Najdi forum

limona in bananovec

Pri prejšnji temi sem pozabil izpostaviti tudi problematiko moje limone in bananovca. Slišal sem, da limono če je v zavetju zdrži tudi do -7 stopinj celzija in da je ni pametno spravljati na toplo ali je to res?
Kako pa z bananovcem, ki sem ga spomladi kar zasadil na zelenico?

Hvaležen bi bil še za te nasvete, Hvala!!

Ali mi lahko poveš koliko zalivaš banane poleti in koliko pozimi, kje jih boš prezimil?

Ali je potrebno banani jeseni odrezati liste ali jo pustimo pri miru.

Banano moraš obvezno postaviti čez zimo v garažo. Pustiš jo takšno kot je, vendar ne zalivaš skoraj nič. Spomladi pa ji odrežeš tisto kar ja za stran in normalno 1x tedensko zalivaš z dodanim gnojilom, kot ostale rože. Z limono pa žal nimam izkušenj, zato ti nič ne morem svetovati.

Limona naj bi zdržala do – 5 stopinj. Jaz jo imam zunaj kolikor je le mogoče dolgo, ampak, ko se stopinje bližajo -5, gre pa notr. Tudi spomladi gre ven kolikor je le mogoče kmalu. Smo jo tudi že sredi pomladi za nekaj časa nesli nazaj notr, ko se je nahitro shladilo.

Bananovec je veliko bolj občutljiv. Notr ga je treba prenesti že, ko se temperaturi spusti pod +5 stopinj.

Iz pečk imam vzgojene limone, pomaranče, grapefruite (sedaj več ne vem, kaj je kaj, je pa razlika v listih). Po prvem maju jih dam na prosto, kjer so do oktobra. Prezimim jih v dnevni sobi, ki je topla in kurjena ali s kaminom ali s centralno kurjavo. Vse mi lepo uspevajo. Iz pečke sem vzgojila tudi rožič, ki je sicer drevo. Visok je že čez meter, nezahteven, zelo eksotičen. Prezimim ga prav tako v dnevni sobi.
Pozdrav!

Iz pečk imam vzgojene limone, pomaranče, grapefruite (sedaj več ne vem, kaj je kaj, je pa razlika v listih). Po prvem maju jih dam na prosto, kjer so do oktobra. Prezimim jih v dnevni sobi, ki je topla in kurjena ali s kaminom ali s centralno kurjavo. Vse mi lepo uspevajo. Iz pečke sem vzgojila tudi rožič, ki je sicer drevo. Visok je že čez meter, nezahteven, zelo eksotičen. Prezimim ga prav tako v dnevni sobi.
Pozdrav!

kako pa to narediš?

Čisto enostavno. Vedno, ko jem kakšnega od agrumov, zakopljem pečke h kakšni roži. Dobro je samo vedeti, kaj ti prileze ven. Letos mi je limona skalila na kompostu, kamor sem odvrgla ožete ostanke. Rožiči so naprodaj ponavadi pozimi, okrog Miklavža (to je bilo včasih pri nas bogato darilo). Morda ti bo od dvajsetih skalil samo eden, poskusiti je treba večkrat. Z agrumi pa sploh ni težav.
Imela sem tudi dateljne – prav tako poješ sladki sadež, opereš koščico, malo posušiš in hop v zemljo.
Srečno!

New Report

Close