Najdi forum

Lexaurin in nosečnost

Zlo me skrbi ker sem izvedela da sem noseča. Sicer je blo nenačrtovano, ampak se z fantom otročka veseliva.
Problem pa je ta da me že nekaj časa muči anksioznost, prisine misli nasilne vsebine in panični napadi. Po obisku psihjatra sem dobila lexaurin 3mg po potrebi. V tem mesecu sem vzela nekje 4x po tabletko in pol torej 4,5mg. Zdaj me pa zlo skrbi da bo otrok imel zarad tega posledice. Se je zgodil kateri isto pa je nlo pol vse ok? Zarad anksioznosti imam še bolj črne scenarije v glavi, da bo kaj narobe. In mamice ki imate to motnjo kako ste pregurale nosečnost brez zdravil? Je nevarno da po porodu padem v depresijo?
Že v naprej hvala za odgovore

Pozdravljena,

menim, da ni potrebe biti v strahu in da se lahko mirno veselite posebnega obdobja v svojem življenju. Glede morebitnih stranskih učinkov na otroka bi veljalo vprašati ginekologa ali farmacevta, v vsakem primeru pa ni dobro biti v strahu. Težko je vedeti kaj bo prineslo življenje po porodu- ženske se v novi vlogi lahko srečamo z različnimi stiskami vendar “sekiranje na zalogo” ne pomaga. Čas za reševanje težav bo takrat ko bodo nastopile.
Tako da- vdih in izdih in vzemite si čas zase, za sprehode v naravo, za mir in harmonijo!
Želim vam vse dobro!
pozdrav, Bernarda

New Report

Close