselne vzorce. Pri razočarenemu je seveda “klinična slika” lahko tudi podobna skeptiku in tako dalje.

Mah, kol sta vidva luštna.

Itak.
Cenili pa bi kak drug tvoj bolj smiselen prispevek v temi.

Ljubezen se pokaže najbolje na morju ko si na plazi ki se ugleduješ samske ljudi .
Vendar lahko jo dobiš na plesu ko te kakšni fant prosi za prvi ples .
Vendar če si punca se moraš fantu nasmehniti ter moraš biti prijazna do njega .
Ljubezen je takrat ko se fant in punca nezno poljubljata , stiskata , božata , pogovarjata , se držeta za roki ter drug drugemu pomagata .

17.6.2021 naj bi bil na tej temi zapisan zadnji odgovor. Morda si bo moderator vzel čas in pojasnil, zakaj ga ni videti. Ali pa boste preko takih pomanjkljivosti pustili, da usahne še ta forum?

Jas  pravim  če se srečata pravi ljubezen    fant in dekle se   najpreje    lepo pogovarjata    spoznavata in hodita    na zabave   .

Vendar   če se   tam napijeta    in če so tudi drugi    prijatelji    zraven   se   veselo zabavate   .

Če je ples   in če tvoj fant  povabi drugo punčo na ples    je  zagotovo vorenk pijana zato med   plesom stiska in jo poljublja   .

Zato dekle ne bodi ljubosumna izberi si kakšnega prijatelja za ples    ter se med plesom slatajta in stitajta   .

Evgi, bravo… Tocno to je ljubezen.

Odkar me je pustil 9let mlajsi fant po 7 letih sem sklenila da naslednjih 35let prezivim sama.Bom pač takole, 35let sem vrjela v ljubezen, 35let pa bom sama. Meni je res vseeno za vse moske.

Zaljubimo se ne v človeka,ampsk v ideal, ki ga naredimo iz človeka. Ideal, ki je brez napak, je perfekten. Ljubezen je pa do človeka. Ki ga imaš rad,kjub vsem njegovim “napakam”.

kot Kluster B motena osebnost ne poznam ljubezni. Poznam transakcijo, posest in užitek. Ljubezen kot bi jo nekdo opisal je treba ločiti od pojma strast. Po angleško “infatuation”. Neke vrste navdušenost pomešana z seksom. To mi še gre ampak je bolj idealizirana slika ki zbledi. Prava ljubezen tudi do sebe kaj šele do druge osebe mi ni znana.

Ljubezen se začne   na kakšni zabavi  .

Vendar  ko se fant  in dekle najpreje malo napijeta potem se pa začneta   spoznavati  .

Če je tam ples gresta   fant in dekle na ples  .

Ko se med plesom spoznavata se lepo zgovarjata  .

Vendar če se   nezno stisneta v objem se   začenja iskrica ljubezni .

Ljubezen je, ko prideš domov smrdljiv in povešen pa te žena vseeno ima rada in poseksa. Najbolj to ve Jože.

Odgovor na objavo uporabnika
nejkicanejka, 19.02.2009 ob 15:41

Kako se pokaže, da nekoga ljubiš? Kako zgleda čisto prava ljubezen? kaj delaš takrat? kakšen si do te osebe, ki jo ljubiš? kdo med vami ljubi na prav način?
Včasih zamenjujemo posesivna čustva, ljubosumje, pogrešanje s pravo ljubeznijo…. Kaj pa je zares prava ljubezen?
Partner me pusti…. Če bi ga zares ljubila, bi bila srečna, da je našel, kar je iskal, čeprav ga ni ob meni? je to ljubezen? da je ljubljena oseba srečna za vsako ceno? Tudi lastno?
Upam, da vprašanja niso neumna, res rabim odgovor.

Mislim, da je prava brezpogojna ljubezen, če partnerju želiš in privoščiš srečo, četudi z drugo osebo.

Odlično napisano.

New Report

Close